Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

VPD belgesiyle farklı şehirde bir dil kursu mümkün mü?

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
elifxyil

VPD belgesiyle farklı şehirde bir dil kursu mümkün mü?

Mesaj gönderen elifxyil » Cum Tem 15, 2022 8:49 am

Selamlar.
Uni assistten VPD’mi aldım ama kontenjan doluluğundan dolayı başvuracağım üniversiteden ön kabul alamadım. Farklı bir şehirde dil kursuna başvurmak istiyorum, bu mümkün mü? Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

bakguc

Re: VPD belgesiyle farklı şehirde bir dil kursu mümkün mü?

Mesaj gönderen bakguc » Cum Tem 15, 2022 12:00 pm

elifxyil yazdı: Cum Tem 15, 2022 8:49 am Selamlar.
Uni assistten VPD’mi aldım ama kontenjan doluluğundan dolayı başvuracağım üniversiteden ön kabul alamadım. Farklı bir şehirde dil kursuna başvurmak istiyorum, bu mümkün mü? Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
Anladığım kadarıyla şartlı kabul için uni ye başvurdunuz ama ret aldınız ancak şartlı kabulden bağımsız dil kursu vizesine başvurmak istiyorsunuz. dil kursuna başvurmak için VPD belgesine gerek var mı ki?

elifxyil

Mesaj gönderen elifxyil » Cum Tem 15, 2022 7:05 pm

bakguc yazdı: Cum Tem 15, 2022 12:00 pm Anladığım kadarıyla şartlı kabul için uni ye başvurdunuz ama ret aldınız ancak şartlı kabulden bağımsız dil kursu vizesine başvurmak istiyorsunuz. dil kursuna başvurmak için VPD belgesine gerek var mı ki?
Evet söylediğiniz gibi. Ben elimde böyle bir belge varken öğrenci olmak için bir dil kursuna başvurabilir miyim diye düşünüyordum çünkü vize başvurularında normal dil kursu olarak başvurmam gerekecek diğer türlü. Şehir de farklı olduğu için olmaz diye düşünüyordum.

onurgokce

Mesaj gönderen onurgokce » Cum Tem 15, 2022 7:28 pm

Merhaba,

VPD'im Hamburg'ta olmasına rağmen dil kursumu Berlin'de seçtim. Vize alırken sorun olmadı. Geçen ay aldım vizemi.

elifxyil

Mesaj gönderen elifxyil » Cmt Tem 16, 2022 1:02 am

onurgokce yazdı: Cum Tem 15, 2022 7:28 pm Merhaba,

VPD'im Hamburg'ta olmasına rağmen dil kursumu Berlin'de seçtim. Vize alırken sorun olmadı. Geçen ay aldım vizemi.
Sevindim adınıza, bunu merak ediyordum ben de teşekkürler.
Bir konuda daha sormak istiyorum bilginiz varsa eğer
Orada bir üniversitenin bünyesinde mi gidiyorsunuz dil kursuna? Eğer öyle olursa öğrenci yurdunda kalma durumu olabiliyor mu?

onurgokce

Mesaj gönderen onurgokce » Cmt Tem 16, 2022 6:53 pm

elifxyil yazdı: Cmt Tem 16, 2022 1:02 am Sevindim adınıza, bunu merak ediyordum ben de teşekkürler.
Bir konuda daha sormak istiyorum bilginiz varsa eğer
Orada bir üniversitenin bünyesinde mi gidiyorsunuz dil kursuna? Eğer öyle olursa öğrenci yurdunda kalma durumu olabiliyor mu?
Merhaba,

Hayır özel bir kurumdan dil kursu aldım.