Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya\' da Dil Egitimi ve Universite Hakkinda

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
sabrimacar22

Mesaj gönderen sabrimacar22 » Pzt Kas 15, 2010 8:54 pm

Hayirli aksamlar diliyorum..
2009\' da turkiyede OSS sinavina girdim.4 Yillik baraji astim ama cok yuksek universteleri tercih ettigim icin kazanamadiniz yazisini aldim.
Bende Bulgaristanda okumaya karar verdim ve Suan Bilgisayar muhendisligi 1. sinifi okuyorum.
Burasini dondurup Almanya\'da Munih Sehrinde Ilk almanca hazirligi okuyup bitirdikten sonra universteye orada devam etmek istiyorum ve Kararimin Kesin oldugunu sizlere soylemek istiyorum.

Beni rahatsiz eden Kafamdaki sorulari Buraya yazip yardimlarinizi bekliyorum;

1-) Kazanilmis OSS Sonuc Belgesi (yukarida belirtmistim 4 yillik baraji gectim ama turkiyede universteye yerlesemedim ve benden istedikleri kazanilmis bir belge. elimde sadece baraji gectigime dair belge var.bu isimi gorurmu?)
2-)Koln eyaleti ile Munih eyaletinin arasinda ayni kurallar gecerli degil. Bana Garantor olucak kisi Koln de yasiyor bu problem olurmu ve bu kisinin Bankaya borcu olmasi Bana Garantor olmalarinda problem yaparmi?
3-) Alacagim Vizeyi 1 defa almak istiyorum hangisini almaliyim?(hazriliktaki dil icin ayri daha sonra tekrar gel turkiyeye universte kayidi icin bekle yapmak istemiyorum.alacagim vize 1 defa almak istiyorum)

Yardiminiza Gercekten Ihtiyacim Var...:help

sabrimacar22

Mesaj gönderen sabrimacar22 » Çrş Kas 17, 2010 10:06 pm

[quote]venceremos tarafindan yazilan metin:

1- Almanya da Universite icin OSS den herhangi bir lisans bolumunu kazanmis olduguna dair belge gerekiyor. Fakat Bulgar Universitesine alindigini gosteren bir belge olursa o isini gorurmu emin degilim.

2- Problem olmaz

3- Herkes 1 kere vize aliyor zaten :) ne demek istedigini anlamadim. Dil kursu ve egitim vizesi alacaksin [/quote]

Oncelikle cok tesekkur ederim.
turkiyeden kazanamadigima dagir bir belge elimde var.ama 4 yillik barajin uzerindeyim ben.bulgara gelecegim icin turkiyede 2. tercihlerimi bile yapmadim.simdi buna pismanim.keske okul seviyesi yuksek degilde orta seviyeli bir universteye basvursaydimda onay alsaydim.
bugun burada bulgaristanda gorustugum kisler bana 1. sinif bittiginde universteden dersnotlarini alip oraya kayit olabilecegimi soyledi fakat.ben bu yil gelmek istiyorum ve niyetimde ciddiyim baska bir yolu yokmudur bu isin? adminle irtibata gecsem yada sizin varsa tanidiginiz bilmiyorum yardima gercekten cok ihtiyacim var. . .

auluocak

Mesaj gönderen auluocak » Cum Ara 03, 2010 6:55 pm

Almnayda universite okumam icin dil egitimi gerkiyor ancak benim almncaya dahil hic bilgim yok . Almanyda universitelerin 1 yil hazirlik olarak dil egitimleri varmi ?yoksa dil kurslarinami gitmem gerekiyor ? yardimlariniz icin simdiden tesekkur ederim

Zeynepp

Mesaj gönderen Zeynepp » Cum Ara 03, 2010 8:56 pm

[quote]auluocak tarafindan yazilan metin:
Almnayda universite okumam icin dil egitimi gerkiyor ancak benim almncaya dahil hic bilgim yok . Almanyda universitelerin 1 yil hazirlik olarak dil egitimleri varmi ?yoksa dil kurslarinami gitmem gerekiyor ? yardimlariniz icin simdiden tesekkur ederim[/quote]

dil kursuna gitmen gerekiyor. bununla ilgili bir cok bilgide sitede mevcut.

auluocak

Mesaj gönderen auluocak » Cmt Ara 04, 2010 1:38 pm

peki yanlis bilmiyorsam bu dil egitimi 1 yil suruyor. ben 1 yil sonunda yeniden YGS sinavinami girmem gerekio ?

Gurhan

Mesaj gönderen Gurhan » Cmt Ara 04, 2010 2:03 pm

almanyaya geldigin zaman zaten kazanmis olcan o belgenin 10 yil gecerliligi var. tekrar girmene gerek yok

auluocak

Mesaj gönderen auluocak » Cmt Ara 04, 2010 3:06 pm

cok tesekkur ederim :)

Sahn35

Mesaj gönderen Sahn35 » Çrş Oca 19, 2011 7:27 pm

Ben almanyaya gelicem bu sene ins kazanp. Deniz ve liman isletmeciligi gibi bi bolum istiyorum. Bana bremen ve hamburgda var dediler. Bana yardim edicek kimse var mi?yazn nasldr kisin nasldr?turkler yogun mu oralarda?dilim iyi deil orda kursa gidicem srasinda bolume baslycam. Bnm aylik masrafim yurt dail ne kdr olur?butun masrfflarim falan.simdidencok saolun :lol

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Çrş Oca 19, 2011 8:31 pm

[quote]Sahn35 tarafindan yazilan metin:
Ben almanyaya gelicem bu sene ins kazanp. Deniz ve liman isletmeciligi gibi bi bolum istiyorum. Bana bremen ve hamburgda var dediler. Bana yardim edicek kimse var mi?yazn nasldr kisin nasldr?turkler yogun mu oralarda?dilim iyi deil orda kursa gidicem srasinda bolume baslycam. Bnm aylik masrafim yurt dail ne kdr olur?butun masrfflarim falan.simdidencok saolun :lol[/quote]

Sahn35 sitemize hosgeldin.

