Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

DSH Sinavi ile Ilgili Bütün Bilgiler

Forum kurallari ve site ile ilgili duyurular, yonetici alim ilanlari vs.
Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

DSH Sinavi ile Ilgili Bütün Bilgiler

Mesaj gönderen Physiker » Cum Eki 07, 2022 12:23 pm

Sitemizdeki makale ve üniversite tanitimlarini güncellemeye basladik.

Ilk olarak DSH sinaviyla ilgili bilgilerin yer aldigi makale güncellendi. DSH sinaviyla ilgili bütün bilgileri, sinav örnekleri vs asagidaki linkte bulabilirsiniz:

https://www.deutschstudent.com/portfoli ... 3suuoyrj5U
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

deniz203

Re: DSH Sinavi ile Ilgili Bütün Bilgiler

Mesaj gönderen deniz203 » Cum Eki 07, 2022 3:15 pm

Physiker yazdı: Cum Eki 07, 2022 12:23 pm Sitemizdeki makale ve üniversite tanitimlarini güncellemeye basladik.

Ilk olarak DSH sinaviyla ilgili bilgilerin yer aldigi makale güncellendi. DSH sinaviyla ilgili bütün bilgileri, sinav örnekleri vs asagidaki linkte bulabilirsiniz:

https://www.deutschstudent.com/portfoli ... 3suuoyrj5U
Merhaba, bilgiler için teşekkürler. Acaba DSH hazırlık kursuna B2 seviyesinden itibaren öğrenci alan üniversiteler için, öncelikle almanyada b1 ve b2 yi özel kursta tamamlayıp ardından o okulun DSH kursuna başvurmak mümkün mü?
Çünkü konsolosluğa, özel dil kursunda tüm kurları tamamlayacağımızı beyan ediyoruz aslında fakat B2 sonrasını üniversite bünyesinde tamamlıyoruz. Veya vize alırken bunu belirtmeli miyiz? (36f şartlı kabul olmadan başvurulan vize için soruyorum.)

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: DSH Sinavi ile Ilgili Bütün Bilgiler

Mesaj gönderen Physiker » Pzr Eki 09, 2022 1:19 pm

Her üniversitenin belli bir dil sarti var, o sartlari saglayinca tabiki basvuru yapabilirsiniz.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com