Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Bilgisayar Programcılığı ile Kabul Almak?

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Kullanıcı avatarı
enestalha
İletişim:

Bilgisayar Programcılığı ile Kabul Almak?

Mesaj gönderen enestalha » Cum Tem 29, 2022 3:59 am

Merhabalar, ben Enes. Aklımda bir kaç soru var bunları sormak istedim çünkü biraz karışık:

Yaşım 19 şu an ve Anadolu İmam-Hatip Lisesi mezunuyum. Lisede çok umursayan biri olmadığımdan ve coronadan dolayı şu an diploma notum 57. Bende bilgisayar programcılığını bitirip Önlisans diploması ile kabul alayım dedim ve 2 sene içerisinde Almancayı hem kendim çalışarak hemde kursa giderek B2-C1 seviyelerine çıkarayım diye düşünüyorum.

1- Gitmek istediğim MYO için Anabin sitesinden baktım bölümüm tanınıyor olarak gözüküyor (Kayseri Üniversitesi - Bilgisayar Programcılığı H+ olarak gözüküyor). 4 üzerinden 3.5 ile bitirip ve Almancayı B2-C1 seviyesine çıkarırsam. Almanyada normal bir Üniversiteden yada Fachhochschule'den ''Technisch Informatik'' yada ''Informatik'' bölümüne kabul alabilir miyim?

2- Lise diploma notum kötü lakin bu benim lisede yapmış olduğum bir hata. Şu an çok iyi bir seviyede matematik, fizik ve kimya (TYT-AYT olarak tüm lise müfredatı yani) biliyorum. Acaba lise notlarımdan dolayı bir sorun çıkar mı?

Cevaplarsanız çok sevinirim. Şimdiden yardımcı olan ve olmak isteyen herkese teşekkürler.

yilmazberlin1

Re: Bilgisayar Programcılığı ile Kabul Almak?

Mesaj gönderen yilmazberlin1 » Cum Tem 29, 2022 3:35 pm

Bende aynı konuda sıkıntı yaşıyorum benimki ise yönetim bilişim sistemleri.. İnformatik kabul verirler diyorlar ama riske atmaya değmez gibi gözüküyor

Kullanıcı avatarı
enestalha
İletişim:

Mesaj gönderen enestalha » Cmt Tem 30, 2022 3:28 am

Valla bilmiyorum. Ama şimdi okumak istediğim bölüm tanındığı için bide 4 üzerinden 3.5 ile bitirirsem olur gibi geliyor tabi yanında tatlı olarak b2-c1 almanca ile :D, ama yinede bilmiyorum bilenler umarım yardım eder

Kullanıcı avatarı
enestalha
İletişim:

Mesaj gönderen enestalha » Cmt Tem 30, 2022 6:55 pm

hala güncel

Kullanıcı avatarı
enestalha
İletişim:

Mesaj gönderen enestalha » Pzr Tem 31, 2022 11:45 am

.

Kullanıcı avatarı
enestalha
İletişim:

Mesaj gönderen enestalha » Pzr Ağu 07, 2022 10:33 pm

hala güncell

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Ağu 08, 2022 4:49 pm

enestalha yazdı: Cum Tem 29, 2022 3:59 am Merhabalar, ben Enes. Aklımda bir kaç soru var bunları sormak istedim çünkü biraz karışık:

Yaşım 19 şu an ve Anadolu İmam-Hatip Lisesi mezunuyum. Lisede çok umursayan biri olmadığımdan ve coronadan dolayı şu an diploma notum 57. Bende bilgisayar programcılığını bitirip Önlisans diploması ile kabul alayım dedim ve 2 sene içerisinde Almancayı hem kendim çalışarak hemde kursa giderek B2-C1 seviyelerine çıkarayım diye düşünüyorum.

1- Gitmek istediğim MYO için Anabin sitesinden baktım bölümüm tanınıyor olarak gözüküyor (Kayseri Üniversitesi - Bilgisayar Programcılığı H+ olarak gözüküyor). 4 üzerinden 3.5 ile bitirip ve Almancayı B2-C1 seviyesine çıkarırsam. Almanyada normal bir Üniversiteden yada Fachhochschule'den ''Technisch Informatik'' yada ''Informatik'' bölümüne kabul alabilir miyim?

