Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Aachen kalacak yer

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
hilaliy

Aachen kalacak yer

Mesaj gönderen hilaliy » Pzr Eyl 18, 2022 5:44 pm

merhaba bu donem RWTH Aachen`da Endustri muhendisligi okumaya baslayacagim ve ev arayisi icerisindeyim.. WG gesuchtta bir suru eve basvurdum ancak hicbiri geri donmedi.. yurtlara da basvurdum ancak cok sira var ve cikacak gibi durmuyor. 19 eylulde yani yarin uluslararasi ogrenciler icin hosgeldiniz haftasi duzenliyorlar ve aachenda olmadigim icin ona da katilamiyorum.. benimle ayni durumda olan var mi? ev arkadasi arayan ya da herhangi bir onerisi olan varsa yazarsa cok sevinirim su anda Hamburgta kaliyorum en yakin zamanda gelmek istiyorum Aachena

Tıpış

Re: Aachen kalacak yer

Mesaj gönderen Tıpış » Pzt Eyl 19, 2022 12:26 am

hilaliy yazdı: Pzr Eyl 18, 2022 5:44 pm merhaba bu donem RWTH Aachen`da Endustri muhendisligi okumaya baslayacagim ve ev arayisi icerisindeyim.. WG gesuchtta bir suru eve basvurdum ancak hicbiri geri donmedi.. yurtlara da basvurdum ancak cok sira var ve cikacak gibi durmuyor. 19 eylulde yani yarin uluslararasi ogrenciler icin hosgeldiniz haftasi duzenliyorlar ve aachenda olmadigim icin ona da katilamiyorum.. benimle ayni durumda olan var mi? ev arkadasi arayan ya da herhangi bir onerisi olan varsa yazarsa cok sevinirim su anda Hamburgta kaliyorum en yakin zamanda gelmek istiyorum Aachena
tamamen seninle aynı durumdayım bende RWTH'da Wing okuyacağım ve şuanda almanyada olmadığım için konaklama sorununun çözemedim. En kötü ilk gittiğimde Airbnb tutacağım

cemre95.aachen

Mesaj gönderen cemre95.aachen » Pzr Eki 09, 2022 10:40 am

Merhabalar, aranızda Aachenda kalacak yer bulabilen oldu mu?
Rwth Aachenda okuyorum. Okula da süreklı mail atıyorum. Housing Guide göndermişlerdi oradaki tüm özel yurtlara da başvurdum ve hepsi dolu. Sadece bekleme lıstesındeyim. Pazartesi dersler başlıyor diye gelmek zorunda kaldım. Bir hostelde kalıyorum maalesef.
Acaba yol gösterebilecek bir öneride bulunabilecek olan var mıdır?

yagmurlugil

Mesaj gönderen yagmurlugil » Pzt Eki 10, 2022 10:17 am

Ben de Aachen da makine mühendisligi kazandim ancak ev bulamadigim icin ben de suan istanbulda bekliyorum. en kötü birkac kisi aachenda airbnb tutup maliyet dusurebiliriz. ig nickim bu nickle ayni bana oradan ulasabilirsiniz.

eylla

Mesaj gönderen eylla » Prş Eki 27, 2022 9:27 pm

Aachen'da şuan ciddi bir ev krizi var. Ben de Türkiye'deyken aramaya başlamıştım ama çoğu ev sahibi sizi görmeden ev vermek istemiyor. Almanya'ya geldikten 1 ay sonra ev bulabildim. Benim tavsiyem burada geçici bir konaklama bulup o şekilde aramanız.