Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Oturum izni nasıl alınır

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
anfanger

Oturum izni nasıl alınır

Mesaj gönderen anfanger » Pzr Kas 06, 2022 5:52 pm

Merhaba arkadaşlar. Birkaç gün önce Anmeldung aldım. Öğrenci vizem Nisan ayına kadar geçerli. Oturum izni almak için ne yapmam lazım? Nereye başvurmalıyım? Hangi belgeler gerekiyor? Bloke hesap için gereken ücret sanırım arttırılmış, bloke hesaba tekrardan nasıl para yatırabilirim? Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Computer_Berkay

Re: Oturum izni nasıl alınır

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Pzr Kas 06, 2022 8:01 pm

anfanger yazdı: Pzr Kas 06, 2022 5:52 pm Merhaba arkadaşlar. Birkaç gün önce Anmeldung aldım. Öğrenci vizem Nisan ayına kadar geçerli. Oturum izni almak için ne yapmam lazım? Nereye başvurmalıyım? Hangi belgeler gerekiyor? Bloke hesap için gereken ücret sanırım arttırılmış, bloke hesaba tekrardan nasıl para yatırabilirim? Yardımcı olabilirseniz sevinirim.
Merhabalar, öncelikle yine Ausländerbehördeye basvurmaniz gerekiyor. Google a direk Abh " Anmeldungunuzun oldugu sehir" yazip yaninada Studententermin yazin online randevu alin. Bazi Ausländerbehördeler Termin olmadan direk gitmenizi isterler en iyisi google dan ilgili abh nin sitesine bakin. Sonra randevu belli olduktan gerekli belgeleri size mail olarak atacaklardir.
Universität Duisburg-Essen
Angewandte Informatik-Software Engineering

bestek

Mesaj gönderen bestek » Pzr Kas 06, 2022 10:05 pm

merhabalar,
uc dilde ceviri yapmaktan biraz kafam karisti, anmeldung yabancilar polisine gidip aldigimiz oturum izni (residence permit dedigimiz) belge degil mi? vizeyle birlikte gelen kagitta da almanyaya giristen itibaren 14 gun icinde anmeldung alin diyor, anmeldung gecici oturum izni gibi bir sey mi o halde? ben de geleli 12 gun oldu diger islerle ugrasmaktan bu konuyla ilgili bir sey yapmadim yarin direkt gidip bilgi almayi dusunuyorum ama bazi yerlerde termin almak haftalari buluyormus bu durumda 14 gun nasil bir sure zarfi onu da cozemedim

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Pzt Kas 07, 2022 10:42 am

bestek yazdı: Pzr Kas 06, 2022 10:05 pm merhabalar,
uc dilde ceviri yapmaktan biraz kafam karisti, anmeldung yabancilar polisine gidip aldigimiz oturum izni (residence permit dedigimiz) belge degil mi? vizeyle birlikte gelen kagitta da almanyaya giristen itibaren 14 gun icinde anmeldung alin diyor, anmeldung gecici oturum izni gibi bir sey mi o halde? ben de geleli 12 gun oldu diger islerle ugrasmaktan bu konuyla ilgili bir sey yapmadim yarin direkt gidip bilgi almayi dusunuyorum ama bazi yerlerde termin almak haftalari buluyormus bu durumda 14 gun nasil bir sure zarfi onu da cozemedim
Merhaba, evet residence permit oluyor doğru. 14 gün normalde öyle, 14 gün icinde nerdeyse kimse yapamiyor zaten. Size bagli olan Ausländerbehörde den yani ikamet ettiginiz sehirdeki Abh den Termin yani randevu almak gerekiyorsa online randevu alin yoksa direk oraya gidin ordan randevu almaya calisin derdinizi anlatın. Bazi yerler randevusuz direk gidiliyor(örnek Abh Mülheim).
Genelde ingilizce bilen kisiler oluyor orda zaten. 14 gün gecti bana oturum vermezler deyip korkmayin yani Anmeldung yaptirmak istiyom deyin yeter :)

ibdb

Mesaj gönderen ibdb » Pzt Kas 07, 2022 11:35 am

bestek yazdı: Pzr Kas 06, 2022 10:05 pm merhabalar,
Merhaba, anmeldung sadece adres kaydı yapmak oluyor. Oturum izninden farklı bir işlem.

