Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Okula giderken götürülmesi gereken belgeler

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
whateven

Okula giderken götürülmesi gereken belgeler

Mesaj gönderen whateven » Pzt Eyl 12, 2022 7:59 pm

Arkadaşlar selam, bu hafta lisans eğitimim için Almanyaya gideceğim. Şuan yanımda götüreceğim belgeleri ayarlıyorum. Bildiğim kadarıyla okula başvururken kullandığımız belgeleri mutlaka oraya götürmeliyiz, çünkü kayıt esnasında kontrol etmek isteyebiliyorlarmış.

Ama bu belgelere noter/apostil gerekir mi sizce? Çünkü ben okula başvuru yaparken noterleyip apostillettiğim belgeleri postayla uni-assist'e göndermiştim. Elimde belgelerin orijinalleri ve yeminli tercümeleri kaldı. Sizce olur mu?

(Bu arada elbette okula mail atıp sordum. Ama daha cevap gelmediği ve vaktim daraldığı için buraya danisiyorum)

beyaz23

Re: Okula giderken götürülmesi gereken belgeler

Mesaj gönderen beyaz23 » Prş Haz 08, 2023 8:19 pm

whateven yazdı: Pzt Eyl 12, 2022 7:59 pm Arkadaşlar selam, bu hafta lisans eğitimim için Almanyaya gideceğim. Şuan yanımda götüreceğim belgeleri ayarlıyorum. Bildiğim kadarıyla okula başvururken kullandığımız belgeleri mutlaka oraya götürmeliyiz, çünkü kayıt esnasında kontrol etmek isteyebiliyorlarmış.

Ama bu belgelere noter/apostil gerekir mi sizce? Çünkü ben okula başvuru yaparken noterleyip apostillettiğim belgeleri postayla uni-assist'e göndermiştim. Elimde belgelerin orijinalleri ve yeminli tercümeleri kaldı. Sizce olur mu?

(Bu arada elbette okula mail atıp sordum. Ama daha cevap gelmediği ve vaktim daraldığı için buraya danisiyorum)
merhaba,
anladığım kadarıyla trier Hochschule international Business okuyorsunuz.

Uni-Assist ile ne zaman başvurdunuz ve kabul mektubunuz ne zaman geldi?
Bugün Uni-Assist başvurumu üniversiteye ilettiğini söyledi de kabul mektubu ne zaman gelir?

Mod Uyari: 1 Hafta gecici ban - Kural 4

viewtopic.php?f=3&t=16500

can5135

Mesaj gönderen can5135 » Prş Haz 08, 2023 8:37 pm

merhaba siz ne zaman başvurmuştunuz ve ne kadar sürede iletildi okula belgeleriniz benim 4 haftadır in bearbeitung da belgeler hala

MOD UYARI: Kural Ihlali - Madde 4: 1 hafta gecici ban.

viewtopic.php?f=3&t=16500

beyaz23

Mesaj gönderen beyaz23 » Prş Haz 08, 2023 8:42 pm

can5135 yazdı: Prş Haz 08, 2023 8:37 pm merhaba siz ne zaman başvurmuştunuz ve ne kadar sürede iletildi okula belgeleriniz benim 4 haftadır in bearbeitung da belgeler hala
10 mayısta başvurduk bugün iletilmiş

can5135

Mesaj gönderen can5135 » Prş Haz 08, 2023 8:44 pm

tamamdır teşekkürler. başvurduğunuz bölüm nc frei sa ve okul çok yoğun başvuru almıyorsa 1 haftaya sonucunuz gelir diye tahmin ediyorum

beyaz23

Mesaj gönderen beyaz23 » Prş Haz 08, 2023 8:46 pm

can5135 yazdı: Prş Haz 08, 2023 8:44 pm tamamdır teşekkürler. başvurduğunuz bölüm nc frei sa ve okul çok yoğun başvuru almıyorsa 1 haftaya sonucunuz gelir diye tahmin ediyorum
teşekkür ederim bu arada 3 mayısta başvuru yapmışız

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cum Haz 09, 2023 9:57 am

whateven yazdı: Pzt Eyl 12, 2022 7:59 pm Arkadaşlar selam, bu hafta lisans eğitimim için Almanyaya gideceğim. Şuan yanımda götüreceğim belgeleri ayarlıyorum. Bildiğim kadarıyla okula başvururken kullandığımız belgeleri mutlaka oraya götürmeliyiz, çünkü kayıt esnasında kontrol etmek isteyebiliyorlarmış.

Kusura bakmayin yukardaki iki bencil yüzünden sorunuz arada kaynamis. Noter onayli degil orjinal belgeleri götüreceksiniz. Örnegin lise diplomasinin orjinalini ve yine orjinal almanca tercümesini götüreceksiniz. Üniversitede yollanan fotokopilerle karsilastirilip orjinaller size geri iade edilecek.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

pancar

Mesaj gönderen pancar » Cum Haz 09, 2023 10:03 am

Physiker yazdı: Cum Haz 09, 2023 9:57 am Kusura bakmayin yukardaki iki bencil yüzünden sorunuz arada kaynamis. Noter onayli degil orjinal belgeleri götüreceksiniz. Örnegin lise diplomasinin orjinalini ve yine orjinal almanca tercümesini götüreceksiniz. Üniversitede yollanan fotokopilerle karsilastirilip orjinaller size geri iade edilecek.
Cevabınıza istinaden farklı bir soru sormak istiyorum. Posta ile ben noter oynaylı belgeleri yolladım. Okul evraklar eksiksiz dedi. Ama almanya ya giderken orijinal diplomamı götürmeyi düşünmüyordum. Oraya gittiğimde benden orijinal diplomamı görmek isteyebilirler mi?