Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Eksik Belge E Mail Mi Kargo Mu?

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Muhendis

Eksik Belge E Mail Mi Kargo Mu?

Mesaj gönderen Muhendis » Prş Eki 13, 2022 2:44 pm

Arkadaşlar konsolosluk garantör belgesi için eksik evrak talebinde bulundu. Belge elime yeni geçti. Acaba bunu e mail olarak mı yoksa kargo ile mi göndermem gerekiyor?

JohnBlitz

Re: Eksik Belge E Mail Mi Kargo Mu?

Mesaj gönderen JohnBlitz » Cum Eki 14, 2022 2:59 am

Eksik belge teslim eden arkadaşlar daha doğru cevaplayacaktır. Ancak her durumda belgenin orjinalini vermeniz gerektiğini biliyorum. Bu belgeyi pasaportunuzu iade ederken size geri verecekler. Yanında iki adet fotokopi de bulundurun. Ben fotokopileri önlü arkalı yapmıştım.

balirem

Mesaj gönderen balirem » Prş Ağu 10, 2023 12:46 pm

Muhendis yazdı: Prş Eki 13, 2022 2:44 pm Arkadaşlar konsolosluk garantör belgesi için eksik evrak talebinde bulundu. Belge elime yeni geçti. Acaba bunu e mail olarak mı yoksa kargo ile mi göndermem gerekiyor?
Mail olarak göndermeniz yeterli oldu mu?

Mulukaya

Mesaj gönderen Mulukaya » Prş Ağu 10, 2023 2:04 pm

Pazartesi günü eksik belge maili aldık, aynı gün dönüş yaptık. Berlindeki merkezden istemişlerdi mail ile dönüş istemişler. Sadece mail ile dönüş yaptık. Ayrıca belirtmedikleri sürece orjinal teslim anlamsız zaten bizim belgemiz dijital confirmation linki bulunan bir belgeydi.

Ancak konsolosluk istemişse durum farklı olabilir, mail ile renkli tarama gönderirken teslim gerekip gerekmediğini sorabilirsiniz

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Prş Ağu 10, 2023 3:46 pm

Mail yeterli olur. Posta ile isteseler ek olarak belirtirler. Size gelen cevaptaki mail adresine cevap olarak ek belgeleri atabilirsiniz.
Universität Duisburg-Essen
Angewandte Informatik-Software Engineering

Melisa333

Mesaj gönderen Melisa333 » Cum Mar 01, 2024 1:42 am

Mulukaya yazdı: Prş Ağu 10, 2023 2:04 pm Pazartesi günü eksik belge maili aldık, aynı gün dönüş yaptık. Berlindeki merkezden istemişlerdi mail ile dönüş istemişler. Sadece mail ile dönüş yaptık. Ayrıca belirtmedikleri sürece orjinal teslim anlamsız zaten bizim belgemiz dijital confirmation linki bulunan bir belgeydi.

Ancak konsolosluk istemişse durum farklı olabilir, mail ile renkli tarama gönderirken teslim gerekip gerekmediğini sorabilirsiniz
merhabalar.Üstünden zaman geçmiş fakat sormak istiyorum. Eksik evrağa aynı gün dönüş yaptım siz gibi bu durum vize gelişini uzatmaz değil mi? Bir de eksik evrağı mail yoluyla gönderdikten sonra ulaşıp ulaşmadığı ile ilgili bir mail veya geri dönüş aldınız mı?

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Cum Mar 01, 2024 9:34 am

Maile geri dönüş yapmazlar genelde ama yanlış bir şey olsaydı muhakkak bir cevap gelirdi.
Universität Duisburg-Essen
Angewandte Informatik-Software Engineering