Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Kira Ödemesi

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
eylla

Kira Ödemesi

Mesaj gönderen eylla » Pzt Ağu 29, 2022 7:03 pm

Herkese merhaba arkadaşlar. Uzun bir arayıştan sonra yarın ilk Besichtigung'uma gidiyorum. Yalnız kafama takılan bir soru var. İlk kira ve depozito anahtarı alırken mi yoksa daha önce mi veriliyor? Dolandırılmaktan korktuğum için bana en güvenlisi Anmeldung kağıdını elime aldıktan sonra ödeme yapmak gibi geldi. Deneyimli arkadaşlar yol gösterebilirse çok mutlu olurum 😂

furkanbicer

Re: Kira Ödemesi

Mesaj gönderen furkanbicer » Pzt Ağu 29, 2022 11:28 pm

eylla yazdı: Pzt Ağu 29, 2022 7:03 pm Herkese merhaba arkadaşlar. Uzun bir arayıştan sonra yarın ilk Besichtigung'uma gidiyorum. Yalnız kafama takılan bir soru var. İlk kira ve depozito anahtarı alırken mi yoksa daha önce mi veriliyor? Dolandırılmaktan korktuğum için bana en güvenlisi Anmeldung kağıdını elime aldıktan sonra ödeme yapmak gibi geldi. Deneyimli arkadaşlar yol gösterebilirse çok mutlu olurum 😂
Öncelikle hayırlı olsun, ben de vizemi bekliyorum, vize görüşmesinden önce evi ayarlamıştım zaten. Ben de aynı durumu araştırmıştım, kira sözleşmesini imzalayıp gönderdikten sonra da ilk kira + depozitoyu evi teslim alırken ödeyeceğim. Forumda okuğum kadarıyla normali de bu şekilde sanıyorum. Dolandırılmamak için mutlaka dikkat etmek lazım tabi ki.

whateven

Mesaj gönderen whateven » Pzt Ağu 29, 2022 11:47 pm

eylla yazdı: Pzt Ağu 29, 2022 7:03 pm Herkese merhaba arkadaşlar. Uzun bir arayıştan sonra yarın ilk Besichtigung'uma gidiyorum. Yalnız kafama takılan bir soru var. İlk kira ve depozito anahtarı alırken mi yoksa daha önce mi veriliyor? Dolandırılmaktan korktuğum için bana en güvenlisi Anmeldung kağıdını elime aldıktan sonra ödeme yapmak gibi geldi. Deneyimli arkadaşlar yol gösterebilirse çok mutlu olurum 😂
Bildiğim kadarıyla parayı elden değil banka hesabından yatırmak gerekiyor ki elinizde kanıt olsun. Bu yüzden anahtarı teslim aldıktan sonra yatırmak bana daha mantıklı geldi 🤔

eylla

Mesaj gönderen eylla » Sal Ağu 30, 2022 12:29 pm

whateven yazdı: Pzt Ağu 29, 2022 11:47 pm Bildiğim kadarıyla parayı elden değil banka hesabından yatırmak gerekiyor ki elinizde kanıt olsun. Bu yüzden anahtarı teslim aldıktan sonra yatırmak bana daha mantıklı geldi 🤔
Ama banka hesabı açarken de adres göstermek gerekiyor, bankayla bloke hesabı aktive etmek de nereden baksan 10 gün sürer. Ev sahibi kabul eder mi bilemedim. Ama bence de bankadan yatırmak daha mantıklı.

furkanbicer

Mesaj gönderen furkanbicer » Sal Ağu 30, 2022 11:46 pm

eylla yazdı: Sal Ağu 30, 2022 12:29 pm Ama banka hesabı açarken de adres göstermek gerekiyor, bankayla bloke hesabı aktive etmek de nereden baksan 10 gün sürer. Ev sahibi kabul eder mi bilemedim. Ama bence de bankadan yatırmak daha mantıklı.
ATM veya vezneden yapılıyordur herhalde, tecrübem yok ama en mantıklısı öyle gözüküyor.