1- Almanya Iklimi
Buyuk bolumu Amerika Birlesik Devletleri / Kanada sinirinin kuzeyine rastlayan ve cografik olarak ekvatordan daha cok kuzey kutup dairesine yakin olan Almanya’nin iklimi ilimli olarak nitelenebilir. Federal Almanya’nin iklimi buyuk bolumu kuzey denizi istikametinden gelen ve bati yonunden esen nemli ruzgarlarin etkisiyle serindir. Almanya’nin kuzey bati bolumu Atlantik Okyanusu etkisinde kaldigindan, yilin her donemi yagmurludur. Kis aylari bu bolgede genel olarak ilimli, yaz aylari ise serin gecer. Dogu Almanya bolgesinde iklim genel olarak kara iklimi karakterindedir. Bu bolgede kis aylari uzun ve sert gecer. Yaz aylari ise sicaktir. Periyodik olarak ta kurak gecen surelerde yasanir. Hava sicakliginin en fazla oldugu ay Temmuz, en dusuk oldugu ay ise Ocak ayidir. Bolgesel olarak sicaklik farkliliklari ve yagis miktarindaki degisiklikler her zaman vardir. Genelde daglarin bati yonleri dogu yonlerine gore daha fazla yagis alir. Bazi yoreler, daglarin korumasindan dolayi sicak iklime sahiptir. Ornegin Yukari Ren Nehri ovasi boyle bir bolgedir. Yazin (Temmuz) kuzey Almanya’nin genis ovalarinda sicaklik ortalama olarak 18 derece civarindadir. Guneyin sicak bolgelerinde ise bu 19,4 derecedir.

2- Turkler Hamburg ve Bremen\'de oldukca yogundur.##

3- Aylik masraflarin vs. sitede daha once bir cok kek anlatildi..
Universite ve Makaleler , Almanya\'da Yasam basliklarina goz atmani tavsiye ederim.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Prş Oca 20, 2011 9:55 pm

[quote]FuNdeRSchatteN tarafindan yazilan metin:

Sahn35 sitemize hosgeldin.

1- Almanya Iklimi
Buyuk bolumu Amerika Birlesik Devletleri / Kanada sinirinin kuzeyine rastlayan ve cografik olarak ekvatordan daha cok kuzey kutup dairesine yakin olan Almanya’nin iklimi ilimli olarak nitelenebilir. Federal Almanya’nin iklimi buyuk bolumu kuzey denizi istikametinden gelen ve bati yonunden esen nemli ruzgarlarin etkisiyle serindir. Almanya’nin kuzey bati bolumu Atlantik Okyanusu etkisinde kaldigindan, yilin her donemi yagmurludur. Kis aylari bu bolgede genel olarak ilimli, yaz aylari ise serin gecer. Dogu Almanya bolgesinde iklim genel olarak kara iklimi karakterindedir. Bu bolgede kis aylari uzun ve sert gecer. Yaz aylari ise sicaktir. Periyodik olarak ta kurak gecen surelerde yasanir. Hava sicakliginin en fazla oldugu ay Temmuz, en dusuk oldugu ay ise Ocak ayidir. Bolgesel olarak sicaklik farkliliklari ve yagis miktarindaki degisiklikler her zaman vardir. Genelde daglarin bati yonleri dogu yonlerine gore daha fazla yagis alir. Bazi yoreler, daglarin korumasindan dolayi sicak iklime sahiptir. Ornegin Yukari Ren Nehri ovasi boyle bir bolgedir. Yazin (Temmuz) kuzey Almanya’nin genis ovalarinda sicaklik ortalama olarak 18 derece civarindadir. Guneyin sicak bolgelerinde ise bu 19,4 derecedir.
.[/quote]

::::::)))))))))))))))))))))))

bu cocuk kime cekmis acaba :P

umtacar

Mesaj gönderen umtacar » Cmt Oca 29, 2011 1:15 pm

Merhabalar Ben Hannover Universitesinden 1 yil universite bunyesinde hazirlik
(Studienkolleg) + 3 yil lisans egitimi kabulu aldim.
Dil Kursu kaydi yapmam gerekiyor mu vizeye basvurmadan once eger kaydimi yapacaksamda sitede okudugum uzere 3 aylik kurs ucretini odemem gerekiyor mu?

GK

Mesaj gönderen GK » Cmt Oca 29, 2011 1:55 pm

evet dil kursu kaydi yapman gerekiyor konsoloslugun sitesindende bakarsan istenilen evraklar arasinda var , 3 ayliktan kastin 1 kur ise bende ole yapmistim 1 kur ucretini yatirmistim herhangi bi sorun cikarmadilar o yonden.

umtacar

Mesaj gönderen umtacar » Cmt Oca 29, 2011 3:16 pm

Peki Hannover\'de kurs ucretleri ne civarda bir bilgin var mi?
Dil kursu icin onerebilecegin bir kurs var mi Hannover\'de?