Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

hochschule mi universite mi dsh?

Dil kurslari, seviyeler, masraflar, sinavlar... Hepsi burada...
didem

Mesaj gönderen didem » Pzt Kas 08, 2010 12:18 am

Selam Arkadaslar,
Nurnberg hocschule de dsh hazirlik kursuna gidiyorum.erlangen uni.de muhendislik dusunuyorum.
sizce nerede dsh sinavina girmem daha mantikli olur.hochsulede mi? yoksa uninin kendi sinavina mi?

87romeo

Mesaj gönderen 87romeo » Pzt Kas 08, 2010 3:14 am

olaya genel olarak bakarsak,fhlarin dsh sinavi unilere gore daha kolay.ama mademki nurnberg hochschulenin kursuna gidiyorsun o zaman kendini oraya adapte etmeye calis.bende o kursa gitmistim.acikcasi hemen her seferinde ayni cikiyor yani konu degisik soru mantigi ayni ayrica derste daha once kendi yaptiklari dsh orneklerini cozuyorlar.o yuzden su anki dsh hedefin orasi olsun bence,ha ama baska dsh sinavlarinada her ihtimale karsi kayit yaptirabilirsin,baktin eger nurnbergdeki sinavin iyi gecmedi ona girersin,yok umut varsada, gidersin sinavdan bir gun once yada sinav gunu bir rapor alirsin,sinava girmezsin,paranida geri yollarlar,10 yada 20 euroluk bir islem parasini keserler ama.umarim bu kadar acikgoz bilgi yararli olmustur :D