Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

TU Dortmund iyi mi başka öneriniz var mı?

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
asaf

Re: TU Dortmund iyi mi başka öneriniz var mı?

Mesaj gönderen asaf » Sal Ara 13, 2022 11:07 pm

Computer_Berkay yazdı: Cum Ara 09, 2022 1:40 pm Bence de en dogrusu öyle olur ama yine de en ucuzu secmeyin para vereceksiniz sonucta az bir arastirmayla secin kursu. Yurda simdiden basvurun basvurmadiysaniz.
Teşekürler baya yardımcı oldunuz bir çok konuda . Rheinland Privatschule dil kursunun Duisburgtaki şubesini tercih ettim sizin önerinizle umarım iyi olur benim açımdan. 01.03.2023 tarihinde başlıyor kurs .Vizede gidiş tarihine en çok kaç gün önce vermeliyim sizce ?
Essen 'deki yurtlara 1 ay önce başvurdum 1 aya kadar sonuç alırım diye düşünüyorum.

KBerk

Mesaj gönderen KBerk » Çrş Ara 14, 2022 12:01 am

asaf yazdı: Sal Ara 13, 2022 11:07 pm Teşekürler baya yardımcı oldunuz bir çok konuda . Rheinland Privatschule dil kursunun Duisburgtaki şubesini tercih ettim sizin önerinizle umarım iyi olur benim açımdan. 01.03.2023 tarihinde başlıyor kurs .Vizede gidiş tarihine en çok kaç gün önce vermeliyim sizce ?
Essen 'deki yurtlara 1 ay önce başvurdum 1 aya kadar sonuç alırım diye düşünüyorum.
Merhabalar. Okulun yurtlarına mı başvurdunuz yoksa özel yurtlara mı? Bende Duisburg için kalacak yer arıyorum. Okulun yurtlarında dil kursu için gelenlere öncelik verilmediğini okumuştum. Çıkması uzun sürebiliyormuş.

asaf

Mesaj gönderen asaf » Çrş Ara 14, 2022 12:19 am

Merhaba.Okulun yurtlarına başvurdum hatta yurt çıktı bana fakat vize randevu ataması yaklaşık 2 ay gibi uzun bir süre olunca kabul edemedim.İlk başvurumdan 2 ay sonra dönüş yaptılar bana. Vize atamam olunca hemen başvuru yaptım yeniden.

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Çrş Ara 14, 2022 12:29 am

asaf yazdı: Sal Ara 13, 2022 11:07 pm Teşekürler baya yardımcı oldunuz bir çok konuda . Rheinland Privatschule dil kursunun Duisburgtaki şubesini tercih ettim sizin önerinizle umarım iyi olur benim açımdan. 01.03.2023 tarihinde başlıyor kurs .Vizede gidiş tarihine en çok kaç gün önce vermeliyim sizce ?
Tam hatirlamiyorum ama kurs baslamadan 1 hafta önce yazmistim ben sanirim. Hayirli olsun umarim memnun kalirsiniz 🤗👍
Universität Duisburg-Essen
Angewandte Informatik-Software Engineering

KBerk

Mesaj gönderen KBerk » Çrş Ara 14, 2022 10:46 am

asaf yazdı: Çrş Ara 14, 2022 12:19 am Merhaba.Okulun yurtlarına başvurdum hatta yurt çıktı bana fakat vize randevu ataması yaklaşık 2 ay gibi uzun bir süre olunca kabul edemedim.İlk başvurumdan 2 ay sonra dönüş yaptılar bana. Vize atamam olunca hemen başvuru yaptım yeniden.
Çok kötü denk gelmiş umarım gitmene yakın tekrardan çıkar. Peki başvurmak için semester ticket almak gerekiyor mu?

asaf

Mesaj gönderen asaf » Pzt Ara 19, 2022 11:07 am

KBerk yazdı: Çrş Ara 14, 2022 10:46 am Çok kötü denk gelmiş umarım gitmene yakın tekrardan çıkar. Peki başvurmak için semester ticket almak gerekiyor mu?
Hayır sadece kabul belgesini yükleyip başvurdum.

asaf

Mesaj gönderen asaf » Pzt Ara 19, 2022 11:21 am

Computer_Berkay yazdı: Çrş Ara 14, 2022 12:29 am Tam hatirlamiyorum ama kurs baslamadan 1 hafta önce yazmistim ben sanirim. Hayirli olsun umarim memnun kalirsiniz 🤗👍
Sağolun teşekürler .

plus25

Mesaj gönderen plus25 » Cmt Eyl 16, 2023 2:59 pm

Merhaba, kurstan memnun kaldınız mı ve hangi kurları tamamladınız acaba? Essen/Duisburg/Dortmund için dil kursu tavsiyelerinize açığım, teşekkürler.

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Cmt Eyl 30, 2023 6:44 pm

Duisburg- Rheinland Privatschule
Dortmund-Perfekt Deutsch

Kendim önerebilirim. Duisburg daki kursun yöneticisi de acayip bilgili, cool ve yakisikli bir adam. Sitenin de admini olur ayni zamanda :)

Silomilo

Mesaj gönderen Silomilo » Çrş Eki 04, 2023 1:13 pm

Merhaba i benim elimde B1 sertifikam var ocakta üniversiteye başvuru yapacağım bu süreçte C1 sertifikası almayı düşünüyorum hatta denk gelirse Tesdaf'a girmeyi düşünüyorum sizce mümkün mü

Ulass

Mesaj gönderen Ulass » Çrş Ara 20, 2023 2:25 am

Computer_Berkay yazdı: Prş Ara 08, 2022 6:47 pm Hayir yararlanamazsiniz üniversitenin önerdigi kurslara kayit yapmaniz sart eger Semesterticket ve Ögrenci haklarindan yararlanmak istiyorsaniz.
selam, due üniversitesinin önerdiği kurslar hangileri? Yani dsh'a da due'de girmek istiyorum sanırım bunu kurs seçimim de belirliyor (alakasız da olabilir) anlaşmalı olan kursları bulamadım aradım sitede de biliyorsanız söyler misiniz?

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Çrş Ara 20, 2023 1:52 pm

international office e bir mail atabilirsiniz sizi hemen bilgilendireceklerdir. Benim hatrimda kalan Rheinland Privatschule anlasmaliydi :)

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Çrş Ara 20, 2023 1:53 pm

Silomilo yazdı: Çrş Eki 04, 2023 1:13 pm Merhaba i benim elimde B1 sertifikam var ocakta üniversiteye başvuru yapacağım bu süreçte C1 sertifikası almayı düşünüyorum hatta denk gelirse Tesdaf'a girmeyi düşünüyorum sizce mümkün mü
ocak olduk zaten nerdeyse c1 ocaga kadar yetismez ocakta sartli kabul icin basvuru yapip kabul alabilirsiniz. Neden mümkün olmasin ki :)