Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Öğrencilik bitince iş bulup yeniden oturum almak

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
kailaj

Öğrencilik bitince iş bulup yeniden oturum almak

Mesaj gönderen kailaj » Pzt Tem 11, 2022 9:37 pm

Arkadaşlar merhaba
Ben yakın zamanda okulu bitireceğim, hali hazırda öğrenciyken 3 sene boyunca teilzeit olarak çalıştığım firma biz senden memnunuz gel vollzeit olarak devam et dedi. Ancak okuduğum bölümle yaptığım işin pek bir alakası yok 😂 üniversiteden de mezun olacağım şimdi, Alman üniversitesinden mezun olunca durum nasıl oluyor bilen var mı? Yani 18 ay iş arama süresi olduğunu biliyorum ama şimdi işim varken ben yeniden Türkiye’ye dönüp ordan mı uzatmalıyım nasıl oluyor? Böyle oturum türü değiştirmiş arkadaşlar yardımcı olabilirse çok sevinirim, teşekkürler şimdiden

bakguc

Re: Öğrencilik bitince iş bulup yeniden oturum almak

Mesaj gönderen bakguc » Prş Tem 14, 2022 12:48 pm

Forumda işçi oturumu vizesi ile ilgili başlık var. Bence sana göre bu başlık, okunan bölümden farklı bir alanda çalışma ile ilgili bir vize türü. Anladığım kadarıyla bildiğimiz Ankara Antlaşması aynı İrlanda oturum sürecine benziyor. 3 yıl aynı işyerinde çalışma +2 yıl da farklı işyeri ve aynı sektör hakkı sonrasında da serbest.