Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Garantörlüğü bakiye göstererek yapmak

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
theliann

Garantörlüğü bakiye göstererek yapmak

Mesaj gönderen theliann » Cmt Eyl 17, 2022 12:48 pm

Merhaba,Almanya’da lisans eğitimi almayı planlıyorum ve geçin kaynağı olarak garantör kullanmak istiyorum.Sorum şu garantörümün bankada 50 bin eurosu var ancak geliri 2 çocuklu aile oldukları için yetmeyebilir.Bankadaki 50 bini göstermesi işe yarar mı? Para duruyor biriktirilen para yani.

killfightdie

Re: Garantörlüğü bakiye göstererek yapmak

Mesaj gönderen killfightdie » Cmt Eyl 17, 2022 1:53 pm

theliann yazdı: Cmt Eyl 17, 2022 12:48 pm Merhaba,Almanya’da lisans eğitimi almayı planlıyorum ve geçin kaynağı olarak garantör kullanmak istiyorum.Sorum şu garantörümün bankada 50 bin eurosu var ancak geliri 2 çocuklu aile oldukları için yetmeyebilir.Bankadaki 50 bini göstermesi işe yarar mı? Para duruyor biriktirilen para yani.
Garantörünün son altı aya ait maaş bordrosunu göstermesi gerek. Ayrıca seni barındırabileceği evi vb. şeyleri varsa, gereken miktar maaşı üzerinden düşülüyor.

theliann

Mesaj gönderen theliann » Pzr Eyl 18, 2022 4:11 pm

gösterebileceği bir malı yok ama bankada yatan bi 40 bin eurosu var

killfightdie

Mesaj gönderen killfightdie » Pzr Eyl 18, 2022 6:21 pm

theliann yazdı: Pzr Eyl 18, 2022 4:11 pm gösterebileceği bir malı yok ama bankada yatan bi 40 bin eurosu var
Dostum, garantör olabilmesi için düzenli bir gelirinin olması ve gelirinin Ausländerbehörde'nin belirlediği kadar yeterli olması şart.

Eğer maaşlı çalışan ise, son altı ayının maaş bordrosunu incelerler.

Serbest meslek veya kendine ait bir meslek ise banka dökümanlarını ve ödediği vergileri incelerler. Bunun dışında bankada para göstermeyle maalesef garantör olamaz.

(Sana para yollayıp, o parayla bloke hesap açabilirsin ama bu devirde kimsenin öyle bir şey yapacağını sanmıyorum :( )