Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya'da AT11 ile 20'lik diş çekimi

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
dilandenizucar

Almanya'da AT11 ile 20'lik diş çekimi

Mesaj gönderen dilandenizucar » Sal Ara 20, 2022 3:47 pm

Merhaba arkadaşlar,

Notfall Zahnarzt bana 20lik dişimin iltihap yaptığını ve ileride bu iltihap hep tekrarlayacağı için en yakın zamanda dişimi çektirmem gerektiğini söyledi. Notfallpraxis olduğu için kendisi çekmedi sadece iltihabın tedavisi için gerekli şeyleri yaptı. AT11 Belgesi ile 20lik diş çekimi yaptırmış olan var mı? Varsa tecrübelerini paylaşabilir mi? AT11 belgesi 20'lik diş çektirme hizmetini kapsıyor mu? Yakında türkiyeye gideceğim eğer burda böyle bir şansım yoksa türkiyede yaptırmayı düşüneceğim. Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler. :))

eylla

Re: Almanya'da AT11 ile 20'lik diş çekimi

Mesaj gönderen eylla » Prş Ara 22, 2022 2:02 pm

dilandenizucar yazdı: Sal Ara 20, 2022 3:47 pm Merhaba arkadaşlar,

Notfall Zahnarzt bana 20lik dişimin iltihap yaptığını ve ileride bu iltihap hep tekrarlayacağı için en yakın zamanda dişimi çektirmem gerektiğini söyledi. Notfallpraxis olduğu için kendisi çekmedi sadece iltihabın tedavisi için gerekli şeyleri yaptı. AT11 Belgesi ile 20lik diş çekimi yaptırmış olan var mı? Varsa tecrübelerini paylaşabilir mi? AT11 belgesi 20'lik diş çektirme hizmetini kapsıyor mu? Yakında türkiyeye gideceğim eğer burda böyle bir şansım yoksa türkiyede yaptırmayı düşüneceğim. Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler. :))
Merhaba, öncelikle geçmiş olsun. Diş çekimi konusunda bir bilgim yok ama AT11'le diş taşı temizleten birini biliyorum. Bence diş çekimini de kapsıyordur. AT11 belgenle eğer hastaneye gidiyorsan oradaki görevliler herhangi bir sigortayı arayıp geçerliliğini kontrol ediyorlar. Oradaki sigorta çalışanlarına da danışabilirsin.

Computer_Berkay

Re: Almanya'da AT11 ile 20'lik diş çekimi

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Prş Ara 22, 2022 3:28 pm

dilandenizucar yazdı: Sal Ara 20, 2022 3:47 pm Merhaba arkadaşlar,

Merhabalar ben bir sorun olacagini sanmiyorum. At 11 belgesi ile degil Aok dan aldiginiz belgeyle giderseniz sorun olacagini düsünmüyorum cünkü benim de dis icin giden arkadasim oldu. Termini cok gec veriyorlarsa önce Hausartz a giderseniz (dis icin muayene eder mi orayi bilemiyorum ama) o büyük ihtimal bir Überweisungschein verecektir dis doktoruna gitmeniz icin. Gideceginiz Praxis e gitmeden ararsiniz bende Überweisungschein var ögrenciyim gitmem lazim dis doktoruna vs. kisa sürede gidebilirsiniz. Göz de ben öyle yapmistim ayni güne Termin vermistiler cok hastalari olmasina ragmen . Gecmis olsun :D
Universität Duisburg-Essen
Angewandte Informatik-Software Engineering