Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

TUM\'da Cevre Muhendisligi Yuksek Lisansi

Bayern eyaletinde yasam, egitim, universiteler...
murhorse

Mesaj gönderen murhorse » Çrş Eki 27, 2010 11:12 pm

Sevgili arkadaslar oncelikle bu siteye yeni uye oldum arama motorundan cevre muhendisligi ve TUM\'a dair bicok sey aradim ama saglikli bi veri bulamadim.

Ben bu yil 2010 Temmuz Kocaeli universitesi Cevre Muhendisligi bolumunden 2,79\'la mezun oldum. Su an ingilizce kursuna gidiyorum seviyem upper-intermediate. Subat-Mart gibi TOEFL\'a girmeyi dusunuyorum. TUM\'da master icin gerekli sartlara baktigimda ortalamaya dair birsey goremedim. O yuzden bi kac sorm olacak:

1-TUM\'da Cevre Muhendisligi master egitim dili ingilizce diyor. TOEFL\'dan gerekli puani alip 0 almancayla kabul almam mumkun mu?

2- TUM\'a basvururken aptitude test YES diyor. ALES yada OSS tarzi bir sinaw mi yoksa mulakat mi?

3- 2,79 ortalama yeterli mi? Ekstra Sinava girmem gerekiyor mu??

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cum Eki 29, 2010 12:19 am

1- evet

2- mulakat tipi bisey

3- alinirmisin bisey diyemem.. extra sinav da sanmiyorum hatta o mulakat olayi da semboliktir biraz.

murhorse

Mesaj gönderen murhorse » Cum Eki 29, 2010 4:51 pm

[quote]Physiker tarafindan yazilan metin:

1- evet

2- mulakat tipi bisey

3- alinirmisin bisey diyemem.. extra sinav da sanmiyorum hatta o mulakat olayi da semboliktir biraz.[/quote]

cok tesekkur ediyorum. gercekten bir cok yeri arastirdim hep eksik bilgi vardi. ins. kabul alirim. daha var gerci ama bu surecte ise girdim 2 aydir calisiyorum mayisa kadar kabul alirsam haziranda istifa edicem isten :) hayirlisi olsun bakalim :)