Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Aufenthaltstitel uzatma

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
oezden

Aufenthaltstitel uzatma

Mesaj gönderen oezden » Cum Ara 30, 2022 10:12 am

Merhabalar,
Ben 2021-2022 içerisinde 2 semester Erasmus yaptım ve ikinci dönemi Aufenthaltstitel ile geçirdim. Şu an Türkiye'deyim ve eğitimime devam ediyorum, bu yaz başvuru yapıp önümüzdeki güz Almanya'da erasmustaki okuluma devam etmeyi planlıyorum. Sorum ise, ben yeşil pasaport sahibiyim ve direkt olarak Almanya'ya gidip anmeldung ve enrollment yapabiliyorum, Türkiye'den ikinci kez national visa almadan direkt Residence Permit uzatma randevusuna gidebilir miyim? Auslænderbehörde'nin sitesinde randevu almaya çalıştığım zaman survey'i tamamladığımda bir engel çıkmıyor. Bana benzer bir durum yaşamış olan var mı? Aufenthaltstitelin tarihi geçtikten sonra uzatmış olan var mı?

duisburger

Re: Aufenthaltstitel uzatma

Mesaj gönderen duisburger » Pzt Oca 02, 2023 5:01 am

Ausländerbehörde ye göre dependency eden bir case bu normalerweise extension veriyorlar ama bir universitye direkt olarak einschreibung yaptirip ordaki beamteye certificate of enrollment verirsen ve tabiki Lebenshaltugskosten ini de sicherheite alip almadigini kontrol edip ona göre bir confirmation de isterler mesela blocked account veya Verpflichtungserklärung gibi.