Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

S.A.

Foruma hosgeldin. Kendini bize tanitmaya ne dersin?
feza

S.A.

Mesaj gönderen feza » Prş Kas 04, 2010 9:02 am

S.A. arkadaslar,
Almanyada egitim gorerek boyle bir organizasyon olusturmaniz cok guzel. Kisaca hedefimden bahsedeyim:
2 yillik Bilg. Programciligi mezunuyum, Almanyada Bilg.Muhendisligi lisans egitimini tamamlamak istiyorum. Liseyi Almanca okudum, fakat bu yeterli degil tabi. Sizin araciliginizla Almanya\'da egitime baslamak istiyorum.. Sormak istedigim:
- Bilgisayar Muhendisligi bolumlerinde Almanca hazirlik okumak zorunlu mu ?
- Almanca hazirlik okumadan egitime baslayabilmek icin burada resmi bir sertifikali dil egitimi almam mi gerekiyor ? hepsi gecerli mi ?
- 2 yillik mezunuyum fakat tekrar OSS ye girip bilg. muhendisligi kazandiktan sonra mi basvuru yapabiliyorum ?

Bu konularda yardimci olursaniz memnun olurum, sizin araciliginizla Almanyada egitime baslamak istiyorum..
Eger OSS\'ye girmem gerekmiyorsa bu yaz sezonunda baslamak istiyorum..
iyi calismalar.. Muharrem

mohsen

S.A.

Mesaj gönderen mohsen » Prş Kas 04, 2010 10:04 am

hos geldin feza. tabi almancayi vermen gerekiyor okula baslaman icin.ama istedikleri duzeyde almancan var ise tekrardan almanca diye bir hazirlik olmaz.ama herhangi bir yerin sertifikasi da olmaz turkiyede.okula baslaman icin gecmen gereken sinavlar var. bunun icin sitede gerekli bilgiler var arastirabilirsin.tekrardan girmen de gerekmiyor oss iki yillik mezunuysan basvurabilirsin.

feza

S.A.

Mesaj gönderen feza » Prş Kas 04, 2010 4:23 pm

Cok tesekkur ederim, mohsen..
Peki tum universiteler icin DSH(C2 seviyesi) Almanca sinavini mi vermem gerekiyor, yoksa B1-B2 yeterli olabiliyor mu? Bu sinavlar sanirim Almanya\'da yapiliyor, okulun hazirlik kurslarina gidip basvurmak mi daha iyi, yoksa turkiye\'de bu sinava hazirlanip vermeye calismak mi ?

dokuzonbes

S.A.

Mesaj gönderen dokuzonbes » Prş Kas 04, 2010 5:07 pm

dsh-2\'yi verirsen senin icin daha iyi olur. dsh sinavi turkiyede yapiliyormu bilmiyorum ama eger Turkiyede vermek istersen Testdaf\'a Goethe nin Turkiye kursalarinda girebilirsin.

Dsh yada Testdaf\'i almanyada vermek daha kolaydir her halukarda... Turkiyede baya uzun suruyor.
allahini seven defansa gelsin

feza

S.A.

Mesaj gönderen feza » Cmt Kas 06, 2010 6:30 pm

Forumdaki basliklarin bircogunu okudum, cok faydali oldu benim icin, herkese cok tesekkurler..

Nurnberg Uni-Erlangen\'e bu yaz icin basvurmayi istiyorum. Okulun formunu indirdim, aklima takilan tek nokta dil sinifina kayit ile ilgili:
"The entry requirements for the language classes are as follows:
- you must have acquired a certain basic level of proficiency in the German language (minimum 200 course hours)."

yani universitenin somester dil kursunu isaretlemem icin benden min.200 saat basic level Almanca yeterlilik kaniti istiyorlar.

Benim sormak istedigim lisedeki okudugum Almanca hazirlik bunun icin olabilirmi ? (diplomada saat yok ama)
Birde devam etmekte oldugum bir Almanca kursu(200 saatlik) gecerli olabilir mi ? cunku soyle bir madde de var:
"certificates indicating your level of German proficiency or proof of enrolment in a German language course not yet completed"

87romeo

S.A.

Mesaj gönderen 87romeo » Cmt Kas 06, 2010 7:18 pm

almanca kursundan 200 saatlik belgeyi yolla onlara,okulunkini zannetmiyorum ama belki kursunkini kabul ederler.yani ozellikle su kurstan(Goethe v.s) alinmis bir belge istiyoruz diye belirtmemislerse,o belge isini gorur.

feza

S.A.

Mesaj gönderen feza » Cmt Kas 06, 2010 7:26 pm

Ozel bir kurs belirtilmemis, zaten basic seviye diyor.. ins. kabul gorur