Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

44f Dil Vizesi

Forum kurallari ve site ile ilgili duyurular, yonetici alim ilanlari vs.
dorukkaraman

44f Dil Vizesi

Mesaj gönderen dorukkaraman » Sal Eyl 13, 2022 1:46 pm

26 eylülde 44f vize randevusuna Ankara Alman konsolosluğuna gideceğim.

-İstenilen belgeler arasında ''Mevcut yabancı dil bilginize dair belgeler'' yazıyor. IELTS academic ya da general olmasında herhangi bir fark var mı? Akademik sınavına girsem sıkıntı olur mu?
- İkinci olarak da VHS(alman devlet dil okulu)'ye kayıt oldum fakat henüz açık olan ve ödeme yapabildiğim sadece A1 seviyesi var ve her seviye 2 aydan oluşmakta. C1 seviyesi dahil olmak üzere totalde 8 aylık kursa devam etmek istiyorum. Bu sebeple 8 aylık bloke hesap açmayı planlıyorum. Eğitim kurumunun bana yolladığı belgede ödenen miktar ve ilerleyen zamanlarda açılacak kurs seviyelerine kayıt yaptırabileceğime dair ibare bulunmaktadır. Şu an diğer seviyelere kayıt yaptıramıyorum (gelecekte açılacak olan seviyelere önden kayıt almıyorlar), çünkü her seviye için sınavları geçerek diğer seviyelere kayıt yaptırmam gerekiyor. Bu durum tarafıma 8 aylık vize verilmesinde sorun yaratır mı?

Sorularıma yanıt verebilirseniz çok memnun olurum.

İlginiz için teşekkür ederim.