Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Konsolosluk ek süre talebi hk.

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
DiorUC

Konsolosluk ek süre talebi hk.

Mesaj gönderen DiorUC » Çrş Ara 21, 2022 3:38 pm

Arkadaşlar merhaba,
Sorum konsolosluk sürecine hakim olan ya da mantık yürütebilecek arkadaşlarıma hitaben, yaşadığım aksilik silsilesi dolu süreçten dolayı biraz sıkıştım ve ne yapacağımı bilmez bir durumdayım.

Daha önce vize anı defterinde de bildirdiğim gibi 52F ausbildung vizesine başvurmuştum, şirketimle görüşmelerimi Almanya’da yapmış olmama, IHK iznim, kalacak yerim bildirilmiş olmasına rağmen hala vizemi alamadım. Sözleşmemin başlangıç tarihi 1.08.2022’ydi buna istinaden güncel tarihli bir iş sözleşmesi istediklerine dair bir eksik evrak maili göndermişler. Son evrak gönderim tarihi 05.01.2022 olarak bildirilmiş.

Asıl sorunuma gelecek olursak; şirketimde işlemlerimi yürüten görevli kişi şuan 30 gün hastalık izninde ve çalışmıyor, bir süre ilgilenemeyeceğimi söyledi. Öte yandan zamanım iyice daraldı, konsolosluk bahsedilen tarihe kadar cevap vermemi bekliyor ve şuan Almanya’da 23 Aralık’tan itibaren Noel tatili başlayacak. Bu da kimsenin çalışmayacağı ve işlem yapamayacağım anlamına geliyor.

Bu durumda izlemem gereken yol nedir, konsolosluğa durumu açıklayan bir yazı yazsam ekstra süre alma, sürecimi uzatma şansım var mı? Aksi taktirde boşu boşuna bu kadar zamanım ve harcamam hiç olacak ve dosyam kapanacak.

Yardımlarınızı ve fikirlerinizi bekliyorum, saygılarımla..

inspector44

Re: Konsolosluk ek süre talebi hk.

Mesaj gönderen inspector44 » Prş Ara 22, 2022 1:40 am

DiorUC yazdı: Çrş Ara 21, 2022 3:38 pm Arkadaşlar merhaba,
Sorum konsolosluk sürecine hakim olan ya da mantık yürütebilecek arkadaşlarıma hitaben, yaşadığım aksilik silsilesi dolu süreçten dolayı biraz sıkıştım ve ne yapacağımı bilmez bir durumdayım.

Daha önce vize anı defterinde de bildirdiğim gibi 52F ausbildung vizesine başvurmuştum, şirketimle görüşmelerimi Almanya’da yapmış olmama, IHK iznim, kalacak yerim bildirilmiş olmasına rağmen hala vizemi alamadım. Sözleşmemin başlangıç tarihi 1.08.2022’ydi buna istinaden güncel tarihli bir iş sözleşmesi istediklerine dair bir eksik evrak maili göndermişler. Son evrak gönderim tarihi 05.01.2022 olarak bildirilmiş.

Asıl sorunuma gelecek olursak; şirketimde işlemlerimi yürüten görevli kişi şuan 30 gün hastalık izninde ve çalışmıyor, bir süre ilgilenemeyeceğimi söyledi. Öte yandan zamanım iyice daraldı, konsolosluk bahsedilen tarihe kadar cevap vermemi bekliyor ve şuan Almanya’da 23 Aralık’tan itibaren Noel tatili başlayacak. Bu da kimsenin çalışmayacağı ve işlem yapamayacağım anlamına geliyor.

Bu durumda izlemem gereken yol nedir, konsolosluğa durumu açıklayan bir yazı yazsam ekstra süre alma, sürecimi uzatma şansım var mı? Aksi taktirde boşu boşuna bu kadar zamanım ve harcamam hiç olacak ve dosyam kapanacak.

Yardımlarınızı ve fikirlerinizi bekliyorum, saygılarımla..
Merhaba, sorunuza tam cevap veremeyeceğim ama kendi tecrübemizi yazayım. 41f vizesi için eşimle başvurduk. Başvurudan 20 gün sonra eşimden kalacak yer ile ilgili evrak istendi. Son gün mail atıp, uzaktan ev bulmak kolay değil, birkaç yer ile görüştük ve dönüş bekliyoruz, bize biraz daha süre tanıyın dedik. Cevap gelmedi tabi. Ardından, belirttikleri son tarihten 10 gün sonra kira kontratı yolladık. Bir problem yaşamadık. Vizemiz geldi.

DiorUC

Re: Konsolosluk ek süre talebi hk.

Mesaj gönderen DiorUC » Pzt Ara 26, 2022 2:07 pm

inspector44 yazdı: Prş Ara 22, 2022 1:40 am Merhaba, sorunuza tam cevap veremeyeceğim ama kendi tecrübemizi yazayım. 41f vizesi için eşimle başvurduk. Başvurudan 20 gün sonra eşimden kalacak yer ile ilgili evrak istendi. Son gün mail atıp, uzaktan ev bulmak kolay değil, birkaç yer ile görüştük ve dönüş bekliyoruz, bize biraz daha süre tanıyın dedik. Cevap gelmedi tabi. Ardından, belirttikleri son tarihten 10 gün sonra kira kontratı yolladık. Bir problem yaşamadık. Vizemiz geldi.
Cevabınız için teşekkür ederim, konsolosluğa hala bir cevap göndermedim.
Ek süre talebi hakkında bilgisi olan kimse yok mu arkadaşlar?