Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Her Şey Hazırsa Kaç Gün Önceden Gitmeli?

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
thorwion

Her Şey Hazırsa Kaç Gün Önceden Gitmeli?

Mesaj gönderen thorwion » Prş Eyl 15, 2022 7:17 pm

Merhabalar, FAU'dan kabul aldım ve kalacağım yere kadar her şeyi ayarlamış durumdayım. Şimdi bana mail geldi derslerin başlangıç tarihi 19 ekim diye. Oryantasyon haftası da 14 ekim de başlıyor. Orada okuyan bir arkadaşla iletişime geçtim erken gelmenin bir mantığı olmadığını söyledi. 13 Ekim olacak şekilde gidersem sizce geç kalmış olur muyum bazı şeyler için? Banka işlemleri, oturum iznine başvurma vs. için endişe ettim biraz ama arkadaşın dediğine göre onlar zaten halloluyormuş. O hatta dersler başladıktan 15 gün sonra gitmiş. Burada da halletmem gereken işler olduğu için ne kadar geç gidersem o kadar mantıklı olur benim için.

Siz ne düşünüyorsunuz?

thorwion

Re: Her Şey Hazırsa Kaç Gün Önceden Gitmeli?

Mesaj gönderen thorwion » Prş Eyl 15, 2022 7:36 pm

Edit yapmayı bulamadığım için ekleme yapayım bir de buraya:

Ben kalacak yeri şubata kadar sublease olarak yani geçici olarak bulabildim. Bu bir sıkıntı yaratır mı oturum iznine başvuru için vs.

watrik

Mesaj gönderen watrik » Prş Eyl 15, 2022 8:06 pm

her şey hazırsa, kalacak yerin varsa, sigortan da gideceğin tarihleri kaplıyorsa bir an önce giderdim ben olsam. belki uçak biletlerinin fiyatlarına bakarak bir gün seçebilirsin. böylece biraz paran da cebinde kalmış olur

thorwion

Mesaj gönderen thorwion » Prş Eyl 15, 2022 10:59 pm

Hocam durum şöyle burda fizyoterapist olduğum için yarım bırakmak istemediğim hastalarım var. 13ü gibi bir tarihte gidersem gönlüm biraz daha rahat etmiş olacak. Herkese mantıklı gelmesi gerekmiyor ama böyle düşünüyorum. Sorduğum soru biraz farklı o yüzden. Gitmessem sıkıntı yaşar mıyım yani?

watrik

Mesaj gönderen watrik » Cum Eyl 16, 2022 11:45 am

Benim de vizem yetişmediği için biraz geç gideceğim. Yani belli şeyleri kaçıracağım, takipte olduğum sürece neyi kaçırdığımı bildiğim sürece problem yok. Sizin durumunuzda da aynı şey geçerli.

Kuss

Mesaj gönderen Kuss » Cum Eyl 16, 2022 4:43 pm

thorwion yazdı: Prş Eyl 15, 2022 7:17 pm Merhabalar, FAU'dan kabul aldım ve kalacağım yere kadar her şeyi ayarlamış durumdayım. Şimdi bana mail geldi derslerin başlangıç tarihi 19 ekim diye. Oryantasyon haftası da 14 ekim de başlıyor. Orada okuyan bir arkadaşla iletişime geçtim erken gelmenin bir mantığı olmadığını söyledi. 13 Ekim olacak şekilde gidersem sizce geç kalmış olur muyum bazı şeyler için? Banka işlemleri, oturum iznine başvurma vs. için endişe ettim biraz ama arkadaşın dediğine göre onlar zaten halloluyormuş. O hatta dersler başladıktan 15 gün sonra gitmiş. Burada da halletmem gereken işler olduğu için ne kadar geç gidersem o kadar mantıklı olur benim için.

Siz ne düşünüyorsunuz?
Merhaba,

Oryantasyon haftasında orda olmak sizin için insan tanıma adına tabii ki güzel olur. İlk haftalar çok bir şey kaybetmezseniz bile motivasyon olarak kesinlikle çok faydalı olur. Resmi işler için de randevularınızı şimdiden hazır ederseniz hiçbir sorununuz olmaz diye düşünüyorum. Örneğin anmelden yapmak için randevu tarihinizi şimdiden alabilirsiniz. Benim bulunduğum şehirde şu an bile randevular çok geç veriliyor. O yüzden zaten yakın bir tarihe randevu alabileceğinizi düşünmüyorum. Oturma izni ise vizenizin bitmesine yakın halletmeniz gereken bir süreç olduğu için yine sorun oluşturmaz. Banka işlemlerini N26 ile çok hızlı halledebilirsiniz. Daha sonra (anmelden yaptıktan sonra) istediğiniz başka bir bankadan da tekrar hesap açabilirsiniz. Aynı zamanda telefon hattı almak vs işleri için gerekli olan belgeleri toplayamazsanız Aldi Talk gibi bir şey kullanarak onu da hızlıca halledebilirsiniz.

Umarım her şey istediğiniz gibi olur

Kolay gelsin