Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Goethe Ankara'da Sınava Girenler

Dil kurslari, seviyeler, masraflar, sinavlar... Hepsi burada...
cloudaisy

Goethe Ankara'da Sınava Girenler

Mesaj gönderen cloudaisy » Sal Eyl 06, 2022 7:30 pm

Goethe Ankarada A1 sınavına girenler var mı? Neden herkes Ankaradaki sınavın çok zor olduğunu söylüyor? :(

yagmurk

Re: Goethe Ankara'da Sınava Girenler

Mesaj gönderen yagmurk » Sal Eyl 06, 2022 9:09 pm

cloudaisy yazdı: Sal Eyl 06, 2022 7:30 pm Goethe Ankarada A1 sınavına girenler var mı? Neden herkes Ankaradaki sınavın çok zor olduğunu söylüyor? :(
Merhaba, ben bu haziranda girmiştim. Daha önce Ankara'da daha zor olduğuna dair bir şey duymadım ve başka yerde girmedim ama Goethe'nin sitesindeki deneme sınavlarından zorluk açısından farkı var gibi gelmedi bana. Sadece Sprechen kısmında internette o kısımla ilgili konulan örnek videolardan ve deneme sınavındaki örneklerden daha zor olabilecek şeyler vardı. Mesela benim gördüğüm örneklerde Sprechen Teil 1'deki kendinizi tanıtma kısmından sonra sorulan soru telefon numarası, yaşadığınız yerin posta kodu, ya da adınızı/soyadınızı kodlama oluyordu. Ama sınava girdiğimde bana evli olup olmadığımı sorup eşimin adını kodlamamı istediler, bazı kişilerden TC kimlik numaralarını kodlamalarını istediler. Yani sadece kendi adınızdaki harfleri mi biliyorsunuz ya da kendi numaranızdaki sayıları mı biliyorsunuz anlamak istiyorlar böyle değiştirerek galiba. Onun dışında Sprechen'da sorulan soruyu yeterli bulmayıp değiştirmemizi istedikleri oldu ama bu direkt yanlış olarak işaretleyip puan kırmak yerine sizi doğru cevaba yönlendirmeye çalıştıklarını gösteriyor olabilir.

cloudaisy

Mesaj gönderen cloudaisy » Çrş Eyl 07, 2022 3:45 am

Çok teşekkür ederim detaylı bir şekilde anlattığınız için gerçekten böyle bir cevaba ihtiyacım vardı <3 pazartesi sınava gireceğim ve gerçekten endişelerim vardı. En korktuğum kısım da sprechen kısmıydı sanırım daha fazla kelimelere çalışmalıyım :? :? :? :?

whateven

Mesaj gönderen whateven » Çrş Eyl 07, 2022 11:03 am

cloudaisy yazdı: Sal Eyl 06, 2022 7:30 pm Goethe Ankarada A1 sınavına girenler var mı? Neden herkes Ankaradaki sınavın çok zor olduğunu söylüyor? :(
Ben ankarada B1'e girdim ama diğer şehirlerden zor olduğunu zannetmiyorum. Sınav şahsen bana çözdüğüm denemelerden daha basit geldi ve sınav görevlileri olsun diğer bütün çalışanlar olsun hepsi çok nazikti. Herkesin deneyimi aynı olamaz elbette ama endişelenmeyin

cloudaisy

Mesaj gönderen cloudaisy » Pzr Eyl 11, 2022 12:46 pm

Yarın gireceğim sınava umarım bahsettiğiniz gibidir gerçekten acayip heyecanlıyım! :)