Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya-TU Munchen Muhendislik

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
topalosman

Mesaj gönderen topalosman » Çrş Nis 04, 2012 6:28 pm

Merhaba Arkadaslar ,

Ben 12.sinif anadolu lisesi sayisal ogrencisiyim . YGSden yeni ciktim ham olarak yaklasik 340puan alacagim 500 uzerinden LYSde tahminen boyle olur. Almanyada makine , mekatronik , elektrik-elektronik muhendisliklerinden birini okumak istiyorum fakat kabul sartlari nedir ? Almancam cok cok az var . Lise diploma ortalamamla yaklasik 72-75 arasinda olacak . Turkiyede ITU , YTU gibi universiteleri kazanamama ragman Almanyada onemli universitelerde okuma sansim nedir ( Almanca ogrenmek takdiriyle ) ? Munih Teknik Universitesi cok iyi diye duydum sizin onerileriniz nelerdir ? Yardimlariniz icin simdiden tesekkurler .

MiTRaLYoZ

Mesaj gönderen MiTRaLYoZ » Çrş Nis 04, 2012 8:24 pm

bak ben geleli 1 ay oldu. Ilk geldigimde Rwth Aachen(makine muh. De Turkiyenin Odtusu) diyordum, 10gun sonra gordugum ve duydugum orneklerden sonra TU Dortmund olarak degistirdim ve boyle giderse Duisburg-Essen de kalabilirim :) tabi dil kursunu bi vermek ilk hedef.

topalosman

Mesaj gönderen topalosman » Prş Nis 05, 2012 8:24 am

Peki kabul edilme sansim nedir almanyada ki iyi unilere geldikten sonrada almanca ogrensem oluyormu yani kabul edildikten sonra :)

MiTRaLYoZ

Mesaj gönderen MiTRaLYoZ » Prş Nis 05, 2012 11:52 am

almanca sertifikan yoksa , ilk etapta 3 okula basvurabilirsin(bunlari siteyi arastirarak bulabilirsin ayrica aklina gelebilecek her sorunun cevabini da bulma sansin var). Ama istedigin okul sfr almancayla almiyor. Oraya girebilmek icin dsh yi gecip basvurabilirsin. Tum okullara dsh yi gecmek sartiyla basvurabilirsin ama Osym de yerlestigin bolume yakin olmali.mesela makine,elektronik vs..

MiTRaLYoZ

Mesaj gönderen MiTRaLYoZ » Prş Nis 05, 2012 11:54 am

almanca sertifikan yoksa , ilk etapta 3 okula basvurabilirsin(bunlari siteyi arastirarak bulabilirsin ayrica aklina gelebilecek her sorunun cevabini da bulma sansin var). Ama istedigin okul sfr almancayla almiyor. Oraya girebilmek icin dsh yi gecip basvurabilirsin. Tum okullara dsh yi gecmek sartiyla basvurabilirsin ama Osym de yerlestigin bolume yakin olmali.mesela makine,elektronik vs..

topalosman

Mesaj gönderen topalosman » Prş Nis 05, 2012 2:48 pm

Diyelim ki almancam sinavi verecek duzeyde ama Turkiyede karabuk universitesi mekatronigi kazansam bile TUM beni kabul eder mi cok olanaksiz geliyor biri nerde biri nerdee bu arada simdiden tesekkurler :)

pardon

Mesaj gönderen pardon » Prş Nis 05, 2012 3:32 pm

Kazandigin universitenin onemi yok. Onemli olan bitirdigin lise turu ve lise ortalaman.

topalosman

Mesaj gönderen topalosman » Prş Nis 05, 2012 3:58 pm

Anadolu lisesi mezunu olucam ortalamamda yaklasik 72-75 arasi gelicek bunlarla nerelere kabul alabilirim

pardon

Mesaj gönderen pardon » Prş Nis 05, 2012 4:04 pm

Istedigin yerlere basvur derim ben, bir de garanti olmasi acisindan siradan unilere basvur. En azindan sansini denersin. Ben baya kotu ortalamalarla, duzgun unilerden kabul almis kisiler taniyorum.

topalosman

Mesaj gönderen topalosman » Cum Nis 06, 2012 4:51 pm

Tesekkurler bilgiler icin :)

fotograf

Mesaj gönderen fotograf » Cmt Nis 07, 2012 4:09 pm

herkese selamlar
vermis oldugunuz tum bilgileri okudum siteyide arastirdim ancak bir sorum var :) bende 12.sinif ogrencisiyim bu sene mezun olacagim..soylediginize gore turkiyede girecegimiz universitenin almanyaya gecisimizde hic onemi yok..aslinda bu biraz mantiksiz geliyor odtu ogrencisiyle karabuk uni\'sndeki ogrencinin gitme sansi ayni mi ?? ve sececegimiz universitenin almanya ile bagintisi olmasi gerekiyor mu ??

MiTRaLYoZ

Mesaj gönderen MiTRaLYoZ » Cmt Nis 07, 2012 5:07 pm

[quote]fotograf tarafindan yazilan metin:

herkese selamlar
vermis oldugunuz tum bilgileri okudum siteyide arastirdim ancak bir sorum var :) bende 12.sinif ogrencisiyim bu sene mezun olacagim..soylediginize gore turkiyede girecegimiz universitenin almanyaya gecisimizde hic onemi yok..aslinda bu biraz mantiksiz geliyor odtu ogrencisiyle karabuk uni\'sndeki ogrencinin gitme sansi ayni mi ?? ve sececegimiz universitenin almanya ile bagintisi olmasi gerekiyor mu ??[/quote]

okudum demissin ama 7.mesaji sanirim sadece okumussun yalniz anlamamissin :D. Pardon soylemis zaten Tr\'de ki uninin degil. Mezun oldugun lisenin ve transkriptinin saglam olmasi gerekir.