Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Randevu atama süreci hakkında

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
DiorUC

Randevu atama süreci hakkında

Mesaj gönderen DiorUC » Prş Eki 27, 2022 5:08 pm

Arkadaşlar merhaba,

Bu başlığı uzun süredir açmayı düşünüyordum, aramızda mutlaka uzun süredir randevu ataması bekleyen arkadaşlar vardır, bu başlığa bilgi sahibi kişiler uğrarsa belki benimle birlikte onlar da aydınlanabilir;

Ben 20 Ağustos’ta iData üzerinden 52F ausbildung vizesi için başvuru yaptım, iş sözleşmem ve ausbildungplanı da bizzat Almanya’ya giderek şirketimle yüz yüze görüşme yaparak aldım. IHK’dan onay alındı, kalacak yerim ayarlandı. İşverenim acil eleman ihtiyaçları olduğuna dair konsolosluğa bir yazı da hazırladı ama henüz randevu tarihim bile olmadığı için maalesef yazıyı ulaştıramadık. Bugün itibariyle tam 67 gün oldu. Halihazırda aktif Schengen vizem olmasına rağmen bu kadar bekletilmeye anlam veremedim. Konsolosluğa durumumu bildiren detaylı bir Almanca mail attım ama yaklaşık 10 gün olmasına rağmen bir dönüş gelmedi. iData’yı defalarca aramama rağmen “biz bir şey bilmiyoruz” gibi söylemlerde bulundular ve yardımcı olmadılar.

Sormak istediğim soruya gelecek olursak; tamı tamına 67 gündür hala randevu atılması yapılmadı, atanma süreci, mülakat, vize-pasaport bekle derken 6 ayı bulacak ve yeniyıla girdiğimizde ausbildung sözleşmem yanacak.

İşlemi hızlandırmak ve bu tarz mağduriyetleri engellemek için hangi kurum/kuruluş/kişilere müracaat edebilirim? Gerçekten sabrımın son sınırındayım, zor durumdayım ve gerekli mercilere bir şikayet ulaştırmak istiyorum. Öneri ve görüşlerinizi bekliyorum.
Saygılar, selamlar..

ibdb

Re: Randevu atama süreci hakkında

Mesaj gönderen ibdb » Prş Eki 27, 2022 5:24 pm

Merhaba, 28 Temmuz’da 44f vize başvuru yaptık, yarın 3 ay olacak, hala randevu ataması bekliyoruz eşim için. Açıkçası beklemek dışında ne yapılabilir ben de çok merak ediyorum.

Junior X

Mesaj gönderen Junior X » Prş Eki 27, 2022 6:31 pm

Ben de 3 Eylül'de başvurdum Ankara'dan 52F için hala randevu bekliyorum :(

yeji

Mesaj gönderen yeji » Prş Eki 27, 2022 6:37 pm

30 Eylül'de İstanbul'dan 36F'ye başvurdum, henüz randevu tarihi atanmadı

sid1904

Mesaj gönderen sid1904 » Cum Eki 28, 2022 1:19 pm

arkadaşlar merhaba ben 2 eylül de 36f ulusal vize randevu talebinde bulundum fakat neredeyse iki ay olmasına rağmen herhangi bir atama yapılmadı ne kadar süre içinde belli olur? hiç bir yerde net biligi yok. bu tarihten sonra başvurup da atama tarihi belli olan var mı?

DiorUC

Mesaj gönderen DiorUC » Cum Eki 28, 2022 6:07 pm

Arkadaşlar bu başlığa şu tarihte başvurdum bekliyorum gibisinden şeyler yazmayalım lütfen, elimize bir şey geçmiyor, buna benzer bir başlık var zaten randevu alma tarihinizi paylaşabileceğiniz.. Bunları yazmak yerine geç randevu ataması sorununa çözüm olabilecek, birlik olabileceğimiz şeyler paylaşabilirseniz sevinirim.

Junior X

Mesaj gönderen Junior X » Pzr Eki 30, 2022 2:49 pm

DiorUC yazdı: Cum Eki 28, 2022 6:07 pm Arkadaşlar bu başlığa şu tarihte başvurdum bekliyorum gibisinden şeyler yazmayalım lütfen, elimize bir şey geçmiyor, buna benzer bir başlık var zaten randevu alma tarihinizi paylaşabileceğiniz.. Bunları yazmak yerine geç randevu ataması sorununa çözüm olabilecek, birlik olabileceğimiz şeyler paylaşabilirseniz sevinirim.
Ben bir yere ulaştım, durumumu belirttim, randevu atamam gerçekleşti ama bu üslubundan ötürü bunu söylemeyeceğim.

dodurgalı11

Mesaj gönderen dodurgalı11 » Pzr Eki 30, 2022 4:51 pm

Junior X yazdı: Pzr Eki 30, 2022 2:49 pm Ben bir yere ulaştım, durumumu belirttim, randevu atamam gerçekleşti ama bu üslubundan ötürü bunu söylemeyeceğim.
Hocam Merhabalar, sonuçta arkadaşımız sizin verdiğiniz bilgiden yararlanıcak tek kişi değil. Rica edersem nereye ulaşıp randevu atamanızı yaptığınızı ve nasıl yaptığınızı detaylı olarak anlatabilir misiniz?

