Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize görüşmesinde bloke hesap

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Kemal Berk

Vize görüşmesinde bloke hesap

Mesaj gönderen Kemal Berk » Cmt Ağu 20, 2022 4:33 pm

Merhaba, benim bu pazartesi günü Almanya 39f tipi vize için idatada görüşmem olacak fakat bloke hesaba para aktarılma sürecinde ve büyük ihtimal işlem pazartesiye kadar tamamlanamayacak. Vize randevumu zaten ertelemiştim şimdi iptal edip yeni randevu mu almam daha mantıklı olur yoksa eksik belge için dilekçe yazılıyormuş sanırım (o konuda araştırma yapmama rağmen bloke hesap belgemi sonradan iletebilir miyim bir cevap bulamadım) o dilekçeyle gidip belgemi sonradan vermem mi daha mantıklı olur? Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim şimdiden teşekkür ederim.

ilkerkoc

Re: Vize görüşmesinde bloke hesap

Mesaj gönderen ilkerkoc » Pzr Ağu 21, 2022 10:45 am

Evet eksik belge olarak gösterebilirsin,böylesi daha uygun olur diğer türlü iptal edip yeniden randevu istersen en az 4 hafta beklemek zorunda kalirsin.

Kemal Berk

Mesaj gönderen Kemal Berk » Pzr Ağu 21, 2022 12:38 pm

ilkerkoc yazdı: Pzr Ağu 21, 2022 10:45 am Evet eksik belge olarak gösterebilirsin,böylesi daha uygun olur diğer türlü iptal edip yeniden randevu istersen en az 4 hafta beklemek zorunda kalirsin.
Cevap için teşekkür ederim. Peki eksik belge olarak sunabilmek için ekstra bir yazı olsun başka bir şey olsun yapmam gerekir mi yoksa gittiğimde bu belgeyi birkaç gün içinde tamamlayacağım demem yeterli olur mu?

ilkerkoc

Mesaj gönderen ilkerkoc » Pzt Ağu 22, 2022 12:20 pm

Ben vize gorusmesindeyken almanca kursumu az bulmuştu görevli daha sonradan eksik evrak göstereceğiz dedi 2 gün sonra konsolosluktan mail gelmişti. Bence sözlü bir şekilde söylersen yeterli olur zaten görevli eksiğin farkına varıp not alıyor.

Berkberk

Mesaj gönderen Berkberk » Pzt Ağu 29, 2022 12:12 pm

ilkerkoc yazdı: Pzt Ağu 22, 2022 12:20 pm Ben vize gorusmesindeyken almanca kursumu az bulmuştu görevli daha sonradan eksik evrak göstereceğiz dedi 2 gün sonra konsolosluktan mail gelmişti. Bence sözlü bir şekilde söylersen yeterli olur zaten görevli eksiğin farkına varıp not alıyor.
Bana hala bir mail gelmedi ne yapmam gerekir sizce?

Ebrutasaydogdu

Mesaj gönderen Ebrutasaydogdu » Pzt Ağu 29, 2022 6:11 pm

Kemal Berk yazdı: Pzr Ağu 21, 2022 12:38 pm Cevap için teşekkür ederim. Peki eksik belge olarak sunabilmek için ekstra bir yazı olsun başka bir şey olsun yapmam gerekir mi yoksa gittiğimde bu belgeyi birkaç gün içinde tamamlayacağım demem yeterli olur mu?
Biz de para transferi yapmıştık fakat henüz tamamlanmamıştı, Transfergodan para transferi yaptığımıza dair dokuman ve expatriodan para transferi için başlatılmış olan transfer süreç dökümanı gibi bir şey var, onu almıştık ve eklemiştik. Eksik bile demedi Idatadaki görevli ama bence anlamadı orada total tutarı görünce tamam zannetti sanırım, eksik evrak diye mail atmalarını bekleyemedim, konsolosluğa mail attım websitesinden boyle boyle, bu evrak geldi şuan nereye göndermeliyim diye, bekliyorum bakalım.

Uygar

Mesaj gönderen Uygar » Pzt Ağu 29, 2022 7:39 pm

Berkberk yazdı: Pzt Ağu 29, 2022 12:12 pm Bana hala bir mail gelmedi ne yapmam gerekir sizce?
Genellikle 2 hafta içerisinde eksik belge talep ederler ama isterseniz e-mail atın içinizde kalmasın. E-maillere 3-4 gün içerisinde dönüyorlar.

Berkberk

Mesaj gönderen Berkberk » Pzt Ağu 29, 2022 8:26 pm

Uygar yazdı: Pzt Ağu 29, 2022 7:39 pm Genellikle 2 hafta içerisinde eksik belge talep ederler ama isterseniz e-mail atın içinizde kalmasın. E-maillere 3-4 gün içerisinde dönüyorlar.
Peki maili i-dataya mı yoksa direkt konsolosluğa mı atmam daha doğru olur? Cevabınız için teşekkürler.

Uygar

Mesaj gönderen Uygar » Pzt Ağu 29, 2022 8:50 pm

Berkberk yazdı: Pzt Ağu 29, 2022 8:26 pm Peki maili i-dataya mı yoksa direkt konsolosluğa mı atmam daha doğru olur? Cevabınız için teşekkürler.
Sizin i-data ile bir alakanız yok şu an. Sadece pasaportunuzu oradan teslim alacaksınız. İ-data’yı belgelerin iletilmesini sağlayan aracı kurum gibi düşünün. Direkt konsoloslukla iletişimde kalın her zaman.