Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Oturum İzni Ücreti

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
whateven

Oturum İzni Ücreti

Mesaj gönderen whateven » Sal Eyl 20, 2022 5:15 pm

Arkadaşlar merhaba ben birkaç gün önce öğrenci olarak Almanyaya geldim ve oturum izni almak için başvuru yaptım, randevuyu haftaya verdiler.

Ve gönderdikleri mailde 100 euro ücret ödemem gerektiği yazıyor. Benim bildiğim kadarıyla bu fiyatın Türklere 22.80 euro olması lazım. Bu eyaletten eyalete göre değişen bir şey mi? (Rheinland-Pfalz'dayım)

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: Oturum İzni Ücreti

Mesaj gönderen Physiker » Cum Eyl 23, 2022 10:44 am

whateven yazdı: Sal Eyl 20, 2022 5:15 pm Arkadaşlar merhaba ben birkaç gün önce öğrenci olarak Almanyaya geldim ve oturum izni almak için başvuru yaptım, randevuyu haftaya verdiler.

Ve gönderdikleri mailde 100 euro ücret ödemem gerektiği yazıyor. Benim bildiğim kadarıyla bu fiyatın Türklere 22.80 euro olması lazım. Bu eyaletten eyalete göre değişen bir şey mi? (Rheinland-Pfalz'dayım)
Burayi inceleyin:

viewtopic.php?t=18174
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com