Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Öğretmenlik Bölümünden Mezun Olup Almanya'da Yüksek Lisans Yapmak

Foruma hosgeldin. Kendini bize tanitmaya ne dersin?
Çağrı

Öğretmenlik Bölümünden Mezun Olup Almanya'da Yüksek Lisans Yapmak

Mesaj gönderen Çağrı » Çrş Eki 26, 2022 9:59 pm

Merhaba,

Ben İngilizce Öğretmenliği bölümü son sınıf öğrencisiyim. Bir aksilik çıkmazsa 2023 Haziran ayında mezun olacağım. Almanyada tamamen İnglizce Master yapmak istiyorum. Almanya'da Mezun olacağım bölümle uygun bir Master progamı bulmakta zorlanıyorum. DAAD üzerinden bölümümün ismini arattığım zaman karşıma çıkan İngiliz/Amerikan Çalışmaları Master programlarının içeriği Dilbilim ve Edebiyat alanlarıyla alakalı. Öğretmenlik alanıyla ilgili hiçbir Master Programı çıkmıyor. Benim gibi İngilizce Öğretmenliği bölümünden mezun olan bir arkadaş geçmişte bu formda yine bu konu hakkındaki bir tecrübesini paylaştığını gördüm. Sanırım o da mezun olduğu bölümle başvuru yaptığı İngliz/Amerikan Çalışmaları bölümünün içerik uyuşmazlığı nedeniyle bir üniversiteden ret almış. O arkadaşın daha sonra ne yaptığı konusunda bir fikrim yok. Üniverstelere transkriptimi de göndererek mail yoluyla sorduğum zaman başvuru yapılmadan içerik uygunluğu hakkında bir şey diyemeyiz gibi yanıtlar alıyorum. Benim gibi öğretemenlik okuyanların ne tür master programlarına başvurmaları gerekir? Konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilirse çok sevinirim. İnternet üzerinde çok araştırma yapmama rağmen sorumun cevabını bulamadım.

Teşekkür Ederim.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: Öğretmenlik Bölümünden Mezun Olup Almanya'da Yüksek Lisans Yapmak

Mesaj gönderen Physiker » Cum Eki 28, 2022 11:13 am

Merhaba, ingiliz dili edebiyati, pedagoji veya egitim bilimleri gibi yüksek lisans programlarina basvuru yapabilirsiniz. Eger ortalamaniz iyiyse ve aldiginiz lisans egitimindeki icerikler yeterliyse en kötü ihtimal yüksek lisansa alip, lisans bölümünden 3-4 ders tekrar etmenizi isterler.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Çağrı

Mesaj gönderen Çağrı » Cum Eki 28, 2022 11:06 pm

Physiker yazdı: Cum Eki 28, 2022 11:13 am Merhaba, ingiliz dili edebiyati, pedagoji veya egitim bilimleri gibi yüksek lisans programlarina basvuru yapabilirsiniz. Eger ortalamaniz iyiyse ve aldiginiz lisans egitimindeki icerikler yeterliyse en kötü ihtimal yüksek lisansa alip, lisans bölümünden 3-4 ders tekrar etmenizi isterler.
Yanıtınız için Teşekkür ederim. Eğitim Bilimleri ya da Pedagoji alanında dili tamamen İngilizce olan bir program bulamadım ne yazık ki. İngiliz Edebiyatı ve Dilbilimi içerikli Master programlarına başvuracağım ama uyuşmazlık yüzünden kabul edilmeme olanağı var gibi görünüyor. Ne de olsa Öğretmenlik diploması benimkisi. Hayırlısı olsun.

Sibelikole

Mesaj gönderen Sibelikole » Sal Kas 01, 2022 9:25 am

Physiker yazdı: Cum Eki 28, 2022 11:13 am Merhaba, ingiliz dili edebiyati, pedagoji veya egitim bilimleri gibi yüksek lisans programlarina basvuru yapabilirsiniz. Eger ortalamaniz iyiyse ve aldiginiz lisans egitimindeki icerikler yeterliyse en kötü ihtimal yüksek lisansa alip, lisans bölümünden 3-4 ders tekrar etmenizi isterler.
Merhaba, ben eğitim fakültesi mezunuyum ve bahsettiğiniz programlara başvurmak istiyorum. Ancak Duisburg Essen Üniversitesinde Eğitim Bilimleri yüksek lisans programı olmasına rağmen UDE'nin başvuru portalında eğitim bilimleri bölümü yok. Bu üniversite ve bölüm hakkında bir bilginiz var mı acaba? Yurtdışından eğitim bilimlerine başvuru almıyor olabilirler mi? Bilginiz varsa, açıklarsanız çok sevinirim.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Sal Kas 01, 2022 11:09 am

Sibelikole yazdı: Sal Kas 01, 2022 9:25 am Merhaba, ben eğitim fakültesi mezunuyum ve bahsettiğiniz programlara başvurmak istiyorum. Ancak Duisburg Essen Üniversitesinde Eğitim Bilimleri yüksek lisans programı olmasına rağmen UDE'nin başvuru portalında eğitim bilimleri bölümü yok. Bu üniversite ve bölüm hakkında bir bilginiz var mı acaba? Yurtdışından eğitim bilimlerine başvuru almıyor olabilirler mi? Bilginiz varsa, açıklarsanız çok sevinirim.
Var evet, basvuru 15 kasimda baslayacak, o yüzden simdi gözükmüyor.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Sibelikole

Mesaj gönderen Sibelikole » Sal Kas 01, 2022 11:20 am

Physiker yazdı: Sal Kas 01, 2022 11:09 am Var evet, basvuru 15 kasimda baslayacak, o yüzden simdi gözükmüyor.
Yanıtınız için teşekkür ederim. UDE'nin yaz dönemi için başvuruları bugün başladı ve portaldan diğer bölümlere başvuru yapılabiliyor bu nedenle eğitim bilimlerini göremediğim için başvuru yapamadığımızı düşünmüştüm. O halde 15 Kasımı bekleyeceğim, tekrardan teşekkür ederim.

vernalagnia

Mesaj gönderen vernalagnia » Sal Mar 28, 2023 3:33 pm

Merhaba, ben de ELT son sınıf öğrencisiyim. Ne yaptınız, nerelere başvurdunuz/başvuracaksınız? Sevgiler.