Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Wuppertal üniversitesi şartlı kabul

Dil kurslari, seviyeler, masraflar, sinavlar... Hepsi burada...
Nisaakci

Wuppertal üniversitesi şartlı kabul

Mesaj gönderen Nisaakci » Pzt Ağu 15, 2022 3:15 pm

Merhaba öncelikle anadolu lisesinde 12. Sınıf öğrencisiyim üniversite sınavına hazırlanıyorum. Mimarlık bölümünü düşünüyorum ancak şartlı kabul için cevap bulamadığım bazı sorular var umarım yardımcı olurusunuz.
-Şartlı kabul için wuppertal üniversitesini düsünüyorum bildiğim kadarıyla kendi bünyesinde dil kursu imkani var ve kabul seviyesi için belge istenmiyor.
-Şimdi ben yks sınavına girdikten sonra mimarlık bölümüne türkiyede yerleştiğimde 15 temmuz kış dönemi başvurularını kaçırmış oluyorum bu da 15 ocak yaz dönemine başvuracağım anlamına gelir başvuru süreci devam ederken türkiyede kazandığım bölümü dondurmam mı gerekiyor?
-dil sertifikası istenmese bile ben şansımı arttırmak için girmeye karar verdim. Sertifikanın belirli bir geçerlilik süresi var mı?
-Maalesef tek seçeneğim wuppertal kalacak yer ve destek açısından yakınlarım var başka bir yere gitme imkanım yok. Wuppertal şartlı kabul için gerekli belgeleri ve adımları bilen biri yardımcı olursa sevinirim :)

gokdenizcetinkaya

Re: Wuppertal üniversitesi şartlı kabul

Mesaj gönderen gokdenizcetinkaya » Sal Ağu 16, 2022 5:53 pm

Nisaakci yazdı: Pzt Ağu 15, 2022 3:15 pm Merhaba öncelikle anadolu lisesinde 12. Sınıf öğrencisiyim üniversite sınavına hazırlanıyorum. Mimarlık bölümünü düşünüyorum ancak şartlı kabul için cevap bulamadığım bazı sorular var umarım yardımcı olurusunuz.
-Şartlı kabul için wuppertal üniversitesini düsünüyorum bildiğim kadarıyla kendi bünyesinde dil kursu imkani var ve kabul seviyesi için belge istenmiyor.
-Şimdi ben yks sınavına girdikten sonra mimarlık bölümüne türkiyede yerleştiğimde 15 temmuz kış dönemi başvurularını kaçırmış oluyorum bu da 15 ocak yaz dönemine başvuracağım anlamına gelir başvuru süreci devam ederken türkiyede kazandığım bölümü dondurmam mı gerekiyor?
-dil sertifikası istenmese bile ben şansımı arttırmak için girmeye karar verdim. Sertifikanın belirli bir geçerlilik süresi var mı?
-Maalesef tek seçeneğim wuppertal kalacak yer ve destek açısından yakınlarım var başka bir yere gitme imkanım yok. Wuppertal şartlı kabul için gerekli belgeleri ve adımları bilen biri yardımcı olursa sevinirim :)
1)dondurmak zorunda değilsin ama ben dondurdum cünkü burada kazanacağın üniversitenin büyük ihtimalle hazırlığı ingilizce olucaktır iki dile aynı anda odaklanmak bi hayli zor o bakımdan dondurmak daha doğru bir tercih bence.
2)wuppertal kabul aldım bu sene ve ben b1 ile başvurmuştum.zaten en azından a2 yapmanı tavsiye ederim sertifika süresiz ama bazı üniversiteler 2 3 yılı geçince tekrar belge istiyorumuş diye duydum ne kadar doğru bilmşyorum.
3)wuppertala uniasisst üzerinden başvuruyorsun gereken belgeler yazar orda

ecelina

Re: Wuppertal üniversitesi şartlı kabul

Mesaj gönderen ecelina » Sal Ağu 16, 2022 8:36 pm

Nisaakci yazdı: Pzt Ağu 15, 2022 3:15 pm Merhaba öncelikle anadolu lisesinde 12. Sınıf öğrencisiyim üniversite sınavına hazırlanıyorum. Mimarlık bölümünü düşünüyorum ancak şartlı kabul için cevap bulamadığım bazı sorular var umarım yardımcı olurusunuz.
Merhabalar gelecekteki meslektaşım :)

Wuppertal'e master için başvurmayı düşünüyordum ben de ama oradan vazgeçtim, fakat birkaç link atabilirim sana oradan bakabilirsin.

chrome-extension://efaidnbmnnnibpcajpcglclefindmkaj/https://www.uni-wuppertal.de/fileadmin/ ... tektur.pdf

Bölüm NC, yani nota bakıyor. Senin durumunda üniversite sınavına. NC puanı geçen sene 1.9 imiş. YKS Puanını bu puan sistemine çevirecekler, ona göre bir liste belirenecek. O sene girenler senin puanından çok düşükse üst sıralardasın, çok yüksekse altlardasın gibi düşün.
8 haftalık bir staj istiyorlar, okul devam ederken de yapabilirmişsin ama öncesi tercih edilirmiş. (Almanya'da lise öğrencileri meslek stajı yapar sadece ortamı görmek için)

Bu arada, üniversitede istenenler ile konsolosluktan istenenler ya da bakılanlar ayrı olabiliyor. Örneğin, okul hiçbir dil sertifikası istemese de konsolosluk istiyor olabilir, ki genelde istiyor da. B1 almanı öneririm hem rahat edersin Almanya'da. :)