Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Oturum kartı almadan yarı zamanlı çalışılabilir mi?

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
watrik

Oturum kartı almadan yarı zamanlı çalışılabilir mi?

Mesaj gönderen watrik » Sal Kas 01, 2022 3:05 am

Merhabalar dostlar, Almanya'ya geleli 3 hafta oldu. Anmeldung randevum haftaya ve oturum kartına daha başvurmadım. Kartı almam da yaklaşık 2 ay sürecek.

Peki ben sadece öğrenci vizemle oturum kartı olmadan da yarı zamanlı bir işte çalışabilir miyim yoksa kartı beklemem mi gerekli?

lumos

Re: Oturum kartı almadan yarı zamanlı çalışılabilir mi?

Mesaj gönderen lumos » Çrş Kas 02, 2022 3:50 pm

Vizende "Beschäftigung nur gemäß 16 abs. 3" gibi bir ifade varsa evet. senede 240 yarım gün ya da 120 tam gün çalışabilirsin demek

Rigwald

Mesaj gönderen Rigwald » Cum Kas 04, 2022 1:33 am

Çalışırsın, ben çalışmıştım. Durumu izah etmen yeterli. Yukardaki arkadaşın dediği madde vizeye entegre çalışma izni. Bazı yerler ama hafif mankafa davranıp kabul etmeyebiliyorlarmis.

watrik

Mesaj gönderen watrik » Cum Kas 04, 2022 3:36 am

lumos yazdı: Çrş Kas 02, 2022 3:50 pm Vizende "Beschäftigung nur gemäß 16 abs. 3" gibi bir ifade varsa evet. senede 240 yarım gün ya da 120 tam gün çalışabilirsin demek
Çalışırsın, ben çalışmıştım. Durumu izah etmen yeterli. Yukardaki arkadaşın dediği madde vizeye entegre çalışma izni. Bazı yerler ama hafif mankafa davranıp kabul etmeyebiliyorlarmis.
Tesekkurler yanitlariniz icin vizemde yazana gore calisabiliyorum gibi gozukuyor.