Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Bloke hesap ve garantörlüğü kullanmak

Forum kurallari ve site ile ilgili duyurular, yonetici alim ilanlari vs.
theliann
Mesajlar: 13
Kayıt: Pzr Ağu 28, 2022 11:22 am

Bloke hesap ve garantörlüğü kullanmak

Mesaj gönderen theliann » Pzt Eyl 12, 2022 6:23 pm

Bir sorum olacaktı ama yanıtlarsanız çok sevinirim.Şuanda Almanya'da lisans eğitimi alma kararını tamamlamak üzereyim ancak bir engelim var gibi. 11000 euro gibi bir miktarı bloke edemiyorum 8000 kadarını bloke edebilirim ama Almanya'da ki akrabam garantörlük edebilir.Kendisinin geliri 861 euroya yetmezse belli bir miktar için garantörlük edebilir mi veya vize görüşmesinde garantörlükle blokeyi aynı anda kullanma şansım var mı? Örneğin 8000 euroyu bloke etsem onun üstüne garantörüm 3000 euroya garantörlük edebilir mi? 1 Dönem daha beklememek adına garantörlüğü ve 8000lik bir bloke hesabı kullansam mümkün olur mu bu? Lütfen yardımcı olursanız çok sevinirim.Her şeyim tamam ama garantörümün gelirinin yetmeme riski var şuanda.Eğer böyle bir şey mümkün değilse mecburen burada okuyacağım.

killfightdie
Mesajlar: 54
Kayıt: Pzt Kas 02, 2020 1:36 pm

Re: Bloke hesap ve garantörlüğü kullanmak

Mesaj gönderen killfightdie » Pzt Eyl 12, 2022 6:39 pm

Hocam birisinden birisini seçmeniz gerekiyor, maalesef dediğiniz şekilde olmuyor.

winterprayers
Mesajlar: 8
Kayıt: Prş Eyl 22, 2022 11:51 am

Re: Bloke hesap ve garantörlüğü kullanmak

Mesaj gönderen winterprayers » Prş Eyl 22, 2022 11:56 am

Arkadaşlar selam, umarım iyisinizdir, her şey yolundadır. Ben lisans eğitimi için kabul aldım. Finansal yeterliliğimi garantör belgesi ile kanıtlayacaktım ancak garantörüm Almanya'da bir şanssızlık sonucu randevusunu ertelemek zorunda kaldı. Vize randevum 7 Ekim'de ancak garantörlük belgesinin bu tarihe yetişmemesine karşı size danışmak istediğim bir konu var. Garantörümün bana sponsor olacağına dair ıslak imzalı bir belge ve aldığı yeni randevu tarihini gösteren mail çıktısını göndermesi, garantörlük belgesi elime geçene kadar vize görüşmesi sırasında geçici olarak teslim etmem için uygun olur mu? Bu konuda yapabileceğim farklı bir şey varsa destek olabilir misiniz?

Kullanıcı avatarı
Physiker
Mesajlar: 39292
Kayıt: Sal Eki 07, 2008 6:15 pm
Konum: Welt
İletişim:

Re: Bloke hesap ve garantörlüğü kullanmak

Mesaj gönderen Physiker » Cum Eyl 23, 2022 10:43 am

winterprayers yazdı: Prş Eyl 22, 2022 11:56 am Arkadaşlar selam, umarım iyisinizdir, her şey yolundadır. Ben lisans eğitimi için kabul aldım. Finansal yeterliliğimi garantör belgesi ile kanıtlayacaktım ancak garantörüm Almanya'da bir şanssızlık sonucu randevusunu ertelemek zorunda kaldı. Vize randevum 7 Ekim'de ancak garantörlük belgesinin bu tarihe yetişmemesine karşı size danışmak istediğim bir konu var. Garantörümün bana sponsor olacağına dair ıslak imzalı bir belge ve aldığı yeni randevu tarihini gösteren mail çıktısını göndermesi, garantörlük belgesi elime geçene kadar vize görüşmesi sırasında geçici olarak teslim etmem için uygun olur mu? Bu konuda yapabileceğim farklı bir şey varsa destek olabilir misiniz?
Merhaba, diger belgeler tamsa vize basvurusunu yapip, garantör belgesini sonradan da iletebilirsiniz. Su anda Almanya daki yabancilar dairesindeki yogunluktan ötürü garantör basvurulari icin randevular gec veriliyor ve bu konuda Türkiye deki alman konsolosluklari sorun cikarmiyor.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Cevapla