Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Master basvurusu

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
jaymz

Master basvurusu

Mesaj gönderen jaymz » Pzr Kas 21, 2010 9:34 pm

Merhaba arkadaslar ...

Turkiyede Istatistik ve Bilgisayar bilimleri mezunuyum. 8 aydir almanyadayim. Almanca kursunda C1 seviyesindeyim. Master basvurusu icin duisburg-essen, dusseldorf, dortmund, koln ve bochum sehirlerine bolumumun cok disina cikmadan - informatik cesitleri- basvurucam.

sartli kabul almayi ve 15 nisanda yaz somestiri baslamadan Dsh\'i vermeyi planliyorum. malum 15 ocaga kadar basvurularimi yapmak zorundayim.

Universiteye basvururken hangi yollari izlemeliyim ve belgeleri nasil yollamaliyim ? Hangi belgeler lazim olacak ve universiteye basvururken nelere dikkat etmeliyim ? Bu konuda ilk baslayan birisi olarak tecrubelerinizi ve bilgilerinizi paylasirsaniz sevinirim.. simdiden tesekkurler ...

jaymz

Master basvurusu

Mesaj gönderen jaymz » Çrş Kas 24, 2010 12:00 am

okudum.. edindigim bilgiler var tabi.. ama sunlari sormak istiyorum..

1) basvurular uni-asist uzerinden yapiliyor diyor bazi universitelerde.. uni-asist ne demek ? nasil basvuru oluyor bunda ? oteki basvuru nasil normali ne yani ?

2) bir universitede farkli 2 ya da 3 bolume basvurabilirmiyim ?

3) ve basvuruda hangi belgeler gerekli ? cok inceledim bunu ama bulamadim. galiba tam inceleyemedim ya da yok ..

berlinnz

Master basvurusu

Mesaj gönderen berlinnz » Çrş Kas 24, 2010 2:47 am

Merhaba, ben de master basvurusu yapacagim. Lise diplomasinin onayli tercumesi demissiniz, diplomami universiteye kayit olurken vermistim. Su an elimde lise diplomasi yok. Basvurumu lise diplomasi vermeden yapabilir miyim, bilgisi olan var mi?

battlezone

Master basvurusu

Mesaj gönderen battlezone » Çrş Kas 24, 2010 6:13 pm

[quote]berlinnz tarafindan yazilan metin:
Merhaba, ben de master basvurusu yapacagim. Lise diplomasinin onayli tercumesi demissiniz, diplomami universiteye kayit olurken vermistim. Su an elimde lise diplomasi yok. Basvurumu lise diplomasi vermeden yapabilir miyim, bilgisi olan var mi?[/quote]

master basvurusunda lise diplomani istiyorlar.universiteden mezun olduysan lise diplomasini veriyorlar.ben bu yolla diplomami aldim.
okudugun universitenin ogrenci isleriyle gorus derim.

jaymz

Master basvurusu

Mesaj gönderen jaymz » Çrş Ara 01, 2010 2:26 am

[quote]battlezone tarafindan yazilan metin:
Merhaba, ben de master basvurusu yapacagim. Lise diplomasinin onayli tercumesi demissiniz, diplomami universiteye kayit olurken vermistim. Su an elimde lise diplomasi yok. Basvurumu lise diplomasi vermeden yapabilir miyim, bilgisi olan var mi?[/quote]

master basvurusunda lise diplomani istiyorlar.universiteden mezun olduysan lise diplomasini veriyorlar.ben bu yolla diplomami aldim.
okudugun universitenin ogrenci isleriyle gorus derim.[/quote]

benim arkadasimda master basvurusu yaparken lise diplomasina ve oos sonuc belgesine gerek yok diyor.. su an almanyada doktorasini yapiyor..

bana da mantikli geldi.. universiteden mezun olan bir kisinin lise diplomasini ve oss belgesini napcaklar..

bu konuda tam bilgisi olan paylasirsa seviniriz ..!

muhammet

Master basvurusu

Mesaj gönderen muhammet » Prş Ara 02, 2010 12:43 pm

[quote]jaymz tarafindan yazilan metin:

benim arkadasimda master basvurusu yaparken lise diplomasina ve oos sonuc belgesine gerek yok diyor.. su an almanyada doktorasini yapiyor..

bana da mantikli geldi.. universiteden mezun olan bir kisinin lise diplomasini ve oss belgesini napcaklar..

bu konuda tam bilgisi olan paylasirsa seviniriz ..![/quote]

Ikisinide istiyorlarrr...Adamlar turkiyedeki egitim sistemini biliyorlar bence bundan dolayi istiyorlar...Lise diplomasini istemelerine bende anlam veremedim ama her ikisinide istiyorlar en azindan benden 2 ay once istediler...Kesin kayitta orjinallerine bakip geri veriyorlar...

jaymz

Master basvurusu

Mesaj gönderen jaymz » Cmt Ara 04, 2010 1:19 am

[quote]muhammet tarafindan yazilan metin:

Ikisinide istiyorlarrr...Adamlar turkiyedeki egitim sistemini biliyorlar bence bundan dolayi istiyorlar...Lise diplomasini istemelerine bende anlam veremedim ama her ikisinide istiyorlar en azindan benden 2 ay once istediler...Kesin kayitta orjinallerine bakip geri veriyorlar...[/quote]

peki master basvurusu yaparken oss belgesini istiyorlar mi ? bide tabi bunun almanca cevirisini yapmak lazim ?

ve baska bi sorum.. master basvurusunda referans mektubu uniden uniye bolumden bolume degisiyor mu ? yoksa her basvurumuzda referens mektubunu da vericez mi ?

muhammet

Master basvurusu

Mesaj gönderen muhammet » Pzr Ara 05, 2010 7:39 pm

[quote]muhammet tarafindan yazilan metin:

Ikisinide istiyorlarrr...Adamlar turkiyedeki egitim sistemini biliyorlar bence bundan dolayi istiyorlar...Lise diplomasini istemelerine bende anlam veremedim ama her ikisinide istiyorlar en azindan benden 2 ay once istediler...Kesin kayitta orjinallerine bakip geri veriyorlar...[/quote]

peki master basvurusu yaparken oss belgesini istiyorlar mi ? bide tabi bunun almanca cevirisini yapmak lazim ?

ve baska bi sorum.. master basvurusunda referans mektubu uniden uniye bolumden bolume degisiyor mu ? yoksa her basvurumuzda referens mektubunu da vericez mi ?[/quote]

Evet oss sonuc belgesinin almanca yada ingilizce onayli tercumesinide istiyorlar...Referans mektubu ilgili programa hitaben yazilir yani hangi programda okumak istiyorsan ona gore bir referans mektubu alman lazim...Buda su demek oluyo hepsine bir yollayabilcegin bir genel referans mektubu olmaz olsada cok sacma olur...Saten sana referans mektubu vericek hocanda mektubu ne icin istedigini sorucaktir...

mavisim

Master basvurusu

Mesaj gönderen mavisim » Pzr Ara 05, 2010 9:16 pm

.
Degismeyen tek sey degisimdir!

mavisim

Master basvurusu

Mesaj gönderen mavisim » Pzr Ara 05, 2010 9:18 pm

.
Degismeyen tek sey degisimdir!

jaymz

Master basvurusu

Mesaj gönderen jaymz » Pzr Ara 05, 2010 11:36 pm

hmm anladim. Cevap icin cok tesekkurler.

Peki Oss belgem benim universitede. orayakayit olurken vermistik. peki simdi onu tekrar nasil alicam ?

ya da internetten bulabilirmiyiz ?

berlinnz

Master basvurusu

Mesaj gönderen berlinnz » Pzt Ara 06, 2010 1:43 am

Ben universitemi aradim, OSS sonuc belgesini vereceklerini soylediler.

Yalniz Lise Diplomasini sormayi unuttum, onu da verir mi universite geri acaba? Lise Diplomasini da universiteden geri alan var mi?

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Master basvurusu

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzt Ara 06, 2010 7:41 am

Lise Diplomani mezun olunca aliyorsun zaten okuldan ?
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

berlinnz

Master basvurusu

Mesaj gönderen berlinnz » Pzt Ara 06, 2010 11:36 pm

Universiteden mezun olunca mi lise diplomamizi aliyoruz universiteden, dogru mu anladim?
Ben mezun olunca kayitta vermis oldugum hicbir belgeyi almadim universiteden:S Alani da pek duymadim acikcasi..

Zeynepp

Master basvurusu

Mesaj gönderen Zeynepp » Sal Ara 07, 2010 10:47 am

ben lise diplomami da istiyorum dedim verdiler. sorun cikmadi.

jaymz

Master basvurusu

Mesaj gönderen jaymz » Sal Ara 07, 2010 10:59 pm

Universiteden mezun olunca mi lise diplomamizi aliyoruz universiteden, dogru mu anladim?
Ben mezun olunca kayitta vermis oldugum hicbir belgeyi almadim universiteden:S Alani da pek duymadim acikcasi..[/quote]

ben okulu aradim. mezun olduktan sonra oss belgesini arsive kaldirdik veremeyiz filan dediler. ben simdi almanyadayim.

oss sonuc belgemin ciktisini alabiliyomusuz internetten. ailemin edindigi bilgi bu. peki bu universitelere basvururken orjinali yerine ciktisi sorun olur mu ? ve bunun almanca tercumesini noter onaylar mi ?

battlezone

Master basvurusu

Mesaj gönderen battlezone » Çrş Ara 08, 2010 6:26 pm

Ben mezun olunca kayitta vermis oldugum hicbir belgeyi almadim universiteden:S Alani da pek duymadim acikcasi..[/quote]

ben okulu aradim. mezun olduktan sonra oss belgesini arsive kaldirdik veremeyiz filan dediler. ben simdi almanyadayim.

oss sonuc belgemin ciktisini alabiliyomusuz internetten. ailemin edindigi bilgi bu. peki bu universitelere basvururken orjinali yerine ciktisi sorun olur mu ? ve bunun almanca tercumesini noter onaylar mi ?[/quote]

universiteden mezun oldugunda gidip universiteden talep edersen sana lise diplomani verirler.fakat ayni durum osym sonuc belgesi icin gecerli degil.bunun icin izlenecek olan yol ya okuldan osym belgesinin fotokopisini cektirmek kaydiyla alinirsin fotokopisini cektirir okula geri verirsin.fotokopiyide okuldan aslinin aynisidir muhrunu vurdurarak gerekli islemlerde kullanirsin.(bu yol benim kullandigim yol.hatta bana ogrenci isleri osym belgesinin renkli fotokopisini verdi.bunu sunun icin yazdim disaridan fotokopi cektirmeye izin vermezlerse fotokopisini verebilirmisiniz seklindede soylenebilir.)
2. yol ise benim bu konuda fazla bilgiye sahip olmadigim ankaradaki osym(belki illerdeki osym merkezleride olabilir)merkezinden osym belgesinin aslini alabiliyorsun.

jaymz

Master basvurusu

Mesaj gönderen jaymz » Prş Ara 09, 2010 7:09 pm

peki bu oss belgesinin orjinali yerine internetten ciktisini alsak ve tercumesini yapsak kabul olur mu ?

ayrica lise notlarini bile istiyolar master basvurusunda. bunu yapmak zorundamiyiz ya da bu master yerine on lisans yapanlar icin mi gecerli ?

87romeo

Master basvurusu

Mesaj gönderen 87romeo » Cmt Ara 11, 2010 1:41 am

internet ciktisi yeterli olacaktir

copurcan

Master basvurusu

Mesaj gönderen copurcan » Pzt Ara 13, 2010 6:36 pm

merhaba arkadaslar,
ben, 2 aralikta alman konsolosluguna; ilk once dil egitimi ve sonrasinda master yapmak icin ogrenci vizesine basvuru yaptim.
suan turkiyede master ogrencisiyim ve kyk bursuda aliyorum. lisans diploma notumda iyi.
fakat herhangi 1 alman universitesinden kabul belgesi alamadim.bu yuzden de bu belgeyi saglayamadim.

ama gorusme sonunda ise gorevli kisi pasaportuma 1sey basti. fakat ne oldugunu goremedim.

acaba red cevabini pasaporta yaziyorlar mi? vize verilmeme durumu soz konusu olabilir mi?

yine gorusme sonunda vizemin christmas\' a yetisirmi diye sordum. cunku gormeyi cok isterim dedim. gorevli ise merak etme daha cok goreceksin dedi. acaba bu olumlu 1 sonuc olabilir mi? bu konu hakkinda tecrubeli arkadaslardan yardim alabilirmiyim. simdiden cok tesekkur ederim...