DiorUC

Mesaj gönderen DiorUC » Pzr Eki 30, 2022 8:56 pm

Junior X yazdı: Pzr Eki 30, 2022 2:49 pm Ben bir yere ulaştım, durumumu belirttim, randevu atamam gerçekleşti ama bu üslubundan ötürü bunu söylemeyeceğim.
sevgili arkadaşım,
kırıcı ya da saldırgan bir üslupla yazmadığımı dikkatli bir şekilde okursan anlayabilirsin. bu başlığı geç randevu atamaları hakkında yardımlaşmamız amacıyla açtım, kimseyi kırmak gibi bir amacım yoktu, sadece yardımlaşma haricinde mesajlar atarsak elimize bir şey geçmeyeceğini, zaten bu tarz bir başlık olduğunu belirttim.

nereye ulaştığınız ve süreç hakkında bilgi verebilirsen memnun olurum, oluruz. aramızda bu mağduriyeti yaşayan bir çok insan var..

sammydavis

Mesaj gönderen sammydavis » Sal Kas 15, 2022 5:07 pm

ibdb yazdı: Prş Eki 27, 2022 5:24 pm Merhaba, 28 Temmuz’da 44f vize başvuru yaptık, yarın 3 ay olacak, hala randevu ataması bekliyoruz eşim için. Açıkçası beklemek dışında ne yapılabilir ben de çok merak ediyorum.
Merhabalar,

Sanırım sizin durumunuz benimikine benzer, bir kaç sorum olacaktı. benim eşim 41 f ten başvurdu kabulu vardı. vizesi gelmek üzere. ben de 44f ten başvurdum. (aile birleşimi gibi veya birlikte başvurmadık, sanırım kötü yaptık). sizinde eşiniz 44f sanırım, onun durumu nasıl, ne zaman randevusu vardı, ne aşamada bilgi verirseniz sevinirim. :shock:

ibdb

Mesaj gönderen ibdb » Sal Kas 15, 2022 8:32 pm

sammydavis yazdı: Sal Kas 15, 2022 5:07 pm Merhabalar,

Sanırım sizin durumunuz benimikine benzer, bir kaç sorum olacaktı. benim eşim 41 f ten başvurdu kabulu vardı. vizesi gelmek üzere. ben de 44f ten başvurdum. (aile birleşimi gibi veya birlikte başvurmadık, sanırım kötü yaptık). sizinde eşiniz 44f sanırım, onun durumu nasıl, ne zaman randevusu vardı, ne aşamada bilgi verirseniz sevinirim. :shock:
Merhaba, evet 44f başvurusu yaptık fakat hala randevu ataması bekliyoruz :oops:

sammydavis

Mesaj gönderen sammydavis » Sal Kas 15, 2022 8:38 pm

ibdb yazdı: Sal Kas 15, 2022 8:32 pm Merhaba, evet 44f başvurusu yaptık fakat hala randevu ataması bekliyoruz :oops:
Benimde eşim 41f ten başvurdu ve hala vizeyi bekliyoruz, evrakları vereli 2 ay oldu. benimde 44f. ikimizde 10 aguüstos ta başvurduk. benim 44f atamam 31 ekimde cevap geldi. 15 kasım randevu bugündü. bende bugün evraklarımı teslim ettim. görüşmede bana 2 ay dan önce bizi hiç aramayın dediler. zaten süresi 2 ay dediler.

ibdb

Mesaj gönderen ibdb » Sal Kas 15, 2022 9:32 pm

sammydavis yazdı: Sal Kas 15, 2022 8:38 pm Benimde eşim 41f ten başvurdu ve hala vizeyi bekliyoruz, evrakları vereli 2 ay oldu. benimde 44f. ikimizde 10 aguüstos ta başvurduk. benim 44f atamam 31 ekimde cevap geldi. 15 kasım randevu bugündü. bende bugün evraklarımı teslim ettim. görüşmede bana 2 ay dan önce bizi hiç aramayın dediler. zaten süresi 2 ay dediler.
Umarım kolaylıkla hallolur işleminiz, gerçekten çok sabır gerektiren bir süreç. Hani randevu bir atansa, vize için beklemeye de razıyız biz :D

sammydavis

Mesaj gönderen sammydavis » Sal Kas 15, 2022 9:38 pm

ibdb yazdı: Sal Kas 15, 2022 9:32 pm Umarım kolaylıkla hallolur işleminiz, gerçekten çok sabır gerektiren bir süreç. Hani randevu bir atansa, vize için beklemeye de razıyız biz :D
sizinde gönlünüzce olsun. gelişme olursa yazarım. ;)