Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

İkinci senede Sperrkonto ile alakalı

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
edizzide

İkinci senede Sperrkonto ile alakalı

Mesaj gönderen edizzide » Cum Eyl 30, 2022 5:36 pm

Arkadaşlar selamlar,
Bir sene önce Sperrkonto teminatı ile Almanya'ya geldim. Uzatmadan soruma geçmek istiyorum;
İkinci senemde tekrar Sperrkonto mu açıp göstermem gerekiyor, işim 11.200/yıllıktan fazla olsa dahi? Hatta yeni 1 senelik kontrat aldım ve iş yerimden Sperrkonto için istenilen meblağnın çok üstünde kazanıyorum. Bana gelen mailde (büyük ihtimal default yazmışlar) Beschaeftigung var ise dahi 5.600 gibi bir şey istendi mailde. Pazartesi gidip soracğaım fakat bildiğim kadarıyla iş kontratı ve maaş bordrolarını göstererek finansal teminatı kanıtlayabiliyoruz. Böyle değil midir? Her türlü cevap için şimdiden teşekkür ederim.

bar2an

Re: İkinci senede Sperrkonto ile alakalı

Mesaj gönderen bar2an » Cum Eyl 30, 2022 7:24 pm

selamlar, bu konu hakkında uzun zamandır bir veritabanı oluşturmak istiyorum aslında çünkü buraya geldikten sonra bambaşka bir mücadele başlıyor.

bahsettiğiniz durum ikamet ettiğiniz şehre göre değişiyor. söyle ki;

dortmund is kontrati olsa dahi sperrkonto istiyor, aileden teminat mektubu da kabul ediyor.

essen her halükarda sperrkonto istiyor.

Mülheim ve bochum is kontratı kabul ediyor.

Soest is kontratina ek 3 aylik sperrkonto istiyor.

bunlar benim birinci ağızdan teyit ettiğim güncel bilgiler. tabii ki işlemi yapan memurun inisiyatifine göre farklı sonuçlar elde etmiş arkadaşlar olabilir, ancak normal şartlar altında yarin Ausländerbehördeye giderseniz karşılaşacağınız tablo bu.

edizzide

Mesaj gönderen edizzide » Cum Eyl 30, 2022 8:00 pm

bar2an yazdı: Cum Eyl 30, 2022 7:24 pm selamlar, bu konu hakkında uzun zamandır bir veritabanı oluşturmak istiyorum aslında çünkü buraya geldikten sonra bambaşka bir mücadele başlıyor.

dortmund is kontrati olsa dahi sperrkonto istiyor, aileden teminat mektubu da kabul ediyor.

bunlar benim birinci ağızdan teyit ettiğim güncel bilgiler. tabii ki işlemi yapan memurun inisiyatifine göre farklı sonuçlar elde etmiş arkadaşlar olabilir, ancak normal şartlar altında yarin Ausländerbehördeye giderseniz karşılaşacağınız tablo bu.
Selamlar cevabınız için çok teşekkür ederim. Krefeld'de yaşıyorum. Anladığım kadarıyla biraz inisiyatif dahilinde alınıyor çünkü; (Aufenthaltsgesetz - AufenthG)
§ 5 Allgemeine Erteilungsvoraussetzungen yasası dahilinde şu cümle eklenmiş;
(1) Die Erteilung eines Aufenthaltstitels setzt in der Regel voraus, dass
1.der Lebensunterhalt gesichert ist.

Bu durumda aylık belirlenen ücret üzerinden gesichert olma durumu kesin şeylerle belirtilmeimş ki sizin dediğiniz farklı durumların oluşması bende inisiyatif alındığı ve her Auslaenderbehörde'nin kendi hesaplamasını yaptığı. Yasanın açık uçlu olması hasebiyle sanırsam.

avci

Mesaj gönderen avci » Cum Kas 25, 2022 4:57 pm

bar2an yazdı: Cum Eyl 30, 2022 7:24 pm selamlar, bu konu hakkında uzun zamandır bir veritabanı oluşturmak istiyorum aslında çünkü buraya geldikten sonra bambaşka bir mücadele başlıyor.

Merhaba, ben bloke hesapla geldim ve 2. Sene için tekrar oturum randevusuna gireceğim. 2. Sene için tekrar bloke hesap yapmam gerek şimdi. Sormak istediğim bu bloke hesabı yabancıları dairesine gösterip sonra bloke hesabı kapatıp parayı direk alabiliyor muyuz, forumda buna benzer birkaç kişinin yazısını okumuştum diye hatırlıyorum.

Cezeri

Mesaj gönderen Cezeri » Cmt Kas 26, 2022 1:59 am

Merhaba, Dortmund için bahsettiğiniz aileden teminat mektubunun içeriği tam olarak nedir detaylı olarak açıklayabilir misiniz? Maaş bordrolarıyla birlikte sunulan noter onaylı bir taahhüt belgesi gibi bir evraktan mı bahsediyorsunuz?

Bekop

Mesaj gönderen Bekop » Sal Nis 11, 2023 3:59 pm

edizzide yazdı: Cum Eyl 30, 2022 8:00 pm Selamlar cevabınız için çok teşekkür ederim. Krefeld'de yaşıyorum. Anladığım kadarıyla biraz inisiyatif dahilinde alınıyor çünkü; (Aufenthaltsgesetz - AufenthG)
§ 5 Allgemeine Erteilungsvoraussetzungen yasası dahilinde şu cümle eklenmiş;
(1) Die Erteilung eines Aufenthaltstitels setzt in der Regel voraus, dass
1.der Lebensunterhalt gesichert ist.

Bu durumda aylık belirlenen ücret üzerinden gesichert olma durumu kesin şeylerle belirtilmeimş ki sizin dediğiniz farklı durumların oluşması bende inisiyatif alındığı ve her Auslaenderbehörde'nin kendi hesaplamasını yaptığı. Yasanın açık uçlu olması hasebiyle sanırsam.