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Pzt Kas 07, 2022 12:08 pm

Computer_Berkay yazdı: Pzt Kas 07, 2022 10:42 am Merhaba, evet residence permit oluyor doğru. 14 gün normalde öyle, 14 gün icinde nerdeyse kimse yapamiyor zaten. Size bagli olan Ausländerbehörde den yani ikamet ettiginiz sehirdeki Abh den Termin yani randevu almak gerekiyorsa online randevu alin yoksa direk oraya gidin ordan randevu almaya calisin derdinizi anlatın. Bazi yerler randevusuz direk gidiliyor(örnek Abh Mülheim).
Genelde ingilizce bilen kisiler oluyor orda zaten. 14 gün gecti bana oturum vermezler deyip korkmayin yani Anmeldung yaptirmak istiyom deyin yeter :)
Bu arada yanlis yazmisim nedense kafam iyiydi sanirim sabah :) Residence Permit oturum izni oluyor Anmeldung degil.

Residence permit = Aufenthaltstitel

bestek

Mesaj gönderen bestek » Pzt Kas 07, 2022 4:47 pm

Tesekkur ediyorum cevaplariniz icin, bir de birkac ay once anmeldung ya da aufenthaltstitel icin kendisinden para istenen bir arkadasi okumustum forumda, sonra para odemesine gerek olmadigi yazilmisti ama o entry'i bulamadim. Anmeldung icin ucret nedir bu konuda bilginiz var mi?

ibdb

Mesaj gönderen ibdb » Pzt Kas 07, 2022 5:05 pm

bestek yazdı: Pzt Kas 07, 2022 4:47 pm Tesekkur ediyorum cevaplariniz icin, bir de birkac ay once anmeldung ya da aufenthaltstitel icin kendisinden para istenen bir arkadasi okumustum forumda, sonra para odemesine gerek olmadigi yazilmisti ama o entry'i bulamadim. Anmeldung icin ucret nedir bu konuda bilginiz var mi?
Anmeldung için ödeme yapmadım. Oturum kartı için başvuru yapmaya gittiğinizde size ödemeniz gereken ücreti söylüyorlar yalnız bu çok değişken sanırım ben de forumda okuduklarımdan sonra farkettim. Kendimden örnek verecek olursam 28,80 ödedim.
Forumda “Almanya oturum izni ücreti hakkında” yazarsanız, o başlıkta herkes paylaşmış tecrübesini.

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Pzt Kas 07, 2022 5:56 pm

ibdb yazdı: Pzt Kas 07, 2022 5:05 pm Anmeldung için ödeme yapmadım. Oturum kartı için başvuru yapmaya gittiğinizde size ödemeniz gereken ücreti söylüyorlar yalnız bu çok değişken sanırım ben de forumda okuduklarımdan sonra farkettim. Kendimden örnek verecek olursam 28,80 ödedim.
Forumda “Almanya oturum izni ücreti hakkında” yazarsanız, o başlıkta herkes paylaşmış tecrübesini.
Ben ilki icin 100 ikinci icin 93 euro ödedim.

bestek

Mesaj gönderen bestek » Sal Kas 08, 2022 2:43 pm

Tesekkur ediyorum cevaplariniz icin, son sorum: anmeldung icin randevu almak istiyorum ama epey bir gec tarihe veriyorlar randevuyu. Zaten su anda da kalacak yer bulamadigim icin oteldeyim, otel adresini kabul ediyorlar midir ve ulkeye giristen ne kadar sonra anmeldung'u yapsam sikinti cikar sizce? Ya da ev bulduktan sonra direkt Aufenthaltstitel daha mi dogru/mantikli olur (eger oyle bir secenek varsa)?