2- Lise diploma notum kötü lakin bu benim lisede yapmış olduğum bir hata. Şu an çok iyi bir seviyede matematik, fizik ve kimya (TYT-AYT olarak tüm lise müfredatı yani) biliyorum. Acaba lise notlarımdan dolayı bir sorun çıkar mı?

Cevaplarsanız çok sevinirim. Şimdiden yardımcı olan ve olmak isteyen herkese teşekkürler.

1- Evet
2- Sorun cikmaz.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Kullanıcı avatarı
enestalha
İletişim:

Mesaj gönderen enestalha » Pzt Ağu 08, 2022 4:52 pm

Bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim.

manwe

Mesaj gönderen manwe » Pzt Ağu 08, 2022 5:14 pm

Hayır burda bir hatanız var, okulunuz için H+ evet bu doğru fakat, Bilgisayar Programcılığına tıkladıgınızda denklik sınıfına bakarsanız, koşullu karşılaştırılabilir ibaresinin görebilirsiniz. Yani her türlü denklik almanız gerekiyor. Fakat bölümünüz gereği iş sözleşmeniz ve sgk çalışma geçmişiniz var ise ordaki memuriyetin insiyatifine kalıyor biraz.

Kullanıcı avatarı
enestalha
İletişim:

Mesaj gönderen enestalha » Pzt Ağu 08, 2022 5:17 pm

Yani üniversite yeterliliği olmuyor mu? Ben tam demek istediğinizi anlamadım.

Kullanıcı avatarı
enestalha
İletişim:

Mesaj gönderen enestalha » Pzt Ağu 08, 2022 5:21 pm

En iyi bilgisayar programcılığı üniversitesinde de aynısı yazıyor. Sıralamaya göre TR'de en iyi bilgisayar programcılığı bölümü İstanbul Aydın Üniversitesi gözüküyor ve onda da koşullu karşılaştırılabilir yazıyor. Sanırım bu bütün önlisanslarda var.

manwe

Mesaj gönderen manwe » Prş Mar 02, 2023 2:50 pm

enestalha yazdı: Pzt Ağu 08, 2022 5:17 pm Yani üniversite yeterliliği olmuyor mu? Ben tam demek istediğinizi anlamadım.
okul için bir problem olmaz, dilerseniz yazılım müh, bilgisayar müh vb bölümlere kabul alabilirsiniz.

uygarkg

Mesaj gönderen uygarkg » Pzr Mar 12, 2023 2:46 pm

Arkadaşlar merhaba akdeniz üniversitesi bilgisayar programcılığı son sınıf öğrencisiyim anabin sitesinde Akdeniz Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı H+ olarak gözüküyor denkliğim var bunu biliyorum fakat benim sorum şu yönde olacak ben şu an izmir goethede almanca eğitimi almaktayım bu sene mezun olacağım ve almanyada lisans tamamlamak için başvuru yapmayı planlıyorum a2 almancayla başvuru yapabilir miyim ve danışmanlık alamayacağımdan daha önce başvuru yapmış birisi varsa izlediği yol hakkında bilgi verebilme şansı var mıdır teşekkürler şimdiden.

Kullanıcı avatarı
enestalha
İletişim:

Mesaj gönderen enestalha » Prş May 04, 2023 8:55 pm

uygarkg yazdı: Pzr Mar 12, 2023 2:46 pm Arkadaşlar merhaba akdeniz üniversitesi bilgisayar programcılığı son sınıf öğrencisiyim anabin sitesinde Akdeniz Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı H+ olarak gözüküyor denkliğim var bunu biliyorum fakat benim sorum şu yönde olacak ben şu an izmir goethede almanca eğitimi almaktayım bu sene mezun olacağım ve almanyada lisans tamamlamak için başvuru yapmayı planlıyorum a2 almancayla başvuru yapabilir miyim ve danışmanlık alamayacağımdan daha önce başvuru yapmış birisi varsa izlediği yol hakkında bilgi verebilme şansı var mıdır teşekkürler şimdiden.
Bildiğim kadarıyla lisans tamamlama değil ama sıfırdan bölümünle alakalı lisans okuyabilirsin diye biliyorum.