Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Okula Geç Başlama Ve Bloke Hesap ve Vize

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
erenozbek

Okula Geç Başlama Ve Bloke Hesap ve Vize

Mesaj gönderen erenozbek » Çrş Eki 26, 2022 11:55 am

Arkadaşlar merhaba.Bonn Universitesinden hukuk yüksek lisansı için direk kabul almıştım.Almanya vizem ayında 22 sinde geldi fakat kişisel sebeplerden dolayı bu dönem okula gitmem mümkün değil ve bu nedenle Nisan dönemi için gitmeyi düşünüyorum.Bu durumda expatrio daki bloke hesabımı ne yapmalıyım?Ayrıca Nisan dönemi için vize başvurusunda bulunursam tekrar vize alabilir miyim?Cevabınız için teşekkür ederim.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: Okula Geç Başlama Ve Bloke Hesap ve Vize

Mesaj gönderen Physiker » Cum Eki 28, 2022 11:11 am

Hesapta para kalsin tekrar basvuru yapacaksaniz, konsolosluga simdiden durumu bildirin ki bir sonraki basvuruda vizede problem cikmasin.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

erenozbek

Re: Okula Geç Başlama Ve Bloke Hesap ve Vize

Mesaj gönderen erenozbek » Cum Eki 28, 2022 5:00 pm

Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim

Bonn Üniversitesi,söz konusu master bölümü için ikinci dönem başlayamayacağımı söyledi.Bu nedenle Exmatrikulation yapıp kaydımı sildireceğim maalesef,bahar dönemi için Münstere başvuru yapmayı düşünüyorum bu kış dönemi için Münster den de kabul almıştım ama Bonn u seçmiştim.Bloke hesap hususunda da hesabı kapatmadığım takdirde aktive etmediğim TK sigorta ücreti kesilir mi?Hesabı kapatırsam da mevcut verilmiş vizemin iptal edilmesi gerekiyormuş,acaba yeni vize alırken sıkıntı yaşar mıyım?

Cevabınız için yeniden teşekkür ederim.