Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Master basvurusu

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
copurcan

Master basvurusu

Mesaj gönderen copurcan » Pzt Ara 13, 2010 6:36 pm

merhaba arkadaslar,
ben, 2 aralikta alman konsolosluguna; ilk once dil egitimi ve sonrasinda master yapmak icin ogrenci vizesine basvuru yaptim.
suan turkiyede master ogrencisiyim ve kyk bursuda aliyorum. lisans diploma notumda iyi.
fakat herhangi 1 alman universitesinden kabul belgesi alamadim.bu yuzden de bu belgeyi saglayamadim.

ama gorusme sonunda ise gorevli kisi pasaportuma 1sey basti. fakat ne oldugunu goremedim.

acaba red cevabini pasaporta yaziyorlar mi? vize verilmeme durumu soz konusu olabilir mi?

yine gorusme sonunda vizemin christmas\' a yetisirmi diye sordum. cunku gormeyi cok isterim dedim. gorevli ise merak etme daha cok goreceksin dedi. acaba bu olumlu 1 sonuc olabilir mi? bu konu hakkinda tecrubeli arkadaslardan yardim alabilirmiyim. simdiden cok tesekkur ederim...

berlinnz

Master basvurusu

Mesaj gönderen berlinnz » Pzt Ara 13, 2010 6:41 pm

Dil kursu belgen var miydi? Yani oraya gercekten okumaya gidecegini hangi belgelerge gosterdin?

copurcan

Master basvurusu

Mesaj gönderen copurcan » Pzt Ara 13, 2010 6:54 pm

ewet dil kurs belgem vardi makbuzuyla beraber. garantorumde alman birisi.
niyet mektubumda; daha once freiburg unv, stuttgart unv, ve munih unv de 1 kac profesorle emaillestigimi de belirttim.
pasaport 1 sey basti ama ne oldugunu goremedim. aldigim onur belgelerimi evraklar arasinda koymustum ve bu ne diye sormustu. bende basarili oldugum icin verildigini soyledim ve bilgisayara not aldi.
acaba olumsuz 1sey mi pasaporta 1sey basmasi?

berlinnz

Master basvurusu

Mesaj gönderen berlinnz » Pzt Ara 13, 2010 7:24 pm

Ben bu konuda tecrubeli degilim ama pasaportuna her ne yazdi ise olumsuz bisey oldugunu sanmiyorum.. Oyle ilk anda gorur gormez ne notu almis olabilir ki :)

Vize sonucunu buraya yazar misin ben de senin gibi basvurmayi dusunuyorum da...

copurcan

Master basvurusu

Mesaj gönderen copurcan » Pzt Ara 13, 2010 7:38 pm

eger sonuc pozitif olursa, veririm tabi. merak etme . :) ama tecrubeli arkadaslardan yorum da alsam cok iyi olur. tecrubeli arkadaslar bana yardimci olablirmisiniz? cevaplariniz bekliyorum
saygilarimla...

alp22

Master basvurusu

Mesaj gönderen alp22 » Pzt Ara 13, 2010 9:52 pm

:)haci heyecanini anliyorum.buraya gelen herkes ayni heyecani yasamistir ama bu isin kolay kismi.kafanda o kadar buyutme.yok gorevli sole dedi,soyle bakti,somurttu boyle seylerle stres yapip yorma kendini.cok buyuk bi sorunun yoksa vizeni veriyorlar.rahat ol.

berlinnz

Master basvurusu

Mesaj gönderen berlinnz » Pzt Ara 13, 2010 10:06 pm

Henuz universiteye yapilmis basvuru olmasa da dil kursu+ogrenci vizesini veriyolar mi?

copurcan

Master basvurusu

Mesaj gönderen copurcan » Pzt Ara 13, 2010 10:10 pm

benim tek sorunum herhangi 1 universiteden kayit belgesi almayisim. almancam olmadigindan dolayi. buyuzden stress yapiyorum. yoksa vermemeleri icin neden yok. iyi niyet mektubumda ilk once dil egitimi alacagimi ve sonra master basvurusu yapacagi belirttim. 1 kac universiteyle de ilgilendigimi yazdim.

bu sart olmadan da vize verirler mi? geri kalan her evragim tam.

eger kabul yada teget belgen yoksa vize vermezler dediler. bu nedenle stress yaptim. bu konu hakkinda beni bilglendirebilirmisiniz? tesekkurler...

copurcan

Master basvurusu

Mesaj gönderen copurcan » Pzt Ara 13, 2010 10:14 pm

berlinn arkadasimizin dedigi gibi
Henuz universiteye yapilmis basvuru olmasa da dil kursu+ogrenci vizesini veriyolar mi?

