Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Ulusal Vizeye Başvuru

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
sZisan

Ulusal Vizeye Başvuru

Mesaj gönderen sZisan » Pzt Kas 07, 2022 9:20 pm

Merhaba arkadaşlar, Erasmus+ kapsamında Berlin'de bir şirkette staj yapmak için kabul aldım. Ocak sonundan haziran sonuna kadar 5 aylık staj yapacağım, 3 aydan uzun olduğu için d tipi ulusal vize almam gerekiyormuş. Anlamadığım bir konu, vize için başvururken gereken belgelerde kalınacak yerin de belirtilmesi gerekiyor fakat burada gördüğüm çoğu kişi gittikten sonra kalacak yer bulmaktan bahsediyor. Yer bulmadan vize başvurusu nasıl yapılıyor? Veya kısa süreliğine Airbnb tarzı bir yer tutulup onun adresi mi veriliyor? Başka bir sorum ise sizce ocak sonuna kadar vize alabilme ihtimalim var mıdır? Şimdiden teşekkür ederim.

babysharkdudu1_

Re: Ulusal Vizeye Başvuru

Mesaj gönderen babysharkdudu1_ » Pzt Kas 07, 2022 9:24 pm

sZisan yazdı: Pzt Kas 07, 2022 9:20 pm Merhaba arkadaşlar, Erasmus+ kapsamında Berlin'de bir şirkette staj yapmak için kabul aldım. Ocak sonundan haziran sonuna kadar 5 aylık staj yapacağım, 3 aydan uzun olduğu için d tipi ulusal vize almam gerekiyormuş. Anlamadığım bir konu, vize için başvururken gereken belgelerde kalınacak yerin de belirtilmesi gerekiyor fakat burada gördüğüm çoğu kişi gittikten sonra kalacak yer bulmaktan bahsediyor. Yer bulmadan vize başvurusu nasıl yapılıyor? Veya kısa süreliğine Airbnb tarzı bir yer tutulup onun adresi mi veriliyor? Başka bir sorum ise sizce ocak sonuna kadar vize alabilme ihtimalim var mıdır? Şimdiden teşekkür ederim.
Başvuru belgesine tek odalı dairede kalacağım seçeneğini işaretleyebilirsiniz. Genelde vize görüşmesinde yurda başvuracağım ya da tek daireli ev bakıyorum vs deniliyor ya da vizem çıktığında oda kiralayacağım da diyebilirsiniz bu konu pek sorun olmuyor

ecelina

Re: Ulusal Vizeye Başvuru

Mesaj gönderen ecelina » Pzt Kas 07, 2022 9:59 pm

Ben de tek odalı dairede kalacağım demiştim, adres bilgisini de boş bırakmıştım. Bir sorun çıkmadı