Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

WG'den taşınmak hakkında

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
whateven

WG'den taşınmak hakkında

Mesaj gönderen whateven » Cmt Ağu 27, 2022 3:06 pm

Ben şuan türkiyedeyim, vizemi bekliyorum ve kalacak bir WG buldum. Ama kiracının kiracısı olacağım yani odanın asıl sahibi olan kız Şubat ayında geri dönecek.

Şimdi olay şu: Kız bana Şubat ayına kadar odada kalabilirsin diyor. Ama ben yurt bekleme listesindeyim ve o zamana kadar yurt çıkabileceğini düşünüyorum. Eğer bana yurt çıkarsa, kira sözleşmesinde yazan tarihten önce WG'den ayrılıp kira vermeyi kesebiliyor muyum? Yoksa illa o tarihe kadar kira vermeli miyim ? Veya bu sözleşmeden sözleşmeye değişen bir şey mi

Onun ingilizcesi çok iyi değil benim de almancam çok iyi değil, mesajlarıma çok geç cevap verdiği için buraya da bir danışmak istedim

whateven

Re: WG'den taşınmak hakkında

Mesaj gönderen whateven » Pzt Ağu 29, 2022 1:01 am

Arkadaşlar WG hakkında yeni bir sorum var ama tekrar başlık açıp kalabalıklık yapmak istemedim

Şimdi ben geçici kiracı olduğumdan, ikametgah kaydımı yaparken sorun çıkar mı??

Wohnungsgeberbestätigung belgesini verecekler, bu Anmeldung yapmama kesin olanak sağlar, değil mi?