Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Ukraynalı Öğrenciler-Çifte Standart

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Yusuf72

Ukraynalı Öğrenciler-Çifte Standart

Mesaj gönderen Yusuf72 » Prş Eyl 01, 2022 7:20 pm

Kendi icinde bulundugum durum ve üniversite anasayfalarında yazan duyurulardan hareketle yazıyorum;
TUM de bir bolume basvuracaktım, uni assist ve TUM 5 aydır tabiri caizse bana kan kusturuyor... Kendimi yirttim, sirf kagit ustunde ince detay bir prosedurden dolayı basvurumu degerlendirmicekler bile, universite sayfalarindaki duyurulara baktigimda da basimdan asagi kaynar sular dokuluyor, masallah ukraynali ogrencilerden neredeyse hicbir sey istenmiyor, ne dil belgesi ne de uni giris sertifikasi, , tamam eyvallah adamlarin ulkesinde savas var ama, ukraynalo ogrenci almanyaya gelmiş, bir zahmet girsin goethe ya da ielts sinavina, komik ve garip bir durum, 528 puanla yerlestigim universitenin diplomasini degerlendirmiyorlar, dort islemi zor yapan, ukraynali instagram fenomeni profilindeki ogrencileri takir takir kabul ediyorlar.
21.yuzyilin kanseridir bu... Hakeden degil, magdur gorunen birseyleri elde ediyor

Hayalperest

Re: Ukraynalı Öğrenciler-Çifte Standart

Mesaj gönderen Hayalperest » Cum Eyl 02, 2022 5:16 am

Ben alman üni mezunuyum beni ön görüsmede gecirmediler demek ki bunlarla doldurmuslar

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: Ukraynalı Öğrenciler-Çifte Standart

Mesaj gönderen Physiker » Cum Eyl 02, 2022 10:39 am

Ukraynali ögrencilere ayri bir kontenjan aciliyor, yani diger Non-EU ülkelerinden gelenlerle ayni sekilde elemeye girmiyorlar.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com