Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

VIVID Online bankacilik dolandiriciligi

Forum kurallari ve site ile ilgili duyurular, yonetici alim ilanlari vs.
Maho

VIVID Online bankacilik dolandiriciligi

Mesaj gönderen Maho » Pzt Ara 12, 2022 10:14 pm

merhabalar herkese
Online banka hesabi olanlar veya hesap acacaklar MÜMKÜN MERTEBE bu tarz hesaplardan uzak durun. Gecen hafta bir arkadasimin hesabindan üst üste 6 kez Tiktok adina para cekildi(ki bu kisi toktok kullanmiyor bile). Bugün ise alisveris adi altinda benim hesabimdan para cekildi. Mail atiyoruz ariyoruz dogru dürüst bi muhattap yok. Almanyaya gelmis veya gelecek olanlar lütfen yerel-kamusal güvenceye sahip bankardan hesap acin. Anlasilan bu tarz online kurumlarin ciddi bir güvenlik acigi var.

Computer_Berkay

Re: VIVID Online bankacilik dolandiriciligi

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Sal Ara 13, 2022 2:05 am

Maho yazdı: Pzt Ara 12, 2022 10:14 pm merhabalar herkese
Online banka hesabi olanlar veya hesap acacaklar MÜMKÜN MERTEBE bu tarz hesaplardan uzak durun. Gecen hafta bir arkadasimin hesabindan üst üste 6 kez Tiktok adina para cekildi(ki bu kisi toktok kullanmiyor bile). Bugün ise alisveris adi altinda benim hesabimdan para cekildi. Mail atiyoruz ariyoruz dogru dürüst bi muhattap yok. Almanyaya gelmis veya gelecek olanlar lütfen yerel-kamusal güvenceye sahip bankardan hesap acin. Anlasilan bu tarz online kurumlarin ciddi bir güvenlik acigi var.
Kamusal banka dan acin tabii mümkünse de. Vivid i bende kullandim müsteri hizmeti asiri hizliydi aslinda hemen yardimci oluyor. Vivid uygulamasindan sag üstte falan Vivid Kundenservice yazar bekleyin hemen dönüyorlar. Ama dedigim gibi mümkün mertebe Sparkasse, Commerzbank vs. den hesap acin
Universität Duisburg-Essen
Angewandte Informatik-Software Engineering