Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Oturum izni olmadan okula kayıt olamıyorum

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
whateven

Oturum izni olmadan okula kayıt olamıyorum

Mesaj gönderen whateven » Pzt Tem 18, 2022 1:07 pm

Arkadaşlar merhaba. Bir okuldan kabül aldım ve kayıt olmak için 19 eylüle kadar bu belgeleri yolla dendi: Pasaport fotoğrafı, dönem ücreti, sağlık sigortası ve Almanya oturum izni.

Oturum izni istemeleri garip değil mi? Sonuçta Almanyaya gitmeden alınan bir şey değil. Vize görüşmem 27 Temmuz'da, ve 18 Eylül'e kadar Almanyaya gidebileceğimin bir garantisi yok.

Okula bunu söylediğimde ise "Almanyaya gelir gelmez yabancılar ofisiyle randevu alın" diye bir cevap verdiler??

bjedug.emir

Re: Oturum izni olmadan okula kayıt olamıyorum

Mesaj gönderen bjedug.emir » Pzt Tem 18, 2022 2:10 pm

whateven yazdı: Pzt Tem 18, 2022 1:07 pm Arkadaşlar merhaba. Bir okuldan kabül aldım ve kayıt olmak için 19 eylüle kadar bu belgeleri yolla dendi: Pasaport fotoğrafı, dönem ücreti, sağlık sigortası ve Almanya oturum izni.

Oturum izni istemeleri garip değil mi? Sonuçta Almanyaya gitmeden alınan bir şey değil. Vize görüşmem 27 Temmuz'da, ve 18 Eylül'e kadar Almanyaya gidebileceğimin bir garantisi yok.

Okula bunu söylediğimde ise "Almanyaya gelir gelmez yabancılar ofisiyle randevu alın" diye bir cevap verdiler??
Vize istenmis olabilir mi? Benden belirttikleriniz disinda vizemin fotokopisi de istenmisti. Oturum izni istenmedi.

whateven

Re: Oturum izni olmadan okula kayıt olamıyorum

Mesaj gönderen whateven » Pzt Tem 18, 2022 2:18 pm

bjedug.emir yazdı: Pzt Tem 18, 2022 2:10 pm Vize istenmis olabilir mi? Benden belirttikleriniz disinda vizemin fotokopisi de istenmisti. Oturum izni istenmedi.
Bilmiyorum ki, residence permit yazmışlar her yere. Gönderdiğim mailde "vize alıp almanyaya gelmeden, residence permit alamam" dememe rağmen bir değişiklik olmadı. Veya mailleri tam okumadan cevap veriyorlar