Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Ulusal Vize Başvurusu - Seyahat Sağlık Sigortası Hk.

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
kaank21

Ulusal Vize Başvurusu - Seyahat Sağlık Sigortası Hk.

Mesaj gönderen kaank21 » Cum Tem 22, 2022 11:33 pm

Arkadaşlar selamlar hepinize, 41f öğrenci vizesi için gerekli belgeleri toplama aşamasındayım ve sigorta durumlarıyla ilgili bir sorum var. Bugün AT11 belgemi aldım ve sigortanın başlangıç tarihi 1 Ekim. Fakat ben Almanya'ya birkaç gün önceden gitmeyi planlıyorum. Böyle bir durumda seyahat sağlık sigortası yaptırıp vize başvuruma götürmem gerekir mi? Gerekirse sigortanın kapsayıcılığı nasıl olmalı(ne zaman başlamalı, ne kadar sürmeli, vs.)? Yanıtlarını için teşekkürler şimdiden.

Cevarsiyonal

Re: Ulusal Vize Başvurusu - Seyahat Sağlık Sigortası Hk.

Mesaj gönderen Cevarsiyonal » Cmt Tem 23, 2022 1:34 am

kaank21 yazdı: Cum Tem 22, 2022 11:33 pm Arkadaşlar selamlar hepinize, 41f öğrenci vizesi için gerekli belgeleri toplama aşamasındayım ve sigorta durumlarıyla ilgili bir sorum var. Bugün AT11 belgemi aldım ve sigortanın başlangıç tarihi 1 Ekim. Fakat ben Almanya'ya birkaç gün önceden gitmeyi planlıyorum. Böyle bir durumda seyahat sağlık sigortası yaptırıp vize başvuruma götürmem gerekir mi? Gerekirse sigortanın kapsayıcılığı nasıl olmalı(ne zaman başlamalı, ne kadar sürmeli, vs.)? Yanıtlarını için teşekkürler şimdiden.
Benim de at11 1 ekimde başlıyor, 21 eylülde gitmek istediğim için Allianz sigortadan 21/09/2022-30/09/2022 kapsayan bir seyaht sağlık sigortası yaptırdım. Bana mail ile gönderilen pdfleri çoklu bir şekilde çıkarttım ve at11 belgemden sonra gelecek şekilde dosyama ekledim. Bizem geldi bir sorun yaşamadım, başarılar:)

kaank21

Re: Ulusal Vize Başvurusu - Seyahat Sağlık Sigortası Hk.

Mesaj gönderen kaank21 » Cmt Tem 23, 2022 12:23 pm

Cevarsiyonal yazdı: Cmt Tem 23, 2022 1:34 am Benim de at11 1 ekimde başlıyor, 21 eylülde gitmek istediğim için Allianz sigortadan 21/09/2022-30/09/2022 kapsayan bir seyaht sağlık sigortası yaptırdım. Bana mail ile gönderilen pdfleri çoklu bir şekilde çıkarttım ve at11 belgemden sonra gelecek şekilde dosyama ekledim. Bizem geldi bir sorun yaşamadım, başarılar:)
Teşekkür ederim cevabınız için. Şimdiden iyi yolculuklar.