Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Ferienbescheinigung almak

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
wissendurst

Ferienbescheinigung almak

Mesaj gönderen wissendurst » Prş Ağu 04, 2022 3:16 pm

Merhabalar, şuanda özel bir dil kursunda Almanca öğreniyorum.Geçen gün oturum izni için auslanderbehördeye başvurmuştum bugün 1 yıllık oturum aldım.Çalışma izni de almak istiyorum fakat kadın işlemleri beklediğimden hızlı yapınca çalışma izni almak için extra konuşamadım ve kadın bana klasik olarak resmi tatillerde vs. çalışabilirsin şeklinde kısıtlı bir çalışma izni verdi.Şimdi maddi olarak kendimi finanse etmek zorunda olduğum için dil kursumdan Ferienbescheinigung almak yoluyla nasıl çalışabilirim?(Ayrıca bu konuda bildiğiniz herhangi bir açıklayıcı yasa varsa yazarmısınız)

veya kimlik henüz elime ulaşmadığından randevu alıp ekstra çalışma izni almak için tekrardan için başvurabilir miyim? Yardımcı olursanız çok sevinirim. :oops: :roll:

Computer_Berkay

Re: Ferienbescheinigung almak

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Prş Ağu 04, 2022 3:51 pm

Merhaba direk Ferienbescheinigung ve Ausländerbehörde nin verdigi tatillerde calisabilir yazan belgeyle direk ise basvurabilirsiniz.
Universität Duisburg-Essen
Angewandte Informatik-Software Engineering

wissendurst

Mesaj gönderen wissendurst » Prş Ağu 04, 2022 4:20 pm

Computer_Berkay yazdı: Prş Ağu 04, 2022 3:51 pm Merhaba direk Ferienbescheinigung ve Ausländerbehörde nin verdigi tatillerde calisabilir yazan belgeyle direk ise basvurabilirsiniz.
Öncelikle cevap için çok teşekkür ederim.Hem kendim hem de daha sonra konuyu okuyacak arkadaş için bir kaç soru daha sormak istiyorum izninizle;

-Peki kurstan alacağım belgenin neler içermesi gerekiyor, yani "şu tarihler arası okulumuz tatil olacaktır" gibi bir şey mi yoksa "öğrenci şu aydan itibaren kursumuza devam edecektir" gibi bir şey mi araştırmalarımdan pek anlayamadım?Ayrıntılı açıklarsanız sevinirim :)
-Ayrıca bu belge ile hangi aralıklarla ve farklı zamanlarda toplamda ne kadar çalışılabilir?
-Son olarak bu belge dil kursuna herhangi bir sıkıntı yaratır mı?(Merak ettiğim için ekstra soruyorum.)

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Prş Ağu 04, 2022 8:34 pm

wissendurst yazdı: Prş Ağu 04, 2022 4:20 pm Öncelikle cevap için çok teşekkür ederim.Hem kendim hem de daha sonra konuyu okuyacak arkadaş için bir kaç soru daha sormak istiyorum izninizle;

-Peki kurstan alacağım belgenin neler içermesi gerekiyor, yani "şu tarihler arası okulumuz tatil olacaktır" gibi bir şey mi yoksa "öğrenci şu aydan itibaren kursumuza devam edecektir" gibi bir şey mi araştırmalarımdan pek anlayamadım?Ayrıntılı açıklarsanız sevinirim :)
-Ayrıca bu belge ile hangi aralıklarla ve farklı zamanlarda toplamda ne kadar çalışılabilir?
-Son olarak bu belge dil kursuna herhangi bir sıkıntı yaratır mı?(Merak ettiğim için ekstra soruyorum.)
Kursa bana Ferienbescheinigung verin derseniz yardimci olurlar. Üzerinde ne zamana kadar kursun tatil oldugu yazar ve sizde kurs baslayana kadar calisabilirsiniz.
Universität Duisburg-Essen
Angewandte Informatik-Software Engineering