Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

selbstständige tätigkeit nicht erlaubt

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
ozcartman

selbstständige tätigkeit nicht erlaubt

Mesaj gönderen ozcartman » Çrş Eyl 28, 2022 8:22 pm

Herkese selam. Bu ibare minijob'u da içerir mi? Zusatzblat üzerinde bu ibare olup da minijob yapan var mı?

Kullanıcı avatarı
Informatiker

Re: selbstständige tätigkeit nicht erlaubt

Mesaj gönderen Informatiker » Çrş Eyl 28, 2022 10:01 pm

Selbständige Tätigkeit in Minijob vs ile alakasi yok. Mesela freelance falan yapamazsin onu kastediyor.
Georg-August Universität
Angewandte Informatik

ozcartman

Re: selbstständige tätigkeit nicht erlaubt

Mesaj gönderen ozcartman » Prş Eyl 29, 2022 6:11 pm

Informatiker yazdı: Çrş Eyl 28, 2022 10:01 pm Selbständige Tätigkeit in Minijob vs ile alakasi yok. Mesela freelance falan yapamazsin onu kastediyor.
Hocam ben de öyle düşünüyorum ama birisi bana yapamazsın dedi gayet de emindi. O nedenle sormak istedim burada. Peki bunu kontrol edebileceğim bir yer var mı? Ya da diyelim ki başvurdum minijob için iznim yoksa ortaya çıkar mı işe alınırken yoksa çıkmaz ve iznim yoksa iznim olmadan mı yapmış olurum? Soru kulağa saçma gelebilir ancak bildiğiniz üzere Zusatzblatt üzerinde çalışma izni yer alıyor ilgili madde şeklinde. İşveren buradan anlıyor. Peki işveren minijob için bir engel var mı yok mu nasıl anlıyor?