Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Aachen üniversitesi kızimin oda kiralamasi

Foruma hosgeldin. Kendini bize tanitmaya ne dersin?
mahmuterdem68

Aachen üniversitesi kızimin oda kiralamasi

Mesaj gönderen mahmuterdem68 » Cmt Ağu 20, 2022 12:28 pm

İstanbul Anadolu adliyesi'nde hakim olarak görev yapıyorum. kızım Eda Erdemli Aachen üniversitesi kimya bölümünden kabul aldı Aachen üniversitesi'ne yakın bir lokasyondan paylaşılan daire kiralamak amacın dayım bu konuda yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Mahmut Erdemli

uraskyra

Re: Aachen üniversitesi kızimin oda kiralamasi

Mesaj gönderen uraskyra » Cmt Ağu 20, 2022 12:55 pm

mahmuterdem68 yazdı: Cmt Ağu 20, 2022 12:28 pm İstanbul Anadolu adliyesi'nde hakim olarak görev yapıyorum. kızım Eda Erdemli Aachen üniversitesi kimya bölümünden kabul aldı Aachen üniversitesi'ne yakın bir lokasyondan paylaşılan daire kiralamak amacın dayım bu konuda yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Mahmut Erdemli
Merhaba Mahmut Bey,

Daha yolun başındayken şimdiden Yurt Başvurusu yapmanızı tavsiye ederim. Yurt çıkma süreleri uzun olduğundan şimdiden başvuru yapması yararınıza olacaktır. Ben yurt başvursu yapmıştım ancak çıkmadığı için wg-gesucht üzerinden oda buldum kendime. Daha gitmeden buldum risk aldım biraz dolandırılma riskini göz önüne aldım ama almak zorundaydım. Okulun kendi sitesinde gerekli yönergeler mutlaka vardır Yurt başvurusu için. Mutlaka bir göz atın derim ben okulun sitesine.

eylla

Mesaj gönderen eylla » Cmt Ağu 20, 2022 12:57 pm

Merhaba. Öncelikle kızınızı tebrik ederim. Ben de RWTH Aachen'da okuyorum, ev konusunda biraz bilgim oluştu. Öncelikle diğer arkadaşın dediği gibi Aachen Studierendenwerk'in sitesinden yurt başvurusu yapabilirsiniz. Ben şahsen güzel bir başvuru mesajı hazırlayıp WG-Gesucht sitesi üzerinden evlere başvurmuştum. Bazı ev sahipleri online gösterebiliyor evi.

yigitstn

Mesaj gönderen yigitstn » Cmt Ağu 20, 2022 3:14 pm

Arkadaşlar Almancanız ne seviyedeydi wg bulduğunuzda? Ben de bakıyorum ama çoğu evde yalnızca Almanca konuşuluyor, ben ingilizce lisans okumaya gideceğim Almancam başlangıç seviyesinde. Henüz yazmadım hiçbirine. Studierendenwerk'te de önümde en az kişinin olduğu sırada bile 393 kişi var ve neredeyse hiç azalmıyor yurt yakın zamanda çıkacak gibi durmuyor. Tavsiyesi olan varsa çok iyi olur.

uraskyra

Mesaj gönderen uraskyra » Cmt Ağu 20, 2022 11:06 pm

yigitstn yazdı: Cmt Ağu 20, 2022 3:14 pm Arkadaşlar Almancanız ne seviyedeydi wg bulduğunuzda? Ben de bakıyorum ama çoğu evde yalnızca Almanca konuşuluyor, ben ingilizce lisans okumaya gideceğim Almancam başlangıç seviyesinde. Henüz yazmadım hiçbirine. Studierendenwerk'te de önümde en az kişinin olduğu sırada bile 393 kişi var ve neredeyse hiç azalmıyor yurt yakın zamanda çıkacak gibi durmuyor. Tavsiyesi olan varsa çok iyi olur.
Merhaba ben oda bulduğumda almancam a2 düzeyindeydi. Öğretmen seviyesinde ingilizce bildiğimi yazdım mesajlara ve kendimden fazlasıyla söz ettim. Ne yaptığımdan ne okuduğumdan ne okuyacağımdan çalıştığımdan vs. Sayısız ilana yazdım birtanesi dönüş sağladı ama sadece. Ev/Oda bulmak biraz meşakatli ama imkansız değil. Wg-Gesucht üzerinden araştırın derim. Ayrıca konsolosluk başvurusu vs yaptınız mı?

