Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Pasaport süresi

Biraz da eglenelim degil mi canim?...
buldukfirat
İletişim:

Pasaport süresi

Mesaj gönderen buldukfirat » Sal Tem 12, 2022 2:57 pm

Herkese merhaba. Günlerdir beni uyutmayan bir problem için sizlere danışmak istiyorum.

K.K.T.C'de yaşıyorum ve türkiye pasaportu ile almanyada yüksek lisans için vize işlemlerine başlayacağım. Pasaportumu yenilettim fakat süresi mart ayında bitiyor. (Pasaportlar yurtdışındaki temsilciliklerden uzatıldığında eski pasaportun bittiği tarih baz alınarak yenileme işlemi yapılıyormuş.)

Sorum şu: pasaportun süresi ne kadar önemlidir? süresi martta bitecek olan bir pasaport ile başvuru yapabilir miyim? 34f vize türüne başvuru yapacağım ve oradaki bilgide "Geçerli bir pasaport" ibaresi yer almakta. Süreden söz etmiyor.

İşlemlerimi idata üzerinden değil de kıbrıstaki aracı bir kurumdan yapacağım. Orası da içimi rahat ettirecek bir bilgi veremedi henüz.

Şuan devam eden bir pasaport sorunu var, pasaportlar çok geç çıkıyor. 13 haziranda başvuru yaptım ve hala elimde değil. Elimde olsa bile süresi marta kadar olacağı için tekrardan pasaport başvurusu yapıp bir süre beklemem gerekecek.

Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
En son buldukfirat tarafından Sal Tem 12, 2022 2:58 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

ozcartman

Re: Pasaport süresi

Mesaj gönderen ozcartman » Sal Tem 12, 2022 9:21 pm

buldukfirat yazdı: Sal Tem 12, 2022 2:57 pm Herkese merhaba. Günlerdir beni uyutmayan bir problem için sizlere danışmak istiyorum.

K.K.T.C'de yaşıyorum ve türkiye pasaportu ile almanyada yüksek lisans için vize işlemlerine başlayacağım. Pasaportumu yenilettim fakat süresi mart ayında bitiyor. (Pasaportlar yurtdışındaki temsilciliklerden uzatıldığında eski pasaportun bittiği tarih baz alınarak yenileme işlemi yapılıyormuş.)

Sorum şu: pasaportun süresi ne kadar önemlidir? süresi martta bitecek olan bir pasaport ile başvuru yapabilir miyim? 34f vize türüne başvuru yapacağım ve oradaki bilgide "Geçerli bir pasaport" ibaresi yer almakta. Süreden söz etmiyor.

İşlemlerimi idata üzerinden değil de kıbrıstaki aracı bir kurumdan yapacağım. Orası da içimi rahat ettirecek bir bilgi veremedi henüz.

Şuan devam eden bir pasaport sorunu var, pasaportlar çok geç çıkıyor. 13 haziranda başvuru yaptım ve hala elimde değil. Elimde olsa bile süresi marta kadar olacağı için tekrardan pasaport başvurusu yapıp bir süre beklemem gerekecek.

Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
Başlarsınız yalnız Almanya'ya geldikten sonra size verecekleri oturum Mart'a kadar olur. Atıyorum tamamen size 2 sene oturum mu verecekler? Onu Mart ayına kadar verirler. Mart'tan sonra yeni pasaportunuzla gidip başvuru yapmanız gerekir.

Not: Eyalet ve yabancılar daireleri arasındaki farklılıkları gözetmeden, gördüğüme ve duyduğuma göre yazdım.

WayneRose

Mesaj gönderen WayneRose » Pzt Tem 03, 2023 12:43 pm

Merhaba! Pasaport süresi, vize başvurularında önemli bir faktördür. Genellikle vize başvurularında geçerli bir pasaport gereklidir ve bu pasaportun seyahat tarihinin sona ermesinden sonra en az 6 ay süresi olması gerekmektedir.
Dragon Ball hayranları için Power Warriors Mod APK 16.5 artık https://getmodnow.com/power-warriors-mod-apk.html web sitesinde mevcut. Ücretsiz ve güvenli rezervasyon sitesi en üstte olmalı ve APK uygulamaları ve oyunları sağlamalıdır.

fyasarova

Mesaj gönderen fyasarova » Pzt Tem 03, 2023 5:36 pm

Kktc türk konsolosluğu pasaport işlemlerinin aciliyetini söylerseniz hızlandırır bizde kktcliyiz ama eğer türkiyeden alabilirsen imkanın varsa daha hızlı gelir bize türkiyede 2 haftada geldi (Antalya) kktc’de ise 1 ayı bulabilir (hızlı hali)
36f İstanbul / İstanbul, Beyoğlu
Başvuru tarihi : 30.05.2023
Atama tarihi: 24 ağustos
Randevu tarihi : 21 eylül
Vize geliş: 25 Ekim 2023
Ders başlangıcı : 25.10.2023