Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Yüksek Lisans Aile Birleşimi Garantörlük+Bloke Hesap

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Muhendis

Yüksek Lisans Aile Birleşimi Garantörlük+Bloke Hesap

Mesaj gönderen Muhendis » Cmt Ağu 27, 2022 10:36 am

Arkadaşlar selam. Almanya'ya yüksek lisans ile gideceğim. Nişanlım bir süre sonra yanıma aile birleşimiyle gelecek. Forumda bloke hesapta 864+400*12 Euro göstermeliyiz deniyor. Benim garantörüm var. Bu durumda nişanlım için bloke hesapta yine bu parayı göstermek zorunda mıyız? Garantörlük kağıdı ve 400 Euro'luk bloke hesabı sunsam olmaz mı?

Muhendis

Re: Yüksek Lisans Aile Birleşimi Garantörlük+Bloke Hesap

Mesaj gönderen Muhendis » Cmt Ağu 27, 2022 4:39 pm

Arkadaşlar yok mu bilgisi olan?

goncamaden

Mesaj gönderen goncamaden » Pzt Eyl 12, 2022 8:29 pm

Merhaba bu konuda birşey bulabildiniz mi benim de durumum aynı. Ben ve eşim beraber gitmek için. Ben garantör ile devam edeceğim eşim için 400 Euro x 12 mi olacak hesapta. Birşey bulduysanız paylaşabilir misiniz lütfen

Muhendis

Mesaj gönderen Muhendis » Pzt Eyl 12, 2022 9:36 pm

goncamaden yazdı: Pzt Eyl 12, 2022 8:29 pm Merhaba bu konuda birşey bulabildiniz mi benim de durumum aynı. Ben ve eşim beraber gitmek için. Ben garantör ile devam edeceğim eşim için 400 Euro x 12 mi olacak hesapta. Birşey bulduysanız paylaşabilir misiniz lütfen
Maalesef hala cevabını bulamadım. Keşke bilenler yanıtlasa. Adminlerin illa ki bu durumlarla karşılaştıklarını düşünüyorum. Ama cevaplamaları için bu mesajı görmeleri lazım.

killfightdie

Mesaj gönderen killfightdie » Pzt Eyl 12, 2022 10:07 pm

Muhendis yazdı: Pzt Eyl 12, 2022 9:36 pm Maalesef hala cevabını bulamadım. Keşke bilenler yanıtlasa. Adminlerin illa ki bu durumlarla karşılaştıklarını düşünüyorum. Ama cevaplamaları için bu mesajı görmeleri lazım.
Hocam biraz kulaktan dolma bir bilgi olabilir fakat bir danışmanlık firmasındaki hanımefendiye benzer bir soruyu sormuştum.

Benim sevgilim var ve evlenmek istiyoruz, aynı zamanda benim garantörüm var onun yok. Evlendikten sonra ona bloke hesap(400x12) açarsanız ve dil sertifikasını da(Goethe A1) alırsa sizinle gelebilir demişti. Yine de adminler daha iyi bilir tabi.

goncamaden

Mesaj gönderen goncamaden » Pzt Eyl 12, 2022 11:23 pm

Çok teşekkür ederim cevabınız için. Siz ne yaptınız nasıl ilerlediniz bu durumda

killfightdie

Mesaj gönderen killfightdie » Sal Eyl 13, 2022 12:50 pm

goncamaden yazdı: Pzt Eyl 12, 2022 11:23 pm Çok teşekkür ederim cevabınız için. Siz ne yaptınız nasıl ilerlediniz bu durumda
goncamaden yazdı: Pzt Eyl 12, 2022 11:23 pm Çok teşekkür ederim cevabınız için. Siz ne yaptınız nasıl ilerlediniz bu durumda
Ben henüz Almanya’da değilim, Türkiye’de dil eğitimimi tamamlama sürecindeyim. IDATA’nın sitesine girerseniz, orada dediğimi doğrulayan bir bölüm olduğunu görebilirsiniz.

IDATA>Ulusal Vize Randevusu Al>Aile Birleşimi kapsamında Almanya’da yaşayan bir aile üyesi (?) yanında yaşamak için veya nişanlımla evlenmek için başvuruda bulunmak istiyorum.(Yanına taşınmak istediğiniz yakınınız Almanya’da ikamet ediyor olmalı veya D-tipi vizesine sahip olmalı.)

D-tipi vizeler, öğrencileri de kapsadığı için bahsettiğimiz şekilde yapabiliyoruz.

Bloke hesap konusuna gelirsek, Expatrio sitesinin bloke hesap rehberinde eşiyle birlikte gitmek isteyenlerin (861.12)+(400.12) şeklinde açması gerektiği yazıyor fakat bizim garantörümüz olduğu için sadece eşimize açmamız gerek, yani sadece 400.12’lik kısmı.

(Bloke hesap miktarları arttığı için muhtemelen bu miktar da Ocak ayından itibaren artacaktır, yeni miktarı bilmiyorum.)