yigitstn

Mesaj gönderen yigitstn » Pzr Ağu 21, 2022 4:44 pm

uraskyra yazdı: Cmt Ağu 20, 2022 11:06 pm Merhaba ben oda bulduğumda almancam a2 düzeyindeydi. Öğretmen seviyesinde ingilizce bildiğimi yazdım mesajlara ve kendimden fazlasıyla söz ettim. Ne yaptığımdan ne okuduğumdan ne okuyacağımdan çalıştığımdan vs. Sayısız ilana yazdım birtanesi dönüş sağladı ama sadece. Ev/Oda bulmak biraz meşakatli ama imkansız değil. Wg-Gesucht üzerinden araştırın derim. Ayrıca konsolosluk başvurusu vs yaptınız mı?
Teşekkürler cevap için ben de wg gesuchttan bakıyorum da vize gorusmem eylul sonunda ben ekim sonu gibi orda olurum diye dusunuyorum simdi baktigimda genelde eylulde bosalacak odalar var genel olarak sanirim biraz erken su an wg bakmak icin benim gidis tarihime gore

uraskyra

Mesaj gönderen uraskyra » Pzr Ağu 21, 2022 4:57 pm

yigitstn yazdı: Pzr Ağu 21, 2022 4:44 pm Teşekkürler cevap için ben de wg gesuchttan bakıyorum da vize gorusmem eylul sonunda ben ekim sonu gibi orda olurum diye dusunuyorum simdi baktigimda genelde eylulde bosalacak odalar var genel olarak sanirim biraz erken su an wg bakmak icin benim gidis tarihime gore
Siz nereye gidiyorsunuz peki? Birde eylül sonu vize görüşmeniz varsa ekim sonu biraz zor gibi gözüküyor 1 aydan uzun sürüyor anladığım kadarıyla artık vizelerin gelmesi. Ben 21 temmuzda girdim. Hala gelmedi vizem. Gerçi anladığım kadarıyla bu konu konsolosluktan daha çok gideceğiniz bölgenin yabancılar dairesine bağlı. Bende bu hafta bekleyeceğim biraz olmadı mail atacağım Goslar yabancılar dairesine.

yigitstn

Mesaj gönderen yigitstn » Pzr Ağu 21, 2022 6:31 pm

uraskyra yazdı: Pzr Ağu 21, 2022 4:57 pm Siz nereye gidiyorsunuz peki? Birde eylül sonu vize görüşmeniz varsa ekim sonu biraz zor gibi gözüküyor 1 aydan uzun sürüyor anladığım kadarıyla artık vizelerin gelmesi. Ben 21 temmuzda girdim. Hala gelmedi vizem. Gerçi anladığım kadarıyla bu konu konsolosluktan daha çok gideceğiniz bölgenin yabancılar dairesine bağlı. Bende bu hafta bekleyeceğim biraz olmadı mail atacağım Goslar yabancılar dairesine.
Aachen a gidiyorum ben de. Aslında anı defterine baktığımda eksik belgesi olmayanlar genel olarak 1 ay sonra almış vizelerini son zamanlarda da, neden öyle düşündünüz? Sizin de 1. ay bugün dolmuş, tahminimce ve umarım 1-2 güne haber alırsınız. Hangi tip vizeye başvurmuştunuz?

uraskyra

Mesaj gönderen uraskyra » Pzr Ağu 21, 2022 9:03 pm

yigitstn yazdı: Pzr Ağu 21, 2022 6:31 pm Aachen a gidiyorum ben de. Aslında anı defterine baktığımda eksik belgesi olmayanlar genel olarak 1 ay sonra almış vizelerini son zamanlarda da, neden öyle düşündünüz? Sizin de 1. ay bugün dolmuş, tahminimce ve umarım 1-2 güne haber alırsınız. Hangi tip vizeye başvurmuştunuz?
Merhaba şöyle benimde eksik belgem yok hiç konsolosluk hiç aramadı sormadı beni mail'de atmadı. 36F için başvuru yaptım. Goslar yabancılar dairesine gitti evraklarım. Umarım çözülür artık bir oh çekerim. Bir usulsüzlük olsa zaten iletişime geçerlerdi diye düşünüyorum. Sonuçta schengen gibi bir vize almıyoruz. :) Hepimizin çözülür umarım en kısa sürede

yigitstn

Mesaj gönderen yigitstn » Pzt Ağu 22, 2022 2:43 am

uraskyra yazdı: Pzr Ağu 21, 2022 9:03 pm Merhaba şöyle benimde eksik belgem yok hiç konsolosluk hiç aramadı sormadı beni mail'de atmadı. 36F için başvuru yaptım. Goslar yabancılar dairesine gitti evraklarım. Umarım çözülür artık bir oh çekerim. Bir usulsüzlük olsa zaten iletişime geçerlerdi diye düşünüyorum. Sonuçta schengen gibi bir vize almıyoruz. :) Hepimizin çözülür umarım en kısa sürede
Umarim :) vizen geldiginde guncelleme yapabilir misin burdan?

uraskyra

Mesaj gönderen uraskyra » Pzt Ağu 22, 2022 11:57 am

yigitstn yazdı: Pzt Ağu 22, 2022 2:43 am Umarim :) vizen geldiginde guncelleme yapabilir misin burdan?
Yaparım tabiki buradan güncelleme