Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Çalışma İzni ve Bloke Hesap

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
Yusuf72

Çalışma İzni ve Bloke Hesap

Mesaj gönderen Yusuf72 » Pzt Ağu 01, 2022 3:34 pm

Merhaba, Almanya'da üniversite okumak için başvuru yapacağım. Aklıma takılan şöyle bir şey var:
Ailemden az miktarda para alıp okurken part-time çalışmayı düşünüyorum. Türkiye'den bana toplamda max 350 Euro falan gelir, masrafların geri kalanı part-time çalışarak karşılarım diye düşünüyorum. Bloke hesaptaki paraya dokunmayı düşünmüyorum yani. Konu ile ilgili hiçbir fikrim yok açıkçası, vize veya oturum izni veren makam bu durumu nasıl değerlendirir?
Bazı sitelerde, Almanya'da çalışmadan geçinebileceğinizi kanıtlamanız gerek gibi ifadeler var? Bundan kasıt sadece bloke hesaptaki 11.000 Euro mu?

egeselb

Re: Çalışma İzni ve Bloke Hesap

Mesaj gönderen egeselb » Pzt Ağu 01, 2022 7:04 pm

lisans veya master öğrencisi mi olacaksınız yoksa şartlı kabulle önce dil okuluna mı gidiyorsunuz hocam?

Yusuf72

Mesaj gönderen Yusuf72 » Pzt Ağu 01, 2022 7:09 pm

egeselb yazdı: Pzt Ağu 01, 2022 7:04 pm lisans veya master öğrencisi mi olacaksınız yoksa şartlı kabulle önce dil okuluna mı gidiyorsunuz hocam?
Lisans öğrencisi olarak, direkt kabul alıp başlayacağım.

İnşaatöğrencisi

Mesaj gönderen İnşaatöğrencisi » Sal Ağu 02, 2022 4:02 pm

O zaman dil sertifikanı hallettiğini varsayıyorum. Üniversiteye direkt başlayacaksan. Çalışma iznin olacaktır. Oradaki çoğu öğrenci gibi sen de boş vakitlerine uygun bir part-time iş ayarlayabilirsin. İmkanlar fazla. Ben geçen aylarda 2 ay boyunca haftasonları EisCafe de çalışmıştım. Bunun dışında Backerei lar da çalışan aramakta. Gitmeyi düşündüğün şehir, kasaba neresidir?

Yusuf72

Mesaj gönderen Yusuf72 » Çrş Ağu 03, 2022 12:52 pm

İnşaatöğrencisi yazdı: Sal Ağu 02, 2022 4:02 pm O zaman dil sertifikanı hallettiğini varsayıyorum. Üniversiteye direkt başlayacaksan. Çalışma iznin olacaktır. Oradaki çoğu öğrenci gibi sen de boş vakitlerine uygun bir part-time iş ayarlayabilirsin. İmkanlar fazla. Ben geçen aylarda 2 ay boyunca haftasonları EisCafe de çalışmıştım. Bunun dışında Backerei lar da çalışan aramakta. Gitmeyi düşündüğün şehir, kasaba neresidir?

Hamburg muhtemelen, bu arada İngilizcem C1, okumak istedigim bolum ingilizce egitim veriyor. Almancam ise A2, part-time is bulunabilir mi bu Almancayla?