Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Anmeldung-Meldebescheinigung-aufenthaltserlaubnis

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
Ze234

Anmeldung-Meldebescheinigung-aufenthaltserlaubnis

Mesaj gönderen Ze234 » Pzr Ağu 07, 2022 11:30 pm

1 ağustosta almanyaya geldim Einwohneramt’da 28 eylüle termin alabildim. Anmeldung için de alamadım çünkü elimde önce meldebescheinigung olmalıymış. Vizem 3 aylık zaten şimdiden Aufenthaltserlaubnis Erstantrag için termin almalı mıyım? Ya da karışık anlattıysam acaba sırasıyla neleri yapmalıyım? Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler

Kuss

Re: Anmeldung-Meldebescheinigung-aufenthaltserlaubnis

Mesaj gönderen Kuss » Pzt Ağu 08, 2022 1:46 am

Ze234 yazdı: Pzr Ağu 07, 2022 11:30 pm 1 ağustosta almanyaya geldim Einwohneramt’da 28 eylüle termin alabildim. Anmeldung için de alamadım çünkü elimde önce meldebescheinigung olmalıymış. Vizem 3 aylık zaten şimdiden Aufenthaltserlaubnis Erstantrag için termin almalı mıyım? Ya da karışık anlattıysam acaba sırasıyla neleri yapmalıyım? Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler
Merhaba,

Almanya'ya geldiğiniz iki hafta içinde kira sözleşmenizle beraber gidip Anmeldung yapmanız gerekiyor. Bunun için şehriniz sitesinde online randevu alabiliyorsunuz. Son zamanlarda bu sürelerin çok uzun olduğunu gördüm. Ne kadar erken termin alabilirseniz o kadar iyi olur sizin için. Burda size Meldebescheinigung veriliyor. Daha sonra siz Aufenthaltserlaubnis - Erstantrag için bir termin almaya çalışabilirsiniz. Ama yapmazsanız da çok büyük ihtimalle vizenizin bitmesine bir ay kala size ulaşacaklardır. Mail yoluyla istenen bütün belgeleri hazırlayıp mail atmanızı ve eğer yüz yüze görüşmelere başladılarsa termine götürmenizi isteyeceklerdir. Bence siz yine de neler ne olmaz diye randevu almaya çalışabilirsiniz.

Benim bildiklerim ve hatırladıklarım bu kadar umarım kolay bir süreç olur, kolay gelsin

Ze234

Mesaj gönderen Ze234 » Pzt Ağu 08, 2022 7:57 am

Kuss yazdı: Pzt Ağu 08, 2022 1:46 am Merhaba,

Almanya'ya geldiğiniz iki hafta içinde kira sözleşmenizle beraber gidip Anmeldung yapmanız gerekiyor. Bunun için şehriniz sitesinde online randevu alabiliyorsunuz. Son zamanlarda bu sürelerin çok uzun olduğunu gördüm. Ne kadar erken termin alabilirseniz o kadar iyi olur sizin için. Burda size Meldebescheinigung veriliyor. Daha sonra siz Aufenthaltserlaubnis - Erstantrag için bir termin almaya çalışabilirsiniz. Ama yapmazsanız da çok büyük ihtimalle vizenizin bitmesine bir ay kala size ulaşacaklardır. Mail yoluyla istenen bütün belgeleri hazırlayıp mail atmanızı ve eğer yüz yüze görüşmelere başladılarsa termine götürmenizi isteyeceklerdir. Bence siz yine de neler ne olmaz diye randevu almaya çalışabilirsiniz.

Benim bildiklerim ve hatırladıklarım bu kadar umarım kolay bir süreç olur, kolay gelsin
Çok Teşekkür ediyorum.

feyzveal

Mesaj gönderen feyzveal » Cum Ağu 19, 2022 11:56 am

Merhaba arkadaşlar 4 hafta önce Almanyaya geldim. Daha yeni kendime bir adres ayarladım. Bremen BürgerServiceCenter a anmeldung icin gittim. Normalde araştırdığım kadariyla ilk anmeldung icin direkt gidildiginde yardimci oluyorlardi. Ama gittigimde kapidaki gorevli termin almam gerektini soyledi 115 iarayip termin aldim. 30 kasim tarihine verdi. Ocakta da vize surem bitiyor. Bunu daha öne nasıl çekebilirim tavsiyesi olan veya ayni durumu yasayan arkadaslar yazabilirse çok sevinirim