Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

50F VİZE İLE ALMANYA'DA STAJ

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Btkdrr

50F VİZE İLE ALMANYA'DA STAJ

Mesaj gönderen Btkdrr » Sal Ağu 16, 2022 5:44 pm

Herkese merhaba,

Ben açıköğretimden aşçılık okuyorum. Ayrıca Mutfak sanatları akademisinde profesyonel aşçılık eğitimi alıyorum. İşveren sözleşme ve ikamet yasası madde 16e/5 için tahhütname gönderdi. 50F vize başvurusu yapacağım ama açık öğretim geçerli olur mu? Ya da mutfak sanatları akademisini tanır mı almanya, milli eğitim bakanlığına bağlı. Bir de staj maaşım BAfög tarafından belirlenen miktarın üzerinde yani bloke hesap ya da başka birşeye ihtiyacımın olmaması gerekiyor ama ayrıca bunu problem ederler mi bilmiyorum. Bu konuda bilgisi olan varsa destek olabilirse çok sevinirim.

İnşaatöğrencisi

Re: 50F VİZE İLE ALMANYA'DA STAJ

Mesaj gönderen İnşaatöğrencisi » Çrş Ağu 17, 2022 11:58 am

Btkdrr yazdı: Sal Ağu 16, 2022 5:44 pm Herkese merhaba,

Ben açıköğretimden aşçılık okuyorum. Ayrıca Mutfak sanatları akademisinde profesyonel aşçılık eğitimi alıyorum. İşveren sözleşme ve ikamet yasası madde 16e/5 için tahhütname gönderdi. 50F vize başvurusu yapacağım ama açık öğretim geçerli olur mu? Ya da mutfak sanatları akademisini tanır mı almanya, milli eğitim bakanlığına bağlı. Bir de staj maaşım BAfög tarafından belirlenen miktarın üzerinde yani bloke hesap ya da başka birşeye ihtiyacımın olmaması gerekiyor ama ayrıca bunu problem ederler mi bilmiyorum. Bu konuda bilgisi olan varsa destek olabilirse çok sevinirim.
Yardımcı olmak isterim. 50F’i tam bilmiyorum ama 48F ile staj yaptım. Bu stajı seçebilirsin. ZAV(yabancı işçi kurumundan onay alman gerekiyor). Staj yapacağın kurum oraya mail atıp Türkiye’den bir stajyer getireceğini, bunun için gerekli olan evrakları sormalı. İrtibatta kalalım.

Btkdrr

Re: 50F VİZE İLE ALMANYA'DA STAJ

Mesaj gönderen Btkdrr » Prş Ağu 18, 2022 11:30 am

İnşaatöğrencisi yazdı: Çrş Ağu 17, 2022 11:58 am Yardımcı olmak isterim. 50F’i tam bilmiyorum ama 48F ile staj yaptım. Bu stajı seçebilirsin. ZAV(yabancı işçi kurumundan onay alman gerekiyor). Staj yapacağın kurum oraya mail atıp Türkiye’den bir stajyer getireceğini, bunun için gerekli olan evrakları sormalı. İrtibatta kalalım.
Cevabınız için çok teşekkür ederim. Çok az bir vaktim kaldı ön onay çabuk çıkıyor mu? Gideceğim kurum 3 hafta tatile çıktı o yüzden şuan bu süreci ilerletemezler. 50F için gerekli sözleşmeleri gönderiyorlar. Sanırım öyle başvurmak zorunda kalıcam. Buna başvuran kimseyi bulamadım.