ozcartman

Mesaj gönderen ozcartman » Sal Kas 08, 2022 10:11 pm

bestek yazdı: Sal Kas 08, 2022 2:43 pm Tesekkur ediyorum cevaplariniz icin, son sorum: anmeldung icin randevu almak istiyorum ama epey bir gec tarihe veriyorlar randevuyu. Zaten su anda da kalacak yer bulamadigim icin oteldeyim, otel adresini kabul ediyorlar midir ve ulkeye giristen ne kadar sonra anmeldung'u yapsam sikinti cikar sizce? Ya da ev bulduktan sonra direkt Aufenthaltstitel daha mi dogru/mantikli olur (eger oyle bir secenek varsa)?
Sizin yükümlülüğünüz 15 gün içinde Anmeldung yapmak. Ancak ilgili birim size 2 ay sonrası için randevu verirse sorun yaşamazsınız 15 gün içinde yaptırmadığınız için. Otel kabul edilmez bildiğim kadarı ile. Direkt Aufenthaltstitel gibi bir şey yok. İkisi bambaşka şeyler. İkisini ayrı ayrı halletmeniz lazım. İkisi için aynı güne randevuı verilse bile ikisi farklı işlemler.

bestek

Mesaj gönderen bestek » Çrş Kas 09, 2022 9:30 am

ozcartman yazdı: Sal Kas 08, 2022 10:11 pm Sizin yükümlülüğünüz 15 gün içinde Anmeldung yapmak. Ancak ilgili birim size 2 ay sonrası için randevu verirse sorun yaşamazsınız 15 gün içinde yaptırmadığınız için. Otel kabul edilmez bildiğim kadarı ile. Direkt Aufenthaltstitel gibi bir şey yok. İkisi bambaşka şeyler. İkisini ayrı ayrı halletmeniz lazım. İkisi için aynı güne randevuı verilse bile ikisi farklı işlemler.

Cok tesekkur ediyorum, peki 14 gun gectiyse ve bu sure icinde otelde kaldiysam ve kalmaya devam da ediyorsam nasil bir yol izlemem gerekir sizce?

ozcartman

Mesaj gönderen ozcartman » Çrş Kas 09, 2022 10:54 pm

bestek yazdı: Çrş Kas 09, 2022 9:30 am Cok tesekkur ediyorum, peki 14 gun gectiyse ve bu sure icinde otelde kaldiysam ve kalmaya devam da ediyorsam nasil bir yol izlemem gerekir sizce?
Anmeldung için verilen randevu gününde Anmeldung yaptırabileceğiniz bir eviniz olması lazım. WG içinde bir oda da olabilir bu. Önemli olan sabit bir adres olması.

berlin2022
İletişim:

Mesaj gönderen berlin2022 » Prş Kas 10, 2022 6:17 pm

Merhaba, bugün dortmundda oturum izni başvurumu yaptım ve ödeme konusunu da sordum;
Öncelikle 861 Euroluk bloke hesabim vardi hicbir sey denmedi kabul ettiler. En sonda 100 Euro talep edildi( Mastercard ve visa gecersiz :( ) 30 Eurodan yararlanmak icin ya ailemin burda olmasi ya da 1 yildir calisiyor olmam lazimmis.

lebender toter

Mesaj gönderen lebender toter » Cmt Kas 12, 2022 2:35 am

Computer_Berkay yazdı: Pzt Kas 07, 2022 5:56 pm Ben ilki icin 100 ikinci icin 93 euro ödedim.
Dostum onlinesin sanirim bir sey sorabilir miyim

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Cmt Kas 12, 2022 2:43 am

lebender toter yazdı: Cmt Kas 12, 2022 2:35 am Dostum onlinesin sanirim bir sey sorabilir miyim
Sor reis cevap veririz elbet hemen olmasada eninde sonunda alirsin cevabi :)