Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Arada kalmak...

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Sshr

Arada kalmak...

Mesaj gönderen Sshr » Prş Tem 14, 2022 1:24 am

Merhaba arkadaşlar,

iki gün önce Technische Hochschule Deggendorf Industrial Engineering ve Hochschule Rhein Waal Industrial Engineering lisans bölümleri için kabul aldım ama seçim yapmakta çok zorluk çekiyorum. Bu okullardan birine giden ve belki aynı bölümde olanlar varsa bana bilgiler verebilir mi?
Özellikle biri Technische diğeri normal Hochschule aradaki fark ne oluyor? Hangisi içlerinden daha zorlayıcı? Hangisi daha avantajlıdır vs.
Şehirler hakkında da bilgi verirseniz çok yararlı olur.

Teşekkürler.

koloo

Re: Arada kalmak...

Mesaj gönderen koloo » Pzr Tem 17, 2022 2:04 am

Sshr yazdı: Prş Tem 14, 2022 1:24 am Merhaba arkadaşlar,

iki gün önce Technische Hochschule Deggendorf Industrial Engineering ve Hochschule Rhein Waal Industrial Engineering lisans bölümleri için kabul aldım ama seçim yapmakta çok zorluk çekiyorum. Bu okullardan birine giden ve belki aynı bölümde olanlar varsa bana bilgiler verebilir mi?
Özellikle biri Technische diğeri normal Hochschule aradaki fark ne oluyor? Hangisi içlerinden daha zorlayıcı? Hangisi daha avantajlıdır vs.
Şehirler hakkında da bilgi verirseniz çok yararlı olur.

Teşekkürler.
www.studycheck.de buradan okul ve bölüm hakkındaki yorumlara bakabilirsin. Bayern insanı biraz gariptir ben olsam çok tercih etmezdim oraları.

Sshr

Mesaj gönderen Sshr » Pzr Tem 17, 2022 3:01 pm

Tavsiyeniz için teşekkür ederim. Bu siteye bakmıştım fakat değerlendirmeler birbirine çok yakın bu yüzden kararsız kaldım.

hilaliy

Mesaj gönderen hilaliy » Pzr Tem 17, 2022 3:07 pm

basvurunu ne zaman gonderdigini sorabilir miyim? ayni bolum ayni okula(th deggendorf) ben de basvurdum ancak hala kabul belgesi alamadim.. red mi yedim acaba diye dusunuyorum:)

Sshr

Mesaj gönderen Sshr » Pzr Tem 17, 2022 3:09 pm

hilaliy yazdı: Pzr Tem 17, 2022 3:07 pm basvurunu ne zaman gonderdigini sorabilir miyim? ayni bolum ayni okula(th deggendorf) ben de basvurdum ancak hala kabul belgesi alamadim.. red mi yedim acaba diye dusunuyorum:)
Başvurumu 17 Nisan'da göndermiştim. Kabul mektubunu alalı da yaklaşık 5 gün oluyor.

Sshr

Mesaj gönderen Sshr » Pzr Tem 17, 2022 3:12 pm

hilaliy yazdı: Pzr Tem 17, 2022 3:07 pm basvurunu ne zaman gonderdigini sorabilir miyim? ayni bolum ayni okula(th deggendorf) ben de basvurdum ancak hala kabul belgesi alamadim.. red mi yedim acaba diye dusunuyorum:)
Okula E-Mail göndererek başvurunun hangi aşamada olduğunu öğrenebilirsin. Ben hep E-mail attım ve onlar işlemde vb. şeyler söylediler.

hilaliy

Mesaj gönderen hilaliy » Pzr Tem 17, 2022 4:25 pm

ben 7 temmuzda gondermisim ondan sanirim.. 2 haftaya gelir herhalde benimki de artik kabul veya red nc notum 2,4 ondan korkuyorum biraz bakalim. tesekkur ederim

Sshr

Mesaj gönderen Sshr » Pzr Tem 17, 2022 5:02 pm

İnşallah çabucak gelir.