bu konu beni strese soktu :(

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Master basvurusu

Mesaj gönderen Staatsmann » Sal Ara 14, 2010 1:04 am

Normalde evet ,Turkiye\'de bir universitedeysen veya kazandiysan bu sekilde vizeye basvuru hakkin var..Amaaaa vize gorevlileri sendne kabul isteyebilir veya zorluk cikartabilir.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

jaymz

Master basvurusu

Mesaj gönderen jaymz » Sal Ara 14, 2010 1:11 am

[quote]copurcan tarafindan yazilan metin:
benim tek sorunum herhangi 1 universiteden kayit belgesi almayisim. almancam olmadigindan dolayi. buyuzden stress yapiyorum. yoksa vermemeleri icin neden yok. iyi niyet mektubumda ilk once dil egitimi alacagimi ve sonra master basvurusu yapacagi belirttim. 1 kac universiteyle de ilgilendigimi yazdim.

bu sart olmadan da vize verirler mi? geri kalan her evragim tam.

eger kabul yada teget belgen yoksa vize vermezler dediler. bu nedenle stress yaptim. bu konu hakkinda beni bilglendirebilirmisiniz? tesekkurler...[/quote]

ben ayni sekilde vizeyi aldim. dil kursu belgemi gosterdim ve sonrasinda master yapmak istedigimi belirttim. bana ogrenci vizesi verdiler. umarim senin icinde sonuc iyi olur.
Ama ayni bu sekilde yapip vize alamayanlarda var.. gorevlilerin zorluk cikardiklari da..
onun icin pasaportuma bunu basti yok bana daha cok gorceksin gibi seyler soyledi acaba vize vermezlermi diye kaygili dusunme.. kendine zarar verirsin.. burdaki ben ve diger tecrubeli arkadaslarin soyleyebilecegi pek bise yok.. olabilirde olmayabilirde gorevlinin insafi ve sartlarina bagli.. biraz sans isi de yani.. ama reddedilirsede uzulme.. ilerde universiteden kabul alirsin.. sonra vizeyi alma ihtimalin cok yuksek olur.

Zeynepp

Master basvurusu

Mesaj gönderen Zeynepp » Sal Ara 14, 2010 1:31 am

benim de belgelerimi okula basvuru teyidi ya da okul kabulu olmadan aldilar. iks firmasinin yaptigi karisikliktan dolayi dil kursu vizesine yonledirildim sonra randevu gunu senin bu kabinde ne isin var git ogrenci vizesine basvur demeleriyle elimde olan diploma, garantor belgesi ne varsa aldilar. ogrenci vizesiyle ilgili bircok sey (ikametgah belgesi, osym belgesi) yanimda yoktu gene de basvurumu aldilar. diyorum benim belgelerim eksik basvuramam basvur gelmisken yeter yanindakiler deyip basvurumu o gun aceleyle yaptirdilar. bir kac defa da sordum hatta kabul yok sorun olmaz mi diye lisans diploman, kurs katilim belgen ve garantor belgesi yanindaysa sorun yok dediler. ama o gun yasadigim telasi anlatmaya kelimeler yetmez :) hatta gorevli bayan bi ara halime acidi stres yapma gerekli evraklarin burda basvuru formunu dikkatlice doldur seklinde beni teselli etti :) anladigim kadariyla durum tamamen keyiflerine kalmis durumda ;)

not: bu paylasimi referans alip konsolosluga eksik belge goturenler olursa sorumluluk almayacagimi belirtmek isterim :)

copurcan

Master basvurusu

Mesaj gönderen copurcan » Cmt Ara 18, 2010 6:10 pm

pasaporta red cevabi yazilabilirmi? boyle 1sey soz konusumudur?

berlinnz

Master basvurusu

Mesaj gönderen berlinnz » Cmt Ara 18, 2010 6:22 pm

Vize basvurusu reddedilince pasaporta kirmizi damga vuruyorlar. ama seninkini neden reddetsinler ki, en kotu ihtimal dil kursu vizesi verirler..

copurcan

Master basvurusu

Mesaj gönderen copurcan » Cmt Ara 18, 2010 7:38 pm

ya pasaportuma 1sey bastigini gordum. buyuzden sorayim dedim. buarada bugun iibariyle 16. gun oldu vize sonucu bekliyorum...

buarada insallah verirler berlinnz. agzindan bal damliyor inan ki ;)
tsk ederim moral verdiginiz icin ;))