Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Şartlı Kabul Hakkında

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
killfightdie

Şartlı Kabul Hakkında

Mesaj gönderen killfightdie » Cmt Ağu 20, 2022 1:38 pm

Şartlı kabul hakkında birkaç sorum var, cevaplarsanız çok sevinirim.

1) Goethe B1 Zertifikat ile şartlı kabul alabilir miyim?

2) Şartlı kabul aldıktan sonra, C1 olmam için ne kadar süre tanıyorlar?

3) Şartlı kabul aldıktan sonra, C1 olana kadar geçen sürede üniversiteye kabulüm saklanıyor mu ve C1 olduktan sonra tekrar başvurmam gerekiyor mu?

Teşekkürler..

killfightdie

Re: Şartlı Kabul Hakkında

Mesaj gönderen killfightdie » Prş Ağu 25, 2022 10:09 pm

Güncel.

atakk00

Mesaj gönderen atakk00 » Pzt Ağu 29, 2022 5:30 pm

Merhabalar,
Ben de Goethe B1-Zertifikat ile ; TU Dortmmund, HS BREMEN, LUH,TU CLAUSTHAL okullarına başvurdum.
Hepsinden kabul geldi.

1) B1 Sertifikası ile hangi üniversitelerin şartlı kabul verip vermedeğini iyi araştır. Bazılarında şartlı kabul hiç yok. Bazılarında var ama kendi dil kursu yok. vs.vs ama b1 sertifikası çok işine yarar vize alma kolaylığı açısından.

2) Vize için diyorsan dil kursu süresi kadar vize verirler. Okul için diyorsan değişiklik gösteriyor. TU Dortmund 1 sene tanıdı. LUH 3 ay tanıdı.

3)Gene okuldan okula göre değişiklik gösteriyor. Mesela Clausthala bidaha başvurmam gerekmiyor ama LUH gerekliydi.

Kısacası dostum bu sorular değişiklik gösteriyor. En kesin bilgiyi her zaman üniversitenin kendisiyle mailleşerek edinebilirsin ve internet sitesinden.

killfightdie

Mesaj gönderen killfightdie » Prş Eyl 15, 2022 4:41 pm

atakk00 yazdı: Pzt Ağu 29, 2022 5:30 pm Merhabalar,
Ben de Goethe B1-Zertifikat ile ; TU Dortmmund, HS BREMEN, LUH,TU CLAUSTHAL okullarına başvurdum.
Hepsinden kabul geldi.

1) B1 Sertifikası ile hangi üniversitelerin şartlı kabul verip vermedeğini iyi araştır. Bazılarında şartlı kabul hiç yok. Bazılarında var ama kendi dil kursu yok. vs.vs ama b1 sertifikası çok işine yarar vize alma kolaylığı açısından.

2) Vize için diyorsan dil kursu süresi kadar vize verirler. Okul için diyorsan değişiklik gösteriyor. TU Dortmund 1 sene tanıdı. LUH 3 ay tanıdı.

3)Gene okuldan okula göre değişiklik gösteriyor. Mesela Clausthala bidaha başvurmam gerekmiyor ama LUH gerekliydi.

Kısacası dostum bu sorular değişiklik gösteriyor. En kesin bilgiyi her zaman üniversitenin kendisiyle mailleşerek edinebilirsin ve internet sitesinden.
Hocam cevabınız için çok teşekkür ederim, biraz geç gördüm. Bir sorum daha olacak, bunu kendim için değil bir arkadaşım için soruyorum.

Örnek veriyorum, 3 aylık dil kursuna gelse, 3 aylık bloke hesap mı açması gerekir yoksa 1 yıllık mı isterler yine? Teşekkürler..

atakk00

Mesaj gönderen atakk00 » Pzt Eyl 26, 2022 7:10 pm

Merhablar,
kusura bakmayın ben de biraz geç gördüm. Bloke hesap süresi tam olarak ne kadar onu bilmiyorum benim garantörüm var fakat duyduğuma göre dil kursu süresi ne kadarsa o kadar olmalıydı. Gene de kesin bir şey demeyeyim.

balirem

Mesaj gönderen balirem » Sal Eki 11, 2022 3:31 pm

Merhaba TU Dortmund'a şartlı kabul ile yüksek lisansa başvurmak istiyorum bende. Siz başvurunuzu uni-assist üzerinden mi gerçekleştirdiniz? Bir de şartlı kabul ile başvurmak istediğimizi belirtmek için ne dememiz gerekiyor? Bir türlü cevap bulamadım buna. Yardımcı olabilirseniz cok sevinirim.

Emirhan35

Mesaj gönderen Emirhan35 » Sal Eki 11, 2022 4:51 pm

balirem yazdı: Sal Eki 11, 2022 3:31 pm Merhaba TU Dortmund'a şartlı kabul ile yüksek lisansa başvurmak istiyorum bende. Siz başvurunuzu uni-assist üzerinden mi gerçekleştirdiniz? Bir de şartlı kabul ile başvurmak istediğimizi belirtmek için ne dememiz gerekiyor? Bir türlü cevap bulamadım buna. Yardımcı olabilirseniz cok sevinirim.
Aynı şekilde bende b2 belgem ile tu dortmunda şartlı kabul başvurusu yapmak istiyorum. Şartlı kabul için başvurmak istediğimizi belirtmemiz gerekiyor mu onu bende bilmiyorum . Ayriyetten sadece üni assit mi kullanmamız lazım şartlı kabul için yoksa daha sonrasında okulun kendi portalını da kullanmamız gerekiyor mu ?

balirem

Mesaj gönderen balirem » Çrş Eki 12, 2022 1:17 am

Emirhan35 yazdı: Sal Eki 11, 2022 4:51 pm Aynı şekilde bende b2 belgem ile tu dortmunda şartlı kabul başvurusu yapmak istiyorum. Şartlı kabul için başvurmak istediğimizi belirtmemiz gerekiyor mu onu bende bilmiyorum . Ayriyetten sadece üni assit mi kullanmamız lazım şartlı kabul için yoksa daha sonrasında okulun kendi portalını da kullanmamız gerekiyor mu ?
okulun sitesinde yazanlardan anladıgım kadarıyla uni-assit üzerinden kabul ediyor sadece. yine de araştırmanızı öğrenirim. diğer konu hakkında bilgi sahibi oldugunuzda paylaşabilirseniz cok güzel olur

KBerk

Mesaj gönderen KBerk » Çrş Eki 12, 2022 8:05 am

Şartlı kabul ile master için bende TU Dortmund'a başvurmuştum. Evet başvurular Uni-Assist'ten. Şartlı kabul diye belirtilecek bir yer yok. Belgelerini yükleyip başvurunu yapabilirsin tabi başvuruların olduğu tarih aralarında

balirem

Mesaj gönderen balirem » Çrş Eki 12, 2022 10:34 am

KBerk yazdı: Çrş Eki 12, 2022 8:05 am Şartlı kabul ile master için bende TU Dortmund'a başvurmuştum. Evet başvurular Uni-Assist'ten. Şartlı kabul diye belirtilecek bir yer yok. Belgelerini yükleyip başvurunu yapabilirsin tabi başvuruların olduğu tarih aralarında
cevabınız için çok teşekkürler, başarılar dilerim size de.

kardelnnk

Mesaj gönderen kardelnnk » Çrş Eki 12, 2022 2:59 pm

killfightdie yazdı: Cmt Ağu 20, 2022 1:38 pm Şartlı kabul hakkında birkaç sorum var, cevaplarsanız çok sevinirim.

1) Goethe B1 Zertifikat ile şartlı kabul alabilir miyim?

2) Şartlı kabul aldıktan sonra, C1 olmam için ne kadar süre tanıyorlar?

3) Şartlı kabul aldıktan sonra, C1 olana kadar geçen sürede üniversiteye kabulüm saklanıyor mu ve C1 olduktan sonra tekrar başvurmam gerekiyor mu?

Teşekkürler..
şartlı kabul alındığında ve üniversitenin kendi bünyesinde dil kursuna gittiğimizde 36F mi 39F ye mi başvurmamız lazım

Emirhan35

Mesaj gönderen Emirhan35 » Çrş Eki 12, 2022 9:34 pm

kardelnnk yazdı: Çrş Eki 12, 2022 2:59 pm şartlı kabul alındığında ve üniversitenin kendi bünyesinde dil kursuna gittiğimizde 36F mi 39F ye mi başvurmamız lazım
36F diye biliyorum. 39F direk lisans kabulları oluyor. Yanlışım varsa düzeltin lütfen