Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

36F VIZE ICIN A1 MI A2 MI ? TAVSIYE

Foruma hosgeldin. Kendini bize tanitmaya ne dersin?
Ceydak

36F VIZE ICIN A1 MI A2 MI ? TAVSIYE

Mesaj gönderen Ceydak » Prş Eyl 01, 2022 9:22 pm

Merhaba herkese. Tüm süreçte bu gruptan çok yardım aldım bu sebeple ılk aklıma gelen yer burası oldu.

36F ıcın randevu ataması bekliyorum İdata'dan. Eşimle birlikte gideceğiz görüşmeye. İkimizde Almanca çalışıyoruz.Eylül sonunda düğünümüz var dolayısıyla çok yoğun olduğumuz günler yeterli zaman ayıramıyoruz

. Ekim başında sınava gırerız 10'u gibi diye düşündük.( sertikanız yetısmez diyebilirsiniz o sekılde eksıkken gırerız eksık evrak talep edılır dıye dusunduk, randevu beklediğimizden erken atanırsada bir kere erteleme hakkımıı kullanırız diye düşündük bu sebepten erkenden talep oluşturduk çünkü ev kurmadık ve evimiz yok vakit nakit mantığındaydık)

Ben A2 sevıye ÖSD sınavına girmeyi düşünüyordum ama sanırım yetişemeyeceğim ya da geçemeyeceğim ya da çok sınırdan. Giren kişilerden sınırda geçenlerede neden bu kadar düşük aldın diye sorduklarını okudum.

Bende acaba A2 seviye mümkün olduğu kadar çalışıp A1 sertikası alıp görüşmeye gitsem ve yetişmesi için böyle yaptığı şuanda mevcut A2 sevıyesınde olduğumu söylesem durum nasıl olur? Form daki soruları ezber kadar iyi çalıştığımı varsayarsak tabi. Bu durumda Almanyada a2-b1-b2 sevıyesıne mı kayıt yaptırmam gerekir çünkü b1 den ıtıbaren kursa kayıt yaptıracaktım.

Ya da bunun tam tersi mutlaka A2 ye mi zorlamalıyım sizce?

yorumlarınız benim için kıymetli, şimdiden teşekkür ederim

yusufkoc

Re: 36F VIZE ICIN A1 MI A2 MI ? TAVSIYE

Mesaj gönderen yusufkoc » Cum Eyl 02, 2022 12:57 am

Ceydak yazdı: Prş Eyl 01, 2022 9:22 pm Merhaba herkese. Tüm süreçte bu gruptan çok yardım aldım bu sebeple ılk aklıma gelen yer burası oldu.

36F ıcın randevu ataması bekliyorum İdata'dan. Eşimle birlikte gideceğiz görüşmeye. İkimizde Almanca çalışıyoruz.Eylül sonunda düğünümüz var dolayısıyla çok yoğun olduğumuz günler yeterli zaman ayıramıyoruz

. Ekim başında sınava gırerız 10'u gibi diye düşündük.( sertikanız yetısmez diyebilirsiniz o sekılde eksıkken gırerız eksık evrak talep edılır dıye dusunduk, randevu beklediğimizden erken atanırsada bir kere erteleme hakkımıı kullanırız diye düşündük bu sebepten erkenden talep oluşturduk çünkü ev kurmadık ve evimiz yok vakit nakit mantığındaydık)

Ben A2 sevıye ÖSD sınavına girmeyi düşünüyordum ama sanırım yetişemeyeceğim ya da geçemeyeceğim ya da çok sınırdan. Giren kişilerden sınırda geçenlerede neden bu kadar düşük aldın diye sorduklarını okudum.

Bende acaba A2 seviye mümkün olduğu kadar çalışıp A1 sertikası alıp görüşmeye gitsem ve yetişmesi için böyle yaptığı şuanda mevcut A2 sevıyesınde olduğumu söylesem durum nasıl olur? Form daki soruları ezber kadar iyi çalıştığımı varsayarsak tabi. Bu durumda Almanyada a2-b1-b2 sevıyesıne mı kayıt yaptırmam gerekir çünkü b1 den ıtıbaren kursa kayıt yaptıracaktım.

Ya da bunun tam tersi mutlaka A2 ye mi zorlamalıyım sizce?

yorumlarınız benim için kıymetli, şimdiden teşekkür ederim
Sizi yanlış yönlendirmek istemem ama ben A1 goethe belgemle gittim, İstanbul'da A2 kursuna halihazırda kayıtlı olduğumu gösteren belge sundum ve B1 için kaydolduğum Almanca dil kursu kaydını gösterdim. Sertifikadan daha çok sorulan sorulara cevap verebiliyo muyum diye test edildim. Bana sadece ne için gittiğimi sordu memur ve kendini tanıtır mısın dedi. İngilizce C1 tamamladığıma dair üniversite hazırlık belgem vardı onun da etkisi olabilir belki bu yüzden sıkıntı çekmem ama siz de kaygılanmadan seviyenizi direkt memura söylerseniz, zaten İstanbul'da Goethe sınavları da hemen dolduğu için anlayışla karşılayacaklarını düşünüyorum. Konuşmaya hazırlıklı giderseniz daha sağlıklı olur. Sınav tarihlerini ya da başvurduğunuzu zaten bi şekilde kanıtlarsınız. Katıldığınız kurslar varsa burdaki kur tamamlama belgelerini de sunabilirsiniz, en azından ikna edici bir belge olur elinizde. Benim Goethe A1 olmasına rağmen kurs kaydımı B1 yaptım neden diye sormadı. Sorsaydı da a2 kursunu burada şuan alıyorum diyecektim. Elimde kanıtı vardı aktif öğrenci olduğuma dair.

Ceydak

Mesaj gönderen Ceydak » Cmt Eyl 03, 2022 1:00 am

yusufkoc yazdı: Cum Eyl 02, 2022 12:57 am Sizi yanlış yönlendirmek istemem ama ben A1 goethe belgemle gittim, İstanbul'da A2 kursuna halihazırda kayıtlı olduğumu gösteren belge sundum ve B1 için kaydolduğum Almanca dil kursu kaydını gösterdim. Sertifikadan daha çok sorulan sorulara cevap verebiliyo muyum diye test edildim. Bana sadece ne için gittiğimi sordu memur ve kendini tanıtır mısın dedi. İngilizce C1 tamamladığıma dair üniversite hazırlık belgem vardı onun da etkisi olabilir belki bu yüzden sıkıntı çekmem ama siz de kaygılanmadan seviyenizi direkt memura söylerseniz, zaten İstanbul'da Goethe sınavları da hemen dolduğu için anlayışla karşılayacaklarını düşünüyorum. Konuşmaya hazırlıklı giderseniz daha sağlıklı olur. Sınav tarihlerini ya da başvurduğunuzu zaten bi şekilde kanıtlarsınız. Katıldığınız kurslar varsa burdaki kur tamamlama belgelerini de sunabilirsiniz, en azından ikna edici bir belge olur elinizde. Benim Goethe A1 olmasına rağmen kurs kaydımı B1 yaptım neden diye sormadı. Sorsaydı da a2 kursunu burada şuan alıyorum diyecektim. Elimde kanıtı vardı aktif öğrenci olduğuma dair.
çok teşekkür ederim cevabınız için,çok sağolun

yusufkoc

Mesaj gönderen yusufkoc » Çrş Eyl 07, 2022 3:48 pm

Ceydak yazdı: Cmt Eyl 03, 2022 1:00 am çok teşekkür ederim cevabınız için,çok sağolun
rica ederim

ovox

Mesaj gönderen ovox » Çrş Kas 01, 2023 7:36 pm

Hocam merhaba ne yaptınız? Bende a1 ile gitmeyi düşünüyorum

emirogan9

Mesaj gönderen emirogan9 » Çrş Kas 01, 2023 8:52 pm

ovox yazdı: Çrş Kas 01, 2023 7:36 pm Hocam merhaba ne yaptınız? Bende a1 ile gitmeyi düşünüyorum
Eğer yks puanınız ve özgeçmişiniz iyiyse deneyebilirsiniz. Diğer türlü zorluk çıkabilir
Stuttgart/Baden